چه شامپوی برای موهای خود انتخاب کنیم؟

چه شامپوی برای موهای خود انتخاب کنیم؟

بازار محصولات بهداشتی پر از نام و برند های مختلف است که تنوع زیادی را ایجاد کرده اند و انتخاب محصول مناسب را مقداری دشوار ساخته است که برای خریدن محصول بهداشتی برای موهای خود باید علاوه شناخت آن محصول باید به نوع  و جنس موهای خود هم آگاهی داشته باشید با انتخاب شامپوی مناسب با موهای خود می توانید سلامت موهای خود را حفظ و بهبود بخشید.

 

شناخت نوع پوست سر 

شامپوی برای موهای شما مناسب خواهد بود که متناسب با پوست سر شما انتخاب شده باشد به طور کلی هدف از استفاده از شامپو تمیز کردن آلودگی  و چربی ها موجود در روی پوست سر است بنابراین شامپوی مناسب سر شما خواهد بود که چربی پوست سر را تمیز کرده و رطوبتی که از بین رفته را بتواند جبران کند.

شامپو برای مو

شامپویی برای موهای چرب

شاید شما دارای موهای چرب و پوست سر چربی هستید و برای آن از شامپو های مختلفی استفاده کرده اید ولی جوابگو نبوده است راهی که برای حل آن پیشنهاد می شود شستن دو بار در روز است . از شامپوهای مانند مرطوب و یا نرم کننده و آبرسان مخصوص موهای چرب،  برای موهای خود استفاده نکنید که استفاده از آن ها باعث ایجاد رطوب زیادی در پوست چرب سر خواهد شد .

بر خلاف آن شامپوهای که بر چسب های مانند تقویت کننده ، حجم دهنده و متعادل کننده روی آن ها قرار دارد مناسب تر برای موهای شما خواهد بود چنین شامپو های ایجاد رطوبت کمتری کرده و چربی های اضافی را به طور مناسب تری از بین خواهند برد. توجه داشته باشید که از نرم کننده ها و حالت دهنده روی پوست سر استفاده نکرده و فقط روی ساقه موها مورد استفاده قرار داده و پس از طی چند دقیقه آن ها را آبکشی کنید .

 

انتخاب شامپو برای موهای خشک

علایمی که موهای خشک دارا می باشند شامل احساس خارش ، خارش پوست سر و در بعضی مواقع پوسته است که تحمل آن ها مشکل است و توجه داشته باشید که در صورتی که دارای موهای خشک هستید از شامپوهای تقویت کننده و حجم دهنده برای موهای خود استفاده نکنید به دلیل این که این شامپو ها برای کسب رطوبت مورد نیاز، پوست سر را می شکافند در صورتی که پوست سر شما پوسته ریزی ندارد شامپو هایی مناسب خواهند بود که رطوبت پوست سر و موی شما را تامین کنند از شامپوهای مخصوص موهای خشک استفاده کرده چون این شامپو ها دارای ترکیبات منتول و دیگر موادی هستند که باعث حفظ رطوبت موهای شما خواهند شد همچنین از شامپوهای که موهای شما را به شدت خشک خواهند کرد به هیچ عنوان استفاده نکنید.

 

انتخاب شامپو برای موهای صاف

افرادی که دارای موهای صافی هستند موهای آن ها معمولا کم پشت به نظر می آید و به دلیل اینکه موهای صافی دارند چربی پوست سر روی ساقه موی آن ها جریان یافته ، و به همین علت است که موهای چرب در افراد با موهای صاف بیشتر است . پزشکان توصیه می کنند که از شامپوهای حجم دهنده و مخصوص موهای چرب استفاده کنند.

 

انتخاب شامپوی برای موهای فر

موهای فر به دلیل اینکه دارای پیچ و تاب بوده چربی که  در پوست سر آن ها وجود دارد به راحتی روی ساقه مو جاری نخواهد شد و به همین دلیل موهای بسیار خشکی خواهند داشت و پزشکان برای موهای آن ها از شامپوهای مناسب برای موهای خشک توصیه کرده تا بتواند چربی و رطوبتی که در موهای آن ها از بین رفته را جبران کند.

 

انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده

افرادی که دارای موهای که رنگ شده اند به خاطر اینکه با مواد شیمیایی تماس داشته اند معمولا از موهای دیگر خشک تر خواهند بود و احتمال اینکه بیشتر آسیب ببینند هست برای کسانی که موهای رنگ شده دارند شامپوهای تثبیت کننده مو پیشنهاد می شود و با استفاده کردن از شامپوهای تقویت کننده ، اسیب های وارده به مو ها را ترمیم کرده و امکان این هم هست که خشکی و شکنندگی موها را نیز بهبود ببخشد و دلیل آن وجود پروتئین های است که در این شامپوها وجود دارد و باعث کاهش آسیب موهای رنگ شده و ترمیم آن ها خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + بیست =