علت ریزش موی خانم ها چه چیزهای می باشد

علت ریزش موی خانم ها چه چیزهای می باشد

علت ریزش موی خانم ها چه چیزهای می باشد ؟ از بین رفتن موها همیشه وحشتناک و کابوسی ترسناک است بخصوص در خانم ها این نگرانی بیشتر مشهود است. لیکن سعی در فهمیدن علت ریزش موی ها در زنان می تواند روند از بین رفتن مو ها را کم و متوقف کند.

اگر در روز حدود 50 الی 100 تارمو ریزش داشته باشید جای نگرانی نیست و این طبیعی می باشد و موهای جدیدی رشد خواهند کرد.

 

چه موقع باید نگران ریزش موهایتان شوید ؟

یک بار دستتان را به داخل موهایتان بکشید برای اینکه به عدد بدانید چقدر از تار موهایتان را بکشید حدودا 60 تار موی خود را بکشید اگر در یک بار کشیدن حدود 5الی8 تار مو با دستتان بیرون آمد این ریزش طبیعی می باشد اما اگر بیشتر از 15 تار مو باشد ریزش موی سر تان در حالت نرمال نمی باشد.

این ها دلایل ریزش مو در خانم ها می باشد لذا هرگونه تغییری در این موارد می توانند باعث بهبود ریزش موی سرتان شود. به این نکته هم دقت کنید قبل از شروع هر اقدامی اول به یک متخصص پوست ومو مراجعه کنید.

علت ریزش موی خانوم ها

  • استفاده زیاد از مواد شیمیایی آرایشی برای موها

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) تا جایی که برایتان امکان دارد کمتر از شانه استفاده کنید. موادی که حاوی نگه دارنده هستند و همچنین از حالت دهنده ها به مدت طولانی برای بر روی مو های خود استفاده نکنید. موهایتان هنگام خیس بودن باحوله یا در معرض جریان هوا خشک کنید و از سشوار برای خشک کردن مو استفاده نکنید. اگر از اتوی مو و بابلیس و دیگر وسایل داغ برای موهایتان استفاده می کنید سعی کنید آن ها را دمای پایین قرار دهید.

این عواملی که بیان شد از دلایل ریزش مو در خانم ها می باشد که موها رو از ریشه ازبین نمی برد ولی موها را از وسط تار مو می شکنند و جدا می کند.

  • استفاده از یک حالت همیشگی موها به طور مداوم

برخی از خانم ها یا عادت کردن یا دوست دارند که موهایشان همه اوقات و حتی برای چند سالی موی سرشان یک نوع شکل داشته باشد. به طور مثال آن را همیشه دم اسبی می بندند یا موها را به طرف بالای سرشان جمع می کنند. این نکته را بدانید اگر موها به مدت زمان طولانی به یک نوع کشیده شود از محلی که در حال کشش قرار گرفته است شروع به ریختن می کند.

برای جلوگیری از این نوع دسته از عوامل ریزش موها کافی است از چند نوع مدل مختلف بستن و جمع کردن استفاده کنید و مدل هایی که باعث کشش موها خواهد شد را ترک کنید.

  • اختلال هورمون ها

اختلال در سطح تعادلی هورمون ها باعث کاهش سطح هورمون های رشد همانند استروژن و پروژسترون می شود. و یا اندازه سطح هورمون های ریزش دهنده مو مانند اندروژن و تستوسترون را بیشتر کند. برای تشخیص و درمان این گونه از ریزش موی سر لازم است به دکتر متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

  • صدمات یا شرایط سخت جسمانی

صدمه دیدن یا شرایط سخت جسمانی مانند تصادف کردن یا پایان بارداری و متولد شدن بچه از جمله دلایلی هستند که می تواند باعث ریزش موهای خانم ها شود. در این مواقع حالت طبیعی و نرمال رشد موها تحت الشعاع این وقایع قرار می گیرد و پس از اتمام این دوران و به دست آوردن سلامتی کامل، دوباره رشد موها به چرخه طبیعی خود برمی گردند.

  • اضطراب و استرس

اضطراب و استرس از عوامل ریزش مو می باشند که سرعت ریزش مو را تسریع کرده یا باعث شروع ریزش مو خواهد شد. هر اقدامی که باعث پایین آمدن سطح استرس شود ریزش موهای شما را کاهش داده و رابطه ای مستقیم با جلوگیری از ریزش مو دارد. ورزش یوگا می تواند ایده خوبی برای کاهش استرس و اضطراب شما باشد.

  • نداشتن تغذیه مناسب

از دیگر دلایل ریزش مو در خانم ها تغذیه می باشد. در این وسط ویتامین A نقش مهمی دارد. کم شدن این ویتامین باعث خشک و شکننده شدن موها می شود و مصرف بیش از اندازه آن نیز باعث ریزش مو خواهد شد.

البته کمبود دیگر ویتامین ها و مواد دیگر نیز تاثیر گذار هستند مثلا آهن وپروتئین دو املاح خیلی مهم برای جلوگیری از ریزش موها می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =