ریزش مو در تابستان به چه دلیلی است؟

ریزش مو در تابستان به چه دلیلی است؟

ریزش مو در تابستان به چه دلیلی است؟ آیا شما هم متوجه ریزش بیشتری از موهایتان در تابستان شده اید؟ آیا وقتی در فصول گرم سال به برس خود نگاه میکنید ریزش زیاد موهایتان شما را نگران می کند؟ به نظر شما ایا فصل ها و شرایط اب و هوایی ممکن است در افزایش و کاهش ریزش موها تاثیر داشته باشد؟

اگر متوجه شدید که در تابستان موهای بیشتری را از دست میدهید و ریزش موی شما افزایش یافته است نگران نباشید زیرا در این مورد تنها نیستید در واقع در گرم ترین اوقات سال موهای مرده به طور طبیعی افزایش می یابد که بخاطر نوع فعالیت بدن ما و واکنش های فیزیولوژیک می باشد. در واقع، این موضوع یک کچلی ناگهانی یا بیماری خاصی نیست بلکه چرخه طبیعی بدن است بنابراین جای نگرانی نیست.

علت ریزش مو در تابستان

بر اساس سخنان متخصصین پوست : در طول سال وظیفه ی تولید مو توسط فولیکول های مو انجام می شود که در تابستان ها قدرت عمل چندانی برای تولید مو ندارند؛ بنابراین در این فصل ریزش موها افزایش می یابد.

از طرفی سر در فصل گرما برای مراقبت از خود در مقابل گرما نیاز به حجم بیشتری مو دارد بنابراین گرما باعث فعال شدن هورمون هایی در بدن میشوند که این هورمون ها ریزش مو را تحریک می کنند.

افراد زیادی بر اثر مشاهده ی افزایش ریزش مو در فصول گرم سال و تابستان دچار نگرانی و اضطراب شده و به پزشک و متخصص پوست مراجعه و به دنبال ان متحمل هزینه های زیادی نیز میشوند درحالی که باید توجه داشت افزایش ریزش مو در فصل تابستان امری کاملا طبیعی در چرخه ی زیست انسان می باشد زیرا نمی توان اب و هوا را تغییر داد.

اگرچه برای حل این مشکل راه حل قطعی وجود ندارد و در هرصورت میزان ریزش مو در فصول گرم سال افزایش می یابد اما برای کاهش ریزش بسیار زیاد موها در این فصل می توان از وسایل حفاظتی مو در مقابل آفتاب مثل کلاه آفتاب گیر استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =