روش های پر پشت کردن موها

روش های پر پشت کردن موها

راه هایی برای پر پشت کردن موها: شیوه ها و روش های مختلفی برای پرپشت کردن موها وجود دارد در این مطلب ما راه حل هایی را که توسط متخصصین پیشنهاد داده اند را برای شما تهیه کردیم با ما همراه شوید.

1- برای اینکه موهای سالم و پرپشتی داشته باشید لازم است که آن ها را کوتاه کنید میزان کوتاه کردن موها بستگی به اندازه و نوع موهای شما دارد و باید به اندازه ای باشد که بتواند زیبایی چهره ی شما را بهتر نشان دهد.

پرپشت شدن موها

2- پیشنهاد می کنیم از رنگ های عادی و متعارف برای موهای خود استفاده کنید و از رنگ های که اختلاف زیادی با رنگ طبیعی مو شما دارد پرهیز کنید برای مثال هنگامی که همه موهای شما رنگ قهوه ای دارد نباید از هایلایت رنگ های بور استفاده کنید . همواره پیشنهاد می شود که قسمتی از موها به اندازه ی 1 تا 2 درجه روشن گردد و قسمت های باقی مانده مو به رنگ اصلی خود باشد تا طبیعی به نظر رسد.

 

3- شانه کردن موها به این دلیل که ذرات ریز و رسوبات چربی را از روی مو تمیز کرده بسیار ضروری خواهد بود. علاوه بر این شانه کردن موها باعث خواهد شد که جریان هوا بتواند به داخل موها راه یابد و حجم موها را بیشتر کند. سعی کنید به طور روزانه و در اوقات صبح و عصر موهای خود را از طرف بالا به پایین شانه کنید تا جریان خون در پوست سر و تغذیه موها صورت گیرد.

 

4- پوست برای اینکه سم های که روی سطح آن قرار گرفته برداشته شود به لایه برداری نیاز دارد .مو هم مثل پوست به این لایه برداری برای خلاص شدن از ذرات معلق موجود در هوا ، رسوبات چربی و عرق نیاز خواهد داشت .برای این کار هم می توانید از مقداری لوسیون مخصوص به صورت ماساژ دادن استفاده کرده و سپس با شامپو ، موهای خود را شست و شو دهید.

 

5- حالت طبیعی موهای خود را حفظ کنید مثلا اگر موهای شما به صورت فر هست بگذارید به همین شکل باقی بماند و برای تغییر آن اقدام نکنید به جای تغییر آن با استفاده از محصولات مناسب، زیبایی موهای فر خود را کنترل کنید.

 

6- برای اینکه موهای خود را پرپشت کنید هر روز آن را شست و شو ندهید این اقدام برای سالم نگه داشتن موها لازم خواهد بود . پیشنهاد می شود شامپوهای خود را در طول هفته تغییر دهید مثلا از شامپو هایی که سبک تر بوده و در ترکیبات آن پارافین و سیلیکون وجود ندارد استفاده کنید.

 

7- برای اینکه موهای پرپشتی داشته باشید می توانید از کرم مو استفاده کنید این یکی از رازهای دارا بودن موهای نرم و براق است. پس از آنکه موهای خود را شست و شو دادید آنها را با اندکی نرم کننده ماساژ داده و آن را با سشوار خشک کنید.

 

8- برای داشتن موهای پر پشت ، خوردن سیب را فراموش نکنید. شاید برای اینکه موهای خود را پر پشت کنید راه های زیادی را امتحان کرده باشید ولی شاید این را ندانید که خوردن سیب بهترین راهکار برای آن می باشد. بیشتر از هزار عصاره گیاهی توسط پژوهشگران ژاپنی بررسی شده است تا به این نتیجه دست یابند که بهترین عامل جلوگیری کننده از ریزش مو چیست و آن ها پی بردند که « پلی فنول » به خصوص « بروسایانیدین B2 » که در میوه سیب وجود دارد بهترین درمان برای ریزش مو است.

 

9- عنصر « روی » می تواند در بازسازی سلوهای مو و رشد آن ها نقش بسزای داشته باشد  آزمایش های که توسط دانشمندان برای مقابله با ریزش مو صورت گرفته است نشان داده که عنصر « روی » تاثیر زیادی روی رشد موها خواهد داشت .

 

10- روغن های معطر اثری مناسب بر پشت کردن موها خواهند داشت روغن های گیاهی همراه با بوی خوش، با تحریک کردن گردش خون رشد موها را سرعت می دهند. برای این کار لازم است که برای ماساژ موها از ترکیب مناسب این روغن ها مانند ترکیب روغن های گیاهی جوجوبا، رومارن، رزماری برای یک ماساژ به مدت 2 دقیقه در شب استفاده کنید.

در پایان توصیه می شود در صورتی که از این روش ها جوابی نگرفتید به متخصصین پوست و مو برای مشورت و بررسی مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشکل کمبود ویتامین و هورمونی در شما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 11 =