روش های مراقبت از موهای رنگ شده

روش های مراقبت از موهای رنگ شده

روش های مراقبت از موهای رنگ شده: خانم ها برای تغییر دادن ظاهر خود  اقدام به رنگ کردن موهای خود می کنند و برای آن ها از جذابیت خاصی بر خوردار است اما آن ها از این می ترسند که  بر اثر این رنگ کردن که با رنگ های شیمیایی انجام می شود به موها آسیب های وارد شود و خیلی  ها برای جلوگیری از این ترس موهای خود را رنگ نمی کنند .

 

به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در رنگ احتمال آسیب رساندن به مو ها وجود دارد ولی با راه و روش های می توان از از این آسیب دیدگی جلوگیری کرد  که در ادامه آن ها را تشریح خواهیم کرد.

رنگ مو

1- مو ها را زیاد نشوید

از راه های که در  سالم ماندن مو و ماندگاری بیشتر رنگ مو  می تواند تأثیر گذار باشد کمتر شستن موها می تواند باشد . با کاهش تعداد بار های که در هفته موهای خود را شست و شو می دهید روغن های که توسط پوست سر تولید شده و باعث تغذیه مو خواهد شد حفظ خواهند شد .

2- مو ها را با آب گرم نشوید

هنگامی که مو های خود را با آب گرم می شوید باعث می شود که قسمت بیرونی مو پوشش خارجی آن افزایش یابد و موجب ریزش و آسیب پذیری مو شود برای جلوگیری از این مشکل باید مو ها را با آب سرد شست و شو دهید اگر هم نمی توانید با آب سرد حمام کنید با آب سرد پس از حمام کردن مو های خود را بشویید.

3- انتخاب شامپو مناسب

در صورت انتخاب نا مناسب شامپو باعث از بین رفتن و کاهش مدت باقی ماندن رنگ مو ها خواهد شد که این به دلیل ترکیبات مختلفی است که در شامپو ها وجود دارد بنابراین برای موهای خود از شامپوی مناسب استفاده کنید

4- برای موهای رنگ شده از محصولات مناسب استفاده کنید

با رنگ کردن موها ، شکننده و آسیب پذیر تر خواهند بود و باید بروی محصولاتی که برای سلامتی موها و ماندگاری رنگ مو ها موثر است هزینه کنید این محصولاتی می توانند موادی مانند ژل آلوده ورا ، روغن ویتامین E ، شیر نارگیل ، سس مایونز ، عسل ، ماست ، موز  آووکادو باشد که یک لایه محافظ بر روی ساقه مو ایجاد خواهند کرد.

5- بهره گیری از مرطوب کننده برای محافظت مو

استفاده از مرطوب کننده های مو باعث می شود که  یک لایه ای محافظ بر روی ساقه ای مو تشکیل شود و مو ها را از اسیب های ناشی از پرتوهای خورشید و حرارتی محافظت می کند و این خاصیت را سیلیکون های موجود در این مرطوب کننده ها ایجاد می کند .

6- از شامپوهای روشن کننده مو تا یک ماه پس از رنگ شدن موها استفاده نکنید

این نوع شوینده ها که قوی نیز هستند باعث می شوند که موها خشن و شکننده شوند پس لازم است تا استفاده از شامپوهای روشن کننده مو تا یک ماه پس از رنگ شدن موها جلوگیری شود تا موها سلامتی خود را به دست آورده و رنگ مو ها کمتر شود .

7- مو ها را در معرض نور خورشید قرار ندهید

تاثیر نور خورشید بر روی رنگ مو ، مرده شدن و کم رنگ شدن رنگ مو هست بنابراین باید از ماندن موهای خود در جلوی خورشید جلوگیری کنید و یا در صورت لزوم از کلاه یا روغن های ضد آفتاب بر روی موهااستفاده شود.

8- برای خشک کردن مو ها از اتو و سشوار استفاده نکنید

لوازم حرارتی مانند اتو و سشوار که برای مدل دادن به مو ها استفاده می شود می تواند گرمایی تولیدی این لوازم به مو های رنگ شده آسیب برسانند بدون استفاده از این لوازم هم مو ها آسیب پذیر هستند و باید از آن ها مراقبت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 14 =