راه و شیوه درمان شوره مژه

راه و شیوه درمان شوره مژه

مژه های شما نیز مانند موهای شما ممکن است با شوره مواجه شوند. درمان های خانگی برای از بین بردن این شوره ها وجود دارد که پس از مشورت با پزشک متخصص می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

درمان های ساده و موثر برای از بین بردن شوره مژه :

برخی صابون‌ها

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) صابون هایی که حاوی روغن درخت چای یا پیریتیون هستند انتخاب خوبی برای از بین بردن شوره مژه هستند. با شستن صورت خود توسط این صابون ها می توانید مخمرها و جرم ها را که بر اثر آن ها شوره بوجود آمده است را از بین ببرید.

شوره مژه

شامپو بچه

شامپوی بچه نیز می تواند راه رهایی شما از شوره مژه باشد. شما می توانید مقداری از این شامپو را البته به صورت رقیق شده با وسیله ای مثل گوش پاک کن 4 تا 5 بار به هر مژه بمالید و سریع پس از اینکار به شستن آن اقدام کنید. حواستان باشد چشم هایتان بسته باشد و شامپو به داخل چشم های شما نرود.

ماساژ با روغن بادام

خشکی پلک ها دلیلی است که باعث ایجاد شوره ی مژه های شما می شود. می توانید از ماساژ پلک ها با روغن بادام استفاده کنید و باعث شوید مژه هایتان به حالت قبلی بازگردد.

توجه بهداشت مژه و پلک‌ها

همیشه پس از اینکه دیگر نیازی به آرایش ندارید آرایش چشم های خود را با آرایش پاک کن های با کیفیت و تست شده به دقت پاک کنید زیرا مواد آرایشی و آلودگی هایی که باقی می ماند باعث می شود غدد چشم تحریک شده و بر روی مژه های شما شوره ایجاد شود.

داشتن یک رژیم غذایی سالم

داشتن رژیم غذایی مناسب بر روی مژه های شما نیز تاثیرگذار است. سعی کنید تا جایی که می توانید ویتامین های مختلفی را با خوردن میوه و سبزیجات ( یا  آب سبزیجات ) تازه به بدن خود برسانید و آب زیادی مصرف کنید و از خوردن بیش از حد کافئین و غذاهای چرب دوری کنید و در صورتی که الکل مصرف می کنید آن را کنار بگذارید.

به چشم‌ پزشک مراجعه کنید

درمان های خانگی اغلب اوقات پاسخگو هستند ولی ممکن است مشکل شما کمی حاد باشد یا این درمان ها تاثیر مناسبی برای برطرف کردن شوره ی مژه های شما به همراه نداشته باشند. در این صورت باید به متخصص مراجعه کرده و از داروهای مختلفی چون قطره و پماد آنتی بیوتیک تحت نظر چشم پزشک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 9 =