شستن موها پس از انجام کاشت

شستن موها پس از انجام کاشت

شستن موها پس از انجام کاشت: امروزه کاشت مو که در تمام دنیا انجام میشود پیشرفت بسیار زیادی داشته و همچنین روز به روز روش هایی جدیدی برای انجام آن ابداع میشود. افرادی که میخواهند کاشت مو انجام دهند بسیار مهم است که قبل از کاشت مو و در هنگام کاشت مو از مراحل آن اگاهی داشته باشند و علاوه بر این موارد، اطلاعات خود را در زمینه مراقبت های بعد از کاشت مو افزایش دهند.

معمولا پزشکان بعد از انجام کاشت مو روی سر بیمار توضیحات لازم برای مراقبت های بعد از کاشت مو به او میدهند و بسیار مهم است که آنرا رعایت کند. یکی از مهم ترین اعمال که باید بعد از کاشت به آن اهمیت داد شستشوی درست موها است. باید دقت کنیم که مو های کاشت شده مانند موهای دیگر استحکام ندارند و نیاز به مراقبت جدی دارند. بسیار مهم است که موهای کاشت شده را مرتب شستشو کرد تا باعث از بین رفتن سریع تر لکه های خون، بتادین، دلمه و سایر آثاری که از کاشت مو به جا مانده شود.

کاشت مو

اگر شستشو مداوم سر در ناحیه کاشت مو انجام نشود ممکن است باعث بروز پوسته، شوره و چرب شدن پوست سر شود که ممکن است موجب جوشهای چرکی و مویی در ناحیه مورد نظر شود.

موارد مهم برای شستشو موهای کاشت شده

نکاتی که باعث افزایش سرعت بهبودی منطقه کاشت شده با شستشو میشود:

 1. از وارد کردن فشار به پوست سر تا 2 الی 3 روز بعد از انجام کاشت پرهیز کنید و به موها استراحت دهید.
 2. آب را روی موها اسپری کنید زیرا بهتر است که در روزهای اول آب با محلی که کاشت بر روی آن انجام شده تماس مستقیم نداشته باشد.
 3. موهای کاشت شده خود را به هیچ وجه ماساژ ندهید و در هنگام شست و شو از یک اسفنج برای شستن سر استفاده کنید.
 4. از شامپو بچه برای شستوشو استفاده کنید زیرا در ترکیب شامپو بچه مواد شیمیایی وجود ندارد.
 5. از کشیده شدن نوک انگشت و ناخن دست ها روی پوست سر به شدت اجتناب کنید.
 6. از سشوار برای خشک کردن موهای خود پس از شستشو استفاده نکنید.
 7. برای آبکشی اصلا زیر دوش مستقیم نروید و برای شستشوی سر تنها از حرکات عمودی استفاده کنید.

 

شستن سر پس از کاشت مو

معمولا پزشکی که کاشت مو را انجام داده نکات و موارد مهم را در جهت شستشو صحیح موها به فرد بیمار آموزش میدهد که برخی از آن موارد به شرح زیر است:

 • بهتر است که مقداری آب ولرم و کمی شامپو را باهم مخلوط و روی سر ریخته یا شامپو بچه و آب را در ظرفی ریخته و روی سر اسپری کنید تا شکل فوم به خود بگیرد.
 • درون یک ظرف با کمک اسفنج، کف شامپو و فوم ایجاد کنید و روی سر بریزید.
 • از این محلول میتوانید در قسمت پشت سر و روی موهای آن قسمت هم استفاده کنید.
 • با کمک دوش دستی و یا کاسه، آب ولرم بر ناحیه کاشت شده بریزید. توجه داشته باشید که برای شستشو و آب کشی فقط از حرکات عمودی استفاده شود و هیچ گاه زیر دوش مستقیم نروید.
 • تا وقتی که شامپو و کف به طور کامل از روی سر پاک نشده این مراحل را انجام دهید.

 

دقت داشته باشید که برای بهبودی زودتر میتوانید در شبانه روز از اسپری سرم استفاده کنید و کف ایجاد شده را با فاصله 4 الی 5 سانتی متر روی سر چکانده و این کار را مرتب تکرار کنید تا دلمه ها از روی محل کاشت سریع تر محو شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =