استفاده از مریم گلی برای سفیدی و رشد مو

استفاده از مریم گلی برای سفیدی و رشد مو

از ویژگی های منحصر به فرد گیاه مریم گلی این است که استفاده مرتب و صحیح از آن می‌تواند انواع بیماری های پوستی مثل اگزما, پسوریازیس, آکنه و جوش و لک و پیس های پوست را درمان کند.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند که اگر برگ بریم گلی را بصورت مرهم موضعی در محل بیماری پوستی قرار دهیم, می‌تواند انواع اگزما, آکنه و دیگر معضلات پوستی را درمان کند.

فواید مریم گلی برای بیماری ها

این بیماری ها که به مرور زمان تبدیل به لک و پیس های ناخوشایندی در سطح پوست می‌شوند و زیبایی و طراوت پوست را از بین می‌برند, می‌توانند با مصرف صحیح و مداوم مریم گلی درمان و ریشه کن شوند.

اگر عصاره یا جوشانده مریم گلی را در محل زخم, متورم یا ضایعه پوستی قرار دهید و این کار را به مرور زمان تکرار کنید, ضایعات پوستی به تمامی از بین می‌روند.

 

یکی دیگر از از فواید مریم گلی این است که می‌تواند بیماری دیابت نوع ۲ را درمان کند.

با توجه به تحقیقات و آزمایشات انجام شده بر روی این گیاه مشخص شده است که این گیاه حاوی عصاره و مواد شیمیایی خاصی است که عملکرد مشابه داروهای دیابتی دارد. این خاصیت در هر گیاهی نیست و بسیار ارزشمند است.

این گیاه میزان انتشار گلوکز ذخیره شده در کبد را تعدیل می‌کند و جلوی به وجود آمدن نوسانات عمده قند خون را می‌گیرد.

 

همین دو ویژگی مریم گلی سبب کمک به به بیماران دیابتی می‌شود و حتی اگر استفاده از آن نتواند این بیماری (دیابت نوع ۲) را به طور کامل بهبود ببخشد, دست کم می‌تواند آن را کنترل کند.

 

♦ علاوه بر موارد بالا گیاه مریم گلی تاثیر بالایی در درمان ریزش مو و رفع سفیدی مو دارد، که برای این مورد شما می توانید این گیاه را تهیه کرده و پس از شستشوی گیاه مقداری از این گیاه را در آب گرم دم کرده و موهای خود را با ان شتسشو دهید که این عمل را می توانید یک بار در هفته انجام دهید و بدین ترتیب از فواید با ارزش این گیاه ارزشمند بهره مند شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 17 =