استفاده از گیاه آلوئه ورا برای نرم کنندگی و سالم نگه داشتن موها

استفاده از گیاه آلوئه ورا برای نرم کنندگی و سالم نگه داشتن موها

استفاده از گیاه آلوئه ورا برای نرم کنندگی و سالم نگه داشتن موها : قرن ها است که از گیاه آلوئه ورا به دلیل خاصیت های درمانی زیادی که دارد استفاده می کنند علاوه بر اینکه برای پوست کاربردی هست می تواند باعث قوی شدن مو ها و سالم نگه داشتن پوست سر هم شود.

گیاه آلوئه ورا برگ های ضخیمی را دارا می باشد که درون آن ماده ای وجود دارد که به حالت ژله ای است این گیاه را در همه جا می توان یافت و حتی بعضی آن را در خانه و آپارتمان های خود پروروش می دهند. با مالیدن ژل داخل این گیاه بر روی پوست یک خاصیت خنک کننده گی و التیام بخش ایجاد خواهد کرد و به همین دلیل است که از آن برای درمان زخم و سوختگی ها استفاده می کنند.

استفاده از گیاه آلوئه ورا برای نرم کنندگی و سالم نگه داشتن موها

همچنان که گفتیم این گیاه می تواند برای مو ها هم مفید باشد و مناسب ترین آلوئه ورا برای استفاده موها، ژل خام این گیاه است که به طور مستقیم از این گیاه گرفته شده است. ژل این گیاه را هم می توان از دارو خانه ها تهیه کرد و یا اگر گیاه آلوئه ورا را در اختیار دارید می توانید ژل موجود در اون را خارج کنید این ژل دارای رنگ شفاف و کمی حالت آبکی هم دارد.

نحوه استفاده از این ژل برای مو ها به این صورت خواهد بود که ژله آلوئه را به کف سر و موهای خود مالیده و با گذشت مدت یک ساعت به آن اجازه دهید که به فولیکول ها نفوذ کند و پس از این مدت آن را با شامپو شست و شو دهید .

 

بهبود یافتن خارش های پوست سر با گیاه آلوئه ورا

در گیاه آلوئه ورا اسید های چربی وجود دارد که خواص ضد التهابی دارد که می تواند برای حل التهاب پوست کف سر که شوره علت آن هست کمک مناسبی کند. اگر کف سرتان خارش دارد و یا زیر پوسته موها گوسته شده است با استفاده از گیاه آلوئه را می توان آن را درمان کرد.

 

موهای چرب را با گیاه آلوئه تمیز کنید

این گیاه به شکل مناسبی می تواند فولیکول های مو را تمیز کرده و روغن های که اضافه هستند و محصولاتی که روی مو باقی مانده را با آن از بین ببرید گیاه آلوئه ورا بدون اینکه به موهای شما آسیب وارد کند می تواند به طور مناسبی کف سر و موها را تمیز کند و بر خلاف محصولاتی که برای مو استفاده شده و شیمیایی هستند این گیاه ضرری نداشته و می تواند به حفظ یکپارچکی موها کمک زیادی کند بنابر این برای اینکه موهای نرم تر ، درخشان تر و سالمتری داشته باشید می توانید از گیاه آلوئه ورا استفاده کنید .

 

ترمیم و تقویت مو با آلوئه ورا

سه ویتامین A, E,C در گیاه آلوئه ورا وجود دارد که این ویتامین ها با گردش خون سلولی ، و رشد سلول های سالم و موهای براق در ارتباط است علاوه بر این ویتامین ها اسید فولیک و ویتامین B12 که در گیاه آلوئه ورا موجود است می توانند پیشگیری از ریزش مو کنند.

این گیاه در بین مردم از محبوبیت خاصی بر خوردار بوده و بعد از اینکه آن را جلوی نور خورشید قرار داده، روی پوست خود می مالند در این گیاه کلاژن بالایی قرار دارد و به همین دلیل است که خاصیت خنک کنندگی دارد. ویتامین های که در این گیاه قرار دارد برای محافظت موها در مقابل آفتاب می تواند موثر باشد.

استفاده از گیاه آلوئه ورا برای نرم کنندگی و سالم نگه داشتن موها

بهبود بخشیدن به رشد مو

همچنان که گفتیم گیاه آلوئه ورا می تواند باعث التیام بخشی شود و علت آن این است که جریان خون در ناحیه ای که گیاه را قرار داده اید افزایش می یابد .هنگامی که از این گیاه بر روی پوست کف سر و موهای استفاده کنید جریان خون در پوست کف سر افزایش خواهد یافت و هنگامی که از این گیاه استفاده کردید شاهد کاهش ریزش مو ها و شکستگی آن ها خواهید بود.

بعضی از مردم این ادعا را دارند که گیاه آلوئه ورا باعث رشد سریع موها می شود ولی تاحالا پزشکان در این باره چیزی را بیان نکرده و شواهدی وجود ندارد .

 

حساسیت به آلوئه ورا

در اکثر افراد استفاده از ژل گیاه آلوئه ورا هیچ نگرانی برای آن ها نخواهد داشت و خطری برای آن ها ندارد ولی بعضی افراد ممکم است به آن حساسیت داشته باشند برای فهمیدن اینکه آیا پوست شما با این گیاه حساسیت دارد یا نه می توانید قبل از استفاده از آن به صورت موضغی ، اول آن را بر روی یک سطح کم از پوستتان امتحان کنید که برای اینکار هم می توانید مقداری از ژل این گیاه را داخل مچ دست مالیده و برای مدت 2 ساعت صبر کنید تا مطمئن خواهید شد که برای بدن شما واکنش آلرژیک نخواهد داشت .

اگر از کرم های هیدروکورتیزون بر روی پوست خود مصرف می کنید باید در هنگام استفاده موضعی از آلوئه ورا مواظب باشید . هنگامی که کرم و گیاه را با هم استفاده کنید مقدار جذب کورتیزون توسط پوست را زیاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =