درمان ریزش مو با داروهای گیاهی

درمان ریزش مو با داروهای گیاهی

درمان ریزش مو با داروهای گیاهی: از گذشته تا به حال دارو های گیاهی و درمان های قدیمی یا طب سنتی جایگاه ویژه ای برای ما ایرانی ها داشته است. بطوری که ارزش زیادی برای دارو های گیاهی و درمان های سنتی قائل هستیم به این دلیل که اجداد و پدران ما طرفدار این نوع درمان بوده اند.

ریزش مو چیست؟

یکی از عارضه هایی که افراد ممکن است حتی از 22 سالگی دچار آن شوند ریزش مو است که به صورت کلی به عواملی همچون عوامل محیطی و ارثی بستگی دارد.

همانطور که میدانید عوامل ارثی به ژنتیک وابسته است و از نسل های قبلی شخص به او منتقل می شود که به اصطلاح  آنرا آلوپسی آندروژنیک می نامند.

امروزه به گفته محققان عوامل محیطی بیشتر از موارد دیگر آزار دهنده است و باعث بیماری های بسیاری مثل ریزش مو میشود. از برخی از این عوامل محیطی میتوان استرس، ترس، اضطراب و… را نام برد.

بهبود بخشیدن به ریزش مو با دارو های گیاهی

 

بهبود بخشیدن به ریزش مو با دارو های گیاهی

درمان های متعددی برای مشکل ریزش مو در طب سنتی و گیاهی پیشنهاد شده است و میتوان گفت که هر یک از این درمان ها فلسفه و کارایی مخصوص به خود را دارند. در این قسمت تلاش کردیم تا مؤثر ترین و مرسوم ترین روش درمان ریزش مو با کمک داروهای گیاهی را بیان کنیم:

  1. یکی از اولیه ترین درمان های گیاهی ریزش مو ماساژ دادن روغن نارگیل و زیتون روی پوست سر است که ممکن است همه ی ما یک بار هم که شده این روش راحت را امتحان کرده باشیم.
  2. از دیگر درمان هایی که در طب سنتی امده است استفاده از تخم شنبلیله می باشد. تخم شنبلیله به علت اینکه میزان زیادی پروتئین و اسید نیکوتین دارد برای تقویت مو مؤثر است.
  3. محبوب ترین و مشهورترین روش گیاهی برای درمان ریزش مو استفاده از آب پیاز است که فراوان توصیه شده است.
  4. استفاده از گیاه آلوئورا به صورت موضعی برای درمان ریزش مو توصیه شده
  5. مصرف جوانه گندم بسیار مفید است و می توان گفت مهم ترین تجویز پزشکان طب سنتی برای درمان ریزش مو مصرف جوانه گندم می باشد.

 

نمیتوان گفت که به طور حتمی درمان ریزش ما با استفاده از راه های گیاهی جواب می دهد چون که ریزش مو در بسیاری از خانم ها و آقایان ریشه و منشأ ارثی و ژنتیکی دارد و دارو های گیاهی که در بالا به آن اشاره کردیم بیشتر جنبه تقویتی دارند و نمی توان برای رویش مو و درمان ریزش مو روی آنها حساب کرد. پس سؤالی که به وجود می آید این است که برای درمان ریزش مو از چه روشی باید کمک گرفت؟

 

بستهPRP، مزوتراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی

هم اکنون کمک گرفتن از پکیج PRP، مزوتراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی بهترین راه حل برای درمان ریزش مو است. نکته حائز اهمیت این روش ها مکمل بودن آنها و اثر گذاری بیشتر آنها در کنار هم است.

PRP یا همان غربالگری خون روشی است که در آن پلاکت های خون بیمار را جداسازی کرده و بعد از غربالگری و گذاشتن آن در سانتریفیوژ در نهایت تزریق در نقاط مورد نظر صورت میگیرد.

مزوتراپی از روشهای مؤثر در درمان ریزش مو است. استفاده از ویتامین های مختلف در درمان ریزش مو وتقویت مو بسیار مهم است اما به تنهایی کارایی لازم را ندارد.

در روش مزوتراپی با کمک تزریق های کوچک ویتامین ها و مواد مغذی وارد پوست سر میشود که به شکل مستقیم روی مو ها تأثیر می گذارد و در نهایت باعث رشد مو و توقف ریزش مو می شود.

لیزرتراپی قرار گرفتن پوست و موی سر در معرض لیزر های کم توان می باشد که باعث جریان خون در زیر پوست سر می شود. مهم ترین مزایای لیزرتراپی افزایش قطر تار مو، تحریک رویش مو و… است که بسیار حائز اهمیت است.

وجود ویتامین ها در بدن بسیار مهم است زیرا در بدن برای اعمال رشد و تقویت بسیار ضروری می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =