درمان ریزش مو با طب سنتی چینی

درمان ریزش مو با طب سنتی چینی

اگر درمان های طب سنتی که تا امروز شما را قانع نکرده اند و به دنبال یک روش دیگر برای درمان ریزش موی خود هستید در این مقاله ما را همراهی کنید تا تاثیر گیاه های چینی را بر روی ریزش مو بررسی کنیم.

تقریبا سالیان سال است که انسان ها از گیاه های چینی در راستای مواد تشکیل دهنده ی بیشتر پودر ها ونوشیدنی ها و پماد ها و محلول ها استفاده می کنند. امروزه این روش و ترفند را با نام های متفاوتی مانند درمان طبیعی و یا گیاه درمانی و درمان جایگزین می شناسیم.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) این یک رویکرد طبیعی است که ماده های تشکیل دهنده های آن ها عوارض جانبی منفی بسیار کم و اندکی برای بدن دارند.به همین خاطر است که بیشتر مردم در کل جهان از گیا های چینی برای درمان ریزش موی خود و کاهش ریزش موی خود استفاده می کنند و سعی آن ها بر این است که از این روش ها برای رشد مجدد موها نیز استفاده کنند.

گیاهان چینی برای ریزش مو

گیاه های داروئی چینی :

خود چینی ها از گیاه های زیادی به طور وسیع برای درمان های سنتی استفاده می کنند و برای قرن ها و سال های متوالی است که از این گیاه ها برای درمان ریزش موی خود بهره مند می شوند و از فایده های آن استفاده می کنند.

گیاه های چینی در موردهایی که در قسمت زیر آمده است موثر و مفید هستند موردهای زیر مربوط به علت و دلایل ریزش مو می باشند :

حرارت سمی: این کلمه برای توصیف و تشریح این که مجموعه ای از سم ها در بدن انسان به دلایل مختلف جمع می شود.علت های مختلف و متفاوت برای جمع شدن سم در بدن وجود دارد مانند رژیم غذایی نادرست و ضعیف و آلاینده های محیطی و آلودگی ها و دارو ها و عفونت ها است. این سم ها سبب می شوند که در بدن عفونت بوجود آید و اسیدیته ی خون افزایش پیدا کند. اما گیاهانی که قادر باشند این سم ها را از بدن دفع کنند طبیعتا می توانند رشد دوباره ی مو را هم تحریک کنند.

کمبود yin در کبد و کلیه ها : این ماده قسمتی از انرژی در بدن می باشد که بنا بر اعتقاد چینی ها این انرژی در طب پزشکی باعث زیاد شدن عملکرد بدن می شود. یکی از مکان های اصلی و شناخته شده برای پردازش موادی که از بدن خارج می شوند کبد و کلیه می باشد. گیاهان چینی که به منظور درمان این کمبود مورد استفاده قرار می گیرند باعث می شوند که رشد مو ها دوباره از سر بگیرد روند این کار هم این گونه است که این گیاهان سلول های فولیکول مو را تحریک می کنند.

جریا خون کاهش یافته : اگر گیاه چینی قادر به این باشد که جریان خون و گردش خون را در بدن بهبود بخشد و زیاد کند طبیعتا  قادر خواهد بودکه ماده های مغذی مورد نیاز و لازم و اکسیژن را به سلول های فولیکول مو توزیع بیشتری پیدا کند و توسعه یابد . نتیجه ی ایم وضعی ترشد مو می باشد.

با این که این نظریه ها چندان دقیق و درست نیستند ولی بعضی از ان ها حقیقت دارند.حقیقت این است که رژیم غذایی نادرست و ضعیف وو همین طور سم های موجود در بدن باعث ریزش مو می شود. حتی در پزشکی مدرن نیز ریزش مو عمدتا با استفاده از مکمل‌هایی درمان می‌شود که حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. به طور مشابه، آنتی اکسیدان‌ها نیز از سلول‌های فولیکول‌های مو در برابر اسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند.

 

نکته هایی در مورد گیاه های چینی در رابطه با رشد مو :

گیاه های چینی انواع مختلف و متعددی دارد که البته هرکدام برای درمان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.در واقع از بین گیاه هی چینی یک عده ی خاصی از این گیاهان برای درمان ریز مو استفاده می شود و  می توانند در بهبود بخشی به نوع های متفاوتی از مشکل ها موثر باشد.این مورد ها عبارتند از :

ریزش مو – نازک شدن مو – آلوپسی – طاسی مردانه – مشکل های مربوط به پوست سر – سفیدی موی زود رس – شوره سر –ترویج و توسعه رشد مو و افزایش سلامت کلی مو

 

چگونه گیاه های چینی می تواند باعث کم شدن ریزش مو می شود؟

ریزش مو به علت کمبود جریان خون و به خصوص در فولیکول‌های مو می‌باشد این باور وو اعتقاد بسیاری از متخصص های طب سنتی چینی است. البته این روند در بیشتر طب های سنتی در جهان دنبالل می شود. در حقیقت و در واقع عامل های زیادی وجود دارد که بر روی جریان خون موثر است موضوع ها و شرط هایی که در این موضوع دخیل هستند عبارتند از استرس و رژیم غذایی نادرست و سایر فاکتور ها.

آنچه که سبب و دلیل به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در سلامت بدن انسان می شود این است که خون نمی تواند مواد مقوی و مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند. لازم به ذکر است که سطح و میزان خون که با ید به صورت بهینه در بدن انسان باشد که سلامت بدن تامین شود و بتواند سلامت سایر بخش های بدن را مانند پوست سر را نیز تامین کند.استفاده از ریشه FLEECEFLOWER یک انتخاب رایج و مشهود و محبوبی برای بهبود سلامت خون می باشد.

 

آلوپسی و گیاه های چینی :

برمبنای طب شرقی مشکل هایی هم چون آلوپسی و ریزش مو معمولا در وضعیت و شرایطی رخ می دهد که استرس و مشکل هایی مربوط به غده تیروئید وجود داشته باشد.به خاطر تمامی این موردها و دلیل ها است که متخصص ها بر روی تصحیح کمبود های خون در بدن و سایر کمبود های بدن کار می کنند.

 

مزیت ها و عیب ها :

برای مصرف گیاه های چینی برای درمان کردن ریزش مو تاییدی از FDA وجود ندارد و گواهی نامه ای صادر نشده است و این یک عیب برای مصرف گیاه های چینی می باشد. مزیت های استفاده از گیاه های چینی برای درمان کردن ریزش مو را نمی توان به طور دقیقی ارزیابی و بررسی کرد بنابراین قضیه خطر ها و یا مزیت های آن به طور دقیق تعریف شده و یا مشخص نیست.

الیته شایان ذکر هست که مصرف گیاه هایی مانند He Shou Wu یا Dong Quai عوارض جانبی به همراه خود نداشته است. از مزیت های متعلق به این گیاه ها این است که می توانید آن ها را  داخل کپسول نگه داری کنید. اما اگر به دنبال یک نسخه ی سالم تری از این ماده ها هستید می توانید این ماده ها را به صورت چای مصرف کنید.

یک تعداد از گیاه های چینی برای درمان کردن ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرند. این گیاه ها را هم می توانید به تنهایی استفاده کنید و هم می توانید با گیاه های دیگری ترکیب و مخلوط کنید.این گیاه ها شامل مورد های زیر هستند :

 

 4 گیاه چینی برای افزایش دادن رشد مو :

جینسینگ

این گیاه از دسته گیاه های چینی کلاسیک طور می باشد و امروزه به طور وسیع و گسترده در منطقه های غربی مورد استفاده قرار گرفته است. آنچه که متخصصان بر آن باور دارند این است که این گیاه جریان خون را به حرکت در می آورد و آن را تحریک می کند و متابولیسم سلولی را ارتقا می دهد. این به این معنی می باشد که می تواند جریان خون فولیکول های مو را هم تحریک کند و بیشتر کند .این گیاه علاوه بر این که یک منبع تغذیه خوب به حساب می آید بلکه سبب می شود که موهای جدیدی نیز رشد کنند.

 

هو شو وو

این گیاه فو تی نیز شناخته می شود. براساس باور های چینی این گیاه با خاصیت و ویژگی ترمیم کننده است که برای کلیه و خون بدن بسیار مفید است.این گیاه به عنوان تونیک در نظر گرفته می شود.هو شو وو می تواند رشد موها را تحریک کند و هم چنین رنگ دانه های آن را بهبود ببخشد و رنگ موها را برگرداند.

 

گوتوکولا

یکی از موق ترین گیاهان چینی است که در راستای درمان ریزش مو از آن استفاده می شود.این گیاه جریان خون بدن را بهتر می کند و به اصطلاح یک متحرک به حساب می آید و هم چنین فشار خون را نیز کم می کند و کاهش می دهد. علاوه بر این گیاه می تواند استرس و بی خوابی را هم درمان کند و حافظه شما را زیاد کرده و بهبود ببخشد. اگر دنبال درمانی برای طاسی سر در مردان هستید سراغ این گیاه بروید و از آن برای رشدد مجدد موهای خود استفاده کنید.

 

گیاه sang ji sheng

اگر کمبود yin در کبد و کلیه های خود دارید چینی ها اعتقاد دارند که این گیاه برای درمان این بیماری جواب ده است.با این که ماده های تشکیل دهنده ی فعال و مکانیزم عمل این گیاه مشخص نیست اما نتیجه های مثبتی بر روی افراد داشته است.

گیاهی که با هدف قرار دادن کمبود yin در کبد و کلیه‌ها باعث افزایش رشد مو می‌شوند شامل  گیاه  چینی ولفبری چینی و Ligusticum wallichii است.

 

علاوه بر تمام گیاه های چینی که در این متن مطرح شده و در مورد آن ها توضیح داده شد.چینی ها از روغن ها هم در راستای درمان ریزش مو استفاده می شود. آن ها روغن گیاه را خودشان تهیه می کنند و به طور مستقیمی بر روی پوست خود می مالند.گیاه ce bai ye نیز یک گیاه دیگر هم هست که از روغن این گیاه برای تحریک رشد موها استفاده می شود.

سلامت پوست سر را این گیاه بهبود می بخشد و برای درمان کردن خارش پوست سر بسیار موثر است. اگر این گیاه را به طور منظم و متوالی استفاده کنید می توانید رشد موهای خود را تحریک کنید.یکی از مکمل های مهم و حیاتی برای گیاه ها رژیم غذایی سالم و درست است.معمولا این گیاه ها را به همراه غذا هایی که بتوانند به سم زدایی از بدن کمک کنند استفاده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سیزده =