درمان ریزش مو در زنان

درمان ریزش مو در زنان

درمان ریزش مو در زنان: بیشترین جلوه و زیبایی چهره فرد در مو های اوست. امروزه ریزش مو امری شایع است که در بیشتر افراد وجود دارد و باعث نگرانی و اضطراب در فرد به خصوص زنان می شود زیرا زنان در مورد زیبایی بسیار حساس تر رفتار می کنند. درمان ریزش مو بیشتر از آنکه جنبه درمانی داشته باشد جنبه زیبایی دارد. ریزش مو آندروژنیک ریزش مویی است که در زنان مشاهده می شود در این حالت خط رویش مو کامل است و تنها در ناحیه بالای سر ظریف و نازک می شود که این نوع ریزش به مرور زمان فراگیر می شود و اگر برای درمان این ریزش مو اقدام نشود در تمام قسمت سر پیش روی کرده و باعث خالی شدن سطح سر می شود.

علت ریزش موی در زنان

عواملی که در ریزش مو زنان مؤثر هستند

  • تغییرات هورمونی(یاسگی) و مشکلات تیروئیدی
  • استرس و بیماری روحی
  • رژیم های پر ضرر و کاهش وزن ناگهانی
  • جراحی های مختلف و بیهوشی های مداوم
  • شرایط فیزیکی و نگه داری های نا مناسب مو(درست نبستن و محکم بستن مو ها، شانه کردن مدام و خشن، شامپو کردن مداوم مو و رعایت نکردن اصول آن، دمای نامناسب برای استحمام، استفاده از مواد شیمیایی و رنگ کننده وحالت دهنده ها، استفاده از وسایل برقی برای مو مانند سشوار و اتو مو و… ).

 

درمان های رواج یافته برای تقویت و بهبود ریزش مو

ویتامین: ویتامینA، ویتامینB، ویتامینD، ویتامینE، ویتامینC، اسید فولیک، امگا3،  روی، آهن، اسید های آمینه و…

پروتئین: مواد غذایی که دارای پروتئین هستند یا مکمل های آن

داروها: ماینوکسیدیل تنها دارویی است که برای ریزش موی زنان توسط اداره غذا و دارویی امریکا تأیید شده است. این دارو برای کاهش ریزش مو در بانوان است و درمان موضعی دارد.

 

درمان ریزش موی بانوان

بسته PRP، مزوتراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی

PRP: این روش از روش های تأثیر گذار در جهت تقویت مو می باشد که در آن سلول درمانی که فراورده ای خونی می باشد که به استراحت رفته است با استفاده از تزریقات کوچک محلول درمانی فعال شده و باعث تحریک و جوانی مجدد مو میشود. در این روش جز پلاست چیزی وارد خون نمیشود. با غلیظ تر شدن فاکتور رشد، موها مجدداً رشد کرده و پرپشت تر می شوند.

 

لیزرتراپی: با استفاده از لیزر سرد می توان مو ها را تقویت کرد به این روش لیزرتراپی گفته می شود. برای برطرف کردن مشکلات مو مانند نازک شدن تار مو یا طاسی با الگویی خاص از این روش بسیار تأثیر گذار استفاده می شود. لیزر تراپی روشی است که در آن تقویت مو با سطح انرژی و جریان کم و اثر گذاری بالا انجام می گیرد. در این متد هیچ گونه جراحی صورت نمی گیرد و به بافت و بازسازی ریشه مو و همچنین تقویت آن کمک بسیاری می شود و در نتیجه تار های مو زخیم تر، ساقه با کیفیت تر و موهایی بدون ریزش و براق خواهیم داشت.

ویتامین درمانی: روشی بسیار مفید برای درمان مشکلات مو است که از انواع ویتامین هاست که برای رشد و تقویت مو ها مؤثر هستند و باعث جلوگیری ریزش مو می شوند. اما دوز آن را پزشک متخصص باید تعیین کند.

مزوتراپی: پیشرفته ترین روش از میان روش های معرفی شده روش مزوتراپی میباشد که روشی کمکی با سرعت بالا می باشد. در این روش تزریقاتی در مناطق مختلف پوست سر انجام میشود که شامل دوز های کوچک از دارو های مختلف است. این محلول ها شامل تقویت کننده ها و انواع ویتامین ها و… هستند که با افزایش قطر مو و جریان خون در سر باعث تقویت مو می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =