درمان ریزش مو توسط داروهای گیاهی

دارو های گیاهی و یا به عبارتی درمان های طب سنتی از زمان های خیلی قدیمی برای ما ایرانی ها از جایگاه و مقام خاصی برخوردار بوده است. چون پدران و آبا و اجداد به وفور طرف دار و حامیه این نوع درمان و پزشکی سنتی بودند بنابراین ما نیز برای درمان های گیاهی ارزش و اعتبار خاص و ویژه ای قائل هستیم.

 

ریزش مو چیست؟

ریزش مو یک عارضه به حساب می آید که معمولا یا ارثی است و یا این که از عامل های خارجی و محیط متاثر می باشد و این که سن ریزش مو معمولا از 22 سالگی به بعد می باشد.

ارثی است به این صورت که ریشه ی ژنتیکی دارد و از نسل های گذشته و قبل تر از شخص به شخص منتقل می شود اصطلاحی که برای آن رایج است آلوپسی آندروژنتیک می باشد.

ریزش ارثی و داروی گیاهی

به گفته ی محققان و دانشمندان عامل های محیطی در جامعه کنونی بیش از قبل آزار دهنده است  و سبب و دلیل اصلیبیماری های متعدد مانند ریزش مو می شود از مهم ترین این عامل ها استرس و اصظراب و ترس و … می باشد.

 

درمان ریزش مو به واسطه ی داروهای گیاهی:

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) درمان ها و داروهای مختلفی برای ریزش مو در طب سنتی و گیاهی برای اشخاص نسخه پیچی و تجویز شده است که هرکدام از این نسخه ها فلسفه و کاربرد یکتا و منحصر به فردی برای خود  دارند.در ادامه ی متن ما تلاش کرده ایم که مجموعه ای از مهم ترین داروها و درمان های گیاهی را که رایج و مشهور هستند در راستای ریزش موها معرفی کنیم:

  • 1) اگر می توانید گیاه آلوئه ورا تهیه کنید.قطعا استفاده ی موضعی این گیاه برای درمان ریزش موی شما بسیار مفید خواهد بود.
  • 2) آنچه که بسیار معروف و محبوب و طرف دار دارد و بسیار توصیه و پیشنهاد می شود استفاده از آب پیاز می باشد حتما امتحان کنید.
  • 3) توصیه ی دیگری که طب سنتی برای شما دارد استفاده از تخم شنبلیله استاین تخم برای تقویت مو موثر است چون که حاوی پروتئین و اسید نیکوتین بسیاری می باشد.
  • 4) و اما ابتدائی ترین و یا اولین درمان ریزش مو استفاده از روغن نارگیل و روغن زیتون بود این روغن ها را باید روی سر و موی خود ماساژ دهید.این درمان و روش را ممکن است اشخاص متفاوتی در طول عمر خود چندین بار تکرار کرده باشند چرا که طریقه ی مصرف آن بسیار آسان است.
  • 5) مهم ترین انتخابی که روی میز است و اطبا و پزشکان سنتی برای درمان ریزش ان را به بسیاری از اشخاص توصیه می کند مصرف جوانه ی گندم است که بسیار هم مفید و موثر است.

 

ریزش موی خانم ها و آقایان اکثرا ریشه ی ژنتیکی دارد و یک مورد ارثی دارد. نمی توان به طور قطعی گفت که دارو های گیاهی ریزش موهایتان همیشگی و قطعا از بین خواهد رفت و نتیجه بخش خواهد بودچرا که اکثر دارو ها جنبه ی تقویتی دارند و باعث رویش مجدد مو و یا درمان ریزش مو نمی شود.

اکنون ببینیم ریزش مو با چه شیوه هایی و روش هایی قابل درمان است؟!

 

پکیج PRP و مزو تراپی و لیزر تراپی و ویتامین درمانی :

برای درمان ریزش مو اکنون یکی از بهترین و موثرترین و جوابده ترین تکنیک ها و روش ها استفاده از بسته ی پی آر پی و مزوتراچی و لیزر تراپی و ویتامین درمانی می باشد. یک نقطه قوتی که این پکیج دارد این است که این روندها کنار هم تکمیل کننده و مکمل کننده ی هم هستند و این که تاثیر این این روش ها در کنار هم و باهم بیشتر است.

 

پی آر پی یا همان غربال گری خون به روند و فرایندی می گویند که طی آن پلاکت های مربوط به خون بیمار را از هم جدا می کنند و بعد از این غربال گری صورت می گیرد و قرار دادن آن سانتریفیوژ در نقطه های مورد نظر تزریق می کنند.

یکی از هدفمند ترین روش هایی که برای تقویت کردن مو و هم چنین ریزش مو مزوتراپی است همان طور که بالا نیز گفته می شود برای تقویت مو و درمان کردن ریزش مو استفاده از ویتامین های متنوع و مختلف بسیار تاثیر گذار است  اما استفاده از ویتامین ها به تنهایی کفاف نمی دهد.

 

در روش مزوتراپی ویتامین ها و ماده های مغذی و مقوی برای مو از طریق ریز تزریق ها وارد سطح سر می شوند و به صورت مستقیم بر روی موها تاثیر می گذارد و هم چنین این روش باعث می شود که موها بهتر رشد کنند و نیز ریزش مو قطع می شود.

لیزر تراپی یا همان لیزرهای کم توان می باشد که تحریک کننده ی موها و پوست سر می باشد و باعث می شود که جریان سازی خون در زیر پوست و تحریک خون بیشتر شود.از دیگر کاربرد های لیزر تراپی این است که ضخامت مو را زیاد می کند یا به عبارتی قطر آن بیشتر می شودو هم چنین ریشه ی مو را تحریک می کند تا رشد بهتری داشته باشد که این ها بسیتر مهم هستند.

 

آنچه که در بدن انسان همیشه نقش موثر و مفیدی را ایفا کرده است ویتامین ها می باشد و برای رشد کردن بدن و مو و هم چنین تقویت مو الزامی و واجب است و مطمئنا تاثیر زیادی بر روی مو دارد در این پکیج های تقویت کننده و قوی بهترین و موثرترین و جواب ده ترین ویتامین ها دسته بندی و گروه بندی شده است و این که این ویتامین ها بایستی تحتت نظر پزشک و یا متخصص و در زمان معین و تعیین شده از قبل نسخه پیچی و تجویز شود. در کنار سه رکن دیگری که در قسمت بالا گفتیم این پکیج به تقویت کردن موی شما و درمان کردن ریزش موی شما کمک های به سزایی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − سه =