درمان موهای وز و موخوره با بوتاکس مو یا کراتین

درمان موهای وز و موخوره با بوتاکس مو یا کراتین

اگر می خواهید به صاف کردن موهای خود بپردازید می توانید از کراتین استفاده کنید اما در شرایطی که موهای شما با آسیب مواجه شده است پیشنهاد می شود از کراتین کردن مو صرف نظر کنید. در این موارد برای ترمیم این آسیب دیدگی و بازگردانی درخشندگی موی خود از بوتاکس کردن استفاده کنید.

 

کراتین و بوتاکس چه تفاوت هایی دارند ؟

متخصصین مو و زیبایی برای این که ما را از شر موهای ناسالم و بی کیفیت خلاص کنند راهکارهایی را ارائه داده اند. این موهای ناسالم و شکننده نتیجه ی آلودگی هوا ، داروها یا استفاده از مواد و ابزاری است که برای تغییر حالت مو از آن ها استفاده می کنیم و این آسیب دیدگی ها شایع به نظر می رسد.

بوتاکس یا کراتین برای مو

از بین  بوتاکس مو و کراتین کدام توصیه می شود و چه مزیت هایی نسبت به هم دارند ؟

ما در این مطلب به صورت کامل این دو را تشریح میکنیم تا شما در انتخابتان در بین این دو روش یکی را برای موهایتان انتخاب نمایید.

 

بوتاکس و کراتین هرکدام چه مشکلاتی را درمان می کنند ؟

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) اگر شما موهای فری دارید و از فربودن و مجعد بودن موهای خود راضی نیستید استفاده از بوتاکس یا کراتین باعث صافی موهای مجعد شما می شود و با استفاده از آن ها زمانی که برای حالت دهی برای موهای خود صرف می کنید به حداقل میرسد و هر دوی این مواد باعث افزایش درخشندگی موهای شما و کیفیت آن ها می شود.

 

چه تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین وجود دارد ؟

اولین تفاوت در وجود فرمالدهید که یک ماده ی شیشمیایی خطرناک است. فرمالدهید از سوی سازمان محیط زیست و فدرال به عنوان یک ماده سرطان زا شناخته شده است. این ماده در ترکیب کراتین وجود دارد ولی در ترکیب بوتاکس اثری از آن یافت نمی شود.

تفاوت بعدی را می توان در اثرگذاری این مواد دانست. هر دوی این مواد به صاف کنندگی موها کمک می کنند با این تفاوت که بوتاکس به عنوان یک ماده برای بازسازی و ایجاد موهایی درخشان به شما کمک می کند اما کراتین علاوه بر اینکه خاصیت ترمیمی ندارد حتی در مواردی که موهای شما آسیب دیده است به هیچ عنوان استفاده از آن توصیه نمی شود.

 

کدام درمان مناسب تری  است ؟

پاسخ به این سوال بستگی به مورد استفاده ی شما دارد.

اگر شما موهای خود را با مواد شیمیایی درمان کرده اید یا موهای شما با مشکل، شکنندگی، نازک بودن یا کم پشتی مواجه هستند و یا شما در گروه زنان باردار، زنان شیرده و یا کودکان قرار میگیرد صافی موهای فرتان به وسیله ی کراتین اصلا توصیه نمی شود.

با این حال بهترین راه حل برای موهای ضخیم و مجعد که شخص با موارذ گفته شده مواجه نیست بهترین راه حل می باشد. همچنین اگر موهای صافی دارید نباید از کراتین استفاده کنید.

اما در استفاده از بوتاکس هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد و فارغ از این که موی شما صاف، فر، ضخیم، نازک است می توانید از آن استفاده کنید و همچنین این ماده دارای خاصیت درمانی در رابطه با موخوره و شکنندگی موها نیز می باشد.

 

چه کاری باید انجام دهیم ؟

 هرکدام از این مواد ها زمان ماندگاری متفاوتی دارند. کراتین در حدود 2 ماه و نیم ماندگاری دارد در حالی که بوتاکس تنها در حدود 4 هفته بر روی موهای شما وجود دارد.

درمان کراتین دوحالت دارد که یکی از این درمان ها در کوتیکول که  آسیب دیده یا خشک شده را پر میکند و حالت دیگر آن در سطح موی شخص گسترش یافته و وارد لایه شاخی مو یا همان کوتیکول نمی شود و پس از این درمان کراتین ها به وسیله ی حرارتی که توسط یک اتوی مو ایجاد می شود در سطح موهای شخص تثبیت می گردند.

فرمالدهید موجود در کراتین باعث صافی موی شما شده و عمل درمان با کراتین در حدود یک ساعت و نیم به طول می انجامد و باید توسط افراد با تجربه در مکان های قابل اطمینان انجام شود.

بوتاکس نیز پس از شستشوی موها با شامپو انجام می شود. توجه کنید که برای انجام بوتاکس نباید پس از شستشوی موها از نرم کنند استفاده کرد و پس از بوتاکس کردن باید مو به دسته های مختلفی تقسیم شده و برای تثبیت بوتاکس هر دسته به صورت جداگانه ماساژ داده شود.

بوتاکس نسبت به کراتین زمان کمتری برای تاثیرگذاری نیاز دارد و این مقدار در حدود نصف می باشد. باید پس از این زمان عمل آبکشی انجام شود که می توان پس از آن موها را خشک و فرم داد. در مرحله ی پایانی از سرامیک اتوی مو استفاده می شود و پر کردن مو برای درخشندگی و به دست آوردن سلامت مو از تامین موادی چون آنتی اکسیدان ها، اسیدهای آمینه و ویتامین ها توسط بوتاکس انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =