درمان نازک شدن مو ها

درمان نازک شدن موها

ریزش موها می تواند بر اثر یک بیماری یا داروهایی باشد که بسیاری از ما هر روزه مصرف می کنیم. بیماری هایی مانند نارسانایی های قلبی و مشکلات غده تیروئید باعث کاهش قطر موها و شکنندگی آن ها می شود و پس از درمان نیز این عوارض را به جا میگذارند.

موی سر در زیبایی بسیار موثر است و اگر شما یک خانم هم باشید این مورد برای شما از ارزش چند برابری برخوردار است. در ادامه به دلایلی که باعث کاهش قطر و ریزش موهای شما میشود و همچنین برخی موارد برای جلوگیری از آن ها اشاره می کنیم.

نازک شدن مو

استرس روحی باعث ریزش موی شما می شود

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) استرس علاوه بر این که می تواند در مواردی بر رشد مو تاثیرگذار باشد و از آن جلوگیری کند باعث ضعیف شدن و شکنندگی آن نیز می شود. برای از بین بردن این استرس و اضطراب و به دست آوردن آرامش لازم روش های مختلفی را امتحان کنید و اگر لازم است از پزشک متخصص کمک بگیرید.

 

استرس فیزیکی نیر تاثیرگذار است

استرس فیزیکی به واکنش بدن در مقابله با بیماری ها و اتفاقات ناخوشایند فیزیکی گفته می شود. به احتمال زیاد شما در هنگام استرس های فیزیکی مجبور به استفاده از دارو ها هستید که هم خود باعث تاثیر منفی در رشد موها شده و هم استرس روحی که توسط داروها ایجاد می شود باز به رشد موها آسیب می رسانند. پس به نحوه ی درمان نیز توجه زیادی داشته باشید.

 

بررسی سلامتی بدن

می توان ریزش مو را عاملی بر یک مشکل و به خطر افتادن سلامتی دانست. شاید ریزش موهای شما میخواهند شما را از یک بیماری که به آن مبتلا هستید آگاه کنند. پیشنهاد می کنیم در اولین فرصت به پزشک مراجعه کرده و در این باره با او سخن بگویید.

 

 اختلالات ژنتیکی

شاید در این مورد شما تقصیری نداشته باشید و مقصر اصلی ریزش موی شما ساختار DNA شما باشد. پس از مراجعه به پزشک و آگاهی از این مورد تنها راه چاره استفاده از روش های مختلف برای مراقبت از موی سر است تا شرایط مطلوبی را برای موی سر خود فراهم کنید.

 

تغذیه نامناسب

کاهش برخی از مواد غذایی در وعده های مصرفی شما می تواند بر ریزش موها و کاهش کیفیت آن ها موثر باشد. حتی برای این که از این موضوع مطمئن شوید می توانید با بررسی برخی دیگر مشکلات و داشتن آن ها همچون خشکی در پوست، فشار خون بالا و چاقی متوجه شوید که رژیم غذایی نادرستتان بر ریزش موی شما موثر است. پس هرچه سریع تر رژیم غذایی خود را تغییر داده تا هم از دست بیماری ها نجات یابید و هم موهایتان به حالت عادی خود بازگردند.

 

برهم خوردن نظم هورمون ها

هورمون های مختلفی چون تیروئید ، هورمون های ترشح شده قبل و پس از زایمان ( که شایع ترین آن ها می باشد ) می تواند باعث ریزش موی شما شود. هچنین در زمان یائسگی یا هنگامی که روش های پیشگیری از بارداری را تغییر می دهید ممکن است موهای شما آسیب پذیر شوند. در صورتی که با این موارد رو به رو شدید بدانید که معمول هستند ولی بهتر است برای جلوگیری از آن به پزشک زنان مراجعه نمایید.

 

انتخاب راه های نامناسب در حل مشکل

پس از ریزش مو و نازک شدن و شکنندگی آن ممکن است شما به سراغ شامپوهای حجم دهنده و یا نرم کننده بروید که این شامپوها علاوه بر عوارض شیمیایی که دارند باعث خشکی پوست سر شما می شوند و به مرور زمان علاوه بر این که به بهبود وضع شما کمکی نمیکنند بلکه روند ریزش مو و آسیب پذیری آن را نیز سرعت می بخشند. در استفاده از این داروها نیز حساسیت بیشتری به خرج دهید و اگر لازم است به یک دکتر پوست و مو مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =