درمان ریزش موها با استفاده از گیاه شنبلیله

درمان ریزش موها با استفاده از گیاه شنبلیله

درمان ریزش موها با استفاده از گیاه شنبلیله از عوامل زیبا شدن و جذابیت در صورت، موهای پرپشت و زیبا می باشد در بسیاری از افراد ریزش مو وجود دارد و به نظر آن ها ریزش مو زیبایی را از بین می برد.

ریختن موها و ضعیف شدن آنها دلایل مختلفی دارد که از جمله آنها به وراثت،استفاده زیاد از داروهای شیمیایی،استرس، اضطراب، بالارفتن سن، مصرف دخانیات، شرایط آب وهوایی، تغذیه و … اشاره کرد که در افراد مختلف ممکن است یکی از این دلایل سبب ریزش مو در آن ها شود.

روی سر هزاران تار مو وجود دارد و به طور طبیعی ممکن است که 50 تا 100 تار مو در یک روز ریزش داشته باشند که این تعداد ریزش مو طبیعی است اما هنگامی که از این تعداد بیشتر شد باید به فکر حل این مسئله بود و چاره ای برای درمان و جلوگیری از ریزش بیشتر موها پیدا کنید.

هندی ها دارای موهای پرپشت و زیبایی هستند و از نظر طب سنتی هند بهره گیری از گیاه شنبلیله برای درمان و رفع سریع ریزش مو بسیار موثر است. استفاده از شنبلیله از گذشته در هند مورد استفاده بوده است.

در شنبلیله چه چیزهای وجود دارد؟

در شنبلیله چه چیزهای وجود دارد؟

در گیاه شنبلیله مواد معدنی و ویتامین های مختلفی وجود دارد. در این گیاه مقدار زیادی پروتئین موجود بوده که سبب تقویت مو می شود و از گذشته برای رفع طاسی سر استفاده شده است این مواد شامل:

  1. ویتامین c موجود در این گیاه سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و عملکرد آن را بهبود می دهد.
  2. آهن: کارکرد رگ های خونی را بهبود می دهد.
  3. پتاسیم: از خاکستری شدن موها در سنین پایین جلوگیری می کند.
  4. اسید نیکوتینیک: رشد موها را بیشتر می کند.
  5. لسیتین: این ماده برای موهای که آسیب دیده اند و خشک هستند و دارای شوره سر بوده تاثیر زیادی دارد و باعث رساندن مواد مغذی و تقویت فولیکول های مو می شود.
  6. پروتئین های لسیتین و اسید نیکوتینیک که در تخم شنبلیله وجود دارد سبب تقویت ریشه های مو می شود و سبب تشکیل شدن دوباره مو فولیکول های مو می شود.

 

ساختن ماسک برای جلوگیری از ریزش مو با شنبلیله

ماسک موی تخم شنبلیله

برای ساخت این ماسک به یک فنجان تخم شنبلیله نیاز می باشد. این مقدار تخم شنبلیله را در آب ریخته و برای مدت یک شب در آب بگذارید تا خیس بخورد. سپس اقدام به آسیاب کردن آن کنید تا از آن یک خمیر به دست بیایید.

این ماسک را هر روز صبح بر روی موهای خود بمالید و سعی کنید به قسمت ریشه های مو بیشتر برسد بعد از آن موهای سر را با یک کلاه پلاستکی پوشانده و اجازه دهید برای مدت 40 دقیقه بر روی آن باقی بماند.

بعد از گذشت این مدت اقدام به شستن موها کنید اینکار را برای مدت یک ماه انجام دهید تا نتایج خارق العاده آن را مشاهده کنید.

ماسک موی تخم شنبلیله

ماسک موی تخم شنبلیله و عسل

مزایایی استفاده از گیاه شنبلیله و ترکیبات موجود در آن را تشریح کردیم. اما در این ماسک از عسل هم استفاده می شود. عسل یکی از موادی است که برای درمان شوره سری که بر اثر عفونت های قارچی ایجاده شده موثر می باشد و دلیل آن خاصیت ضد قارچی موجود در عسل می باشد. عسل همچنین دارای خواص مرطوب کنندگی می باشد که در درمان شوره سر ایجاد شده بر اثر خشکی موثر می باشد بنابراین از عسل هم در این ماسک استفاده می شود.

برای ساخت این ماسک به 2 قاشق غذا خوری تخم شنبلیله و 1 قاشق غذا خوری عسل نیاز می باشد. ابتدا تخم شنبلیله را در داخل آب ریخته و اجازه بدهید برای یک شب در آب بماند تا خوب نرم شود سپس آن ها را داخل مخلوط کن بریزید و با دور تند آن را خوب ترکیب کنید تا یک خمیر یک دست ایجاد شود.

عسل را به این خمیر اضافه کرده و کاملاً به هم بزنید بدین صورت ماسک موها آماده شده است. ماسک تهیه شده را بر روی موهای خود قرار دهید و اجازه دهید برای مدت 30 دقیقه روی آن باقی بماند سپس اقدام به شستشوی موها کنید. از این ماسک هر دو هفته یکبار استفاده کنید و اگر خواستید زودتر به نتیجه برسید می توانید هر هفته یکبار از این ماسک استفاده کنید.

اخطار: قبل از استفاده از هرماسکی ابتدا مقدارکمی از آن را به پوست خود بزنید تا مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =