درمان موهای آسیب دیده با روغن گیاهی در خانه

درمان موهای آسیب دیده با روغن گیاهی در خانه

درمان های خانگی همیشه برای بسیاری از بیماری ها پاسخگو بوده اند. موهای آسیب دیده نیز یکی از مواردی است که تجربه نشان داده که تحت تاثیر درمان های خانگی می تواند از خشکی یا آسیب دیدیگی رهایی پیدا کند.

شما می توانید از روغنی چون روغن نارگیل برای داشتن موهایی نرم، مرطوب و درخشنده استفاده کنید و حتی می تواند جایگزین خوبی برای نرم کننده های شیمیایی باشد که شما از آن ها استفاده می کنید. همچنین شما می توانید برای اینکه تاثیرگذاری آن را افزایش دهید از عصاره ی روغن های دیگر استفاده کنید.

روغن تقویت مو

آنچه بدان نیاز دارید :

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) شما برای ساخت این ترکیب معجزه آسا به روغن نارگیل، کلاه حوله ای حمام، 1 کاسه ی شیشه ای، قاشق و شانه نیاز دارید. ( همچنین اگر می خواهید همانطور که گفته شد میزان تاثیرگذاری را افزایش دهید عصاره ی یک روغن دیگر را نیز آماده کنید )

مرحله‌ی ی اول

شما برای ساخت ترکیب خود علاوه بر کاسه ی شیشه ای به یک قابلمه نیز نیاز دارید. روغن نارگیل به همراه عصاره ی مورد نظر را در داخل کاسه ی شیشه ای بریزید و کاسه را در داخل قابلمه قرار دهید تا روغن نارگیل آب و گرم شود. ترکیب موردنظر شما آماده است. فقط به ترکیبی که ساخته اید اجازه دهید تا گرم تر شود و هنگامی که داغ است از آن روی سر خود استفاده نکنید زیرا به پوست شما آسیب می رساند.

مرحله‌ی  دوم

وقت استفاده از ترکیب مورد نظر است. ابتدا پیش از زدن آن به موهایتان، موها را با یک شانه به قسمت های مختلفی تقسیم کنید تا کار شما راحت تر شود. پس از آن با کف دست ترکیب را روی قسمت های مختلف مو با حرکات دایره ای ماساژ دهید و خوب بمالید و اگر قسمتی از موهای شما شکننده تر از بقیه است و یا آسیب بیشتری دیده می توانید قسمت های باقی مانده را روی آن قسمت ها قرار دهید.

مرحله‌ی سوم

پس از آنکه مرحله ی قبل را به درستی و با دقت انجام دادید باید بر روی موهای خود را یک کلاه حمام قرار دهید و برای تاثیرگذاری بگذارید چند ساعتی روی موهای شما بماند. اگر امکان دارد این کار را پیش از خواب انجام دهید و با کلاه به رختخواب بروید.

مرحله‌ی چهارم

صبح پس از آنکه از خواب بیدار شدید موهای خود را آبکشی نمایید.  این ترکیب باعث درخشندگی و لطافت موهای شما می شود. فقط مطمئن باشید که موهای خود را خوب آبکشی نمایید تا مواد روغنی روی سر شما باقی نماند. همیشه توجه داشته باشید که انتخاب حوله ی حمام مهم است زیرا اگر حوله ی شما لطافت کافی را نداشته باشد به موهای شما آسیب می رساند.

 

برای تاثیرگذاری این کار را هفته ای یک بار انجام دهید و اگر موهای آسیب دیده ای دارید این تعداد را می توانید تا 3 بار در هفته افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + نوزده =