ریزش موی خود را با گیاهان دارویی درمان کنید

مزاج افراد یکی از موارد مهم و شاید مهم ترین دلیلی باشد که در طب سنتی بر مطالعه ی ریزش مو مورد بحث قرار می گیرد و می تواند این ریزش مو از خشکی پوست نیز ناشی شود و در موارد بسیار زیادی می توان به کمک گیاهان دارویی به برطرف سازی این مشکل پرداخت.

 

یک متخصص طب سنتی به نام ” منصور خرمی زاده ” در مورد ریزش موها بیان کرده است که مزاج افراد بحث اصلی در طب سنتی محسوب می شود و ریزش موها به دلایل زیادی  می تواند اتفاق بیفتد که یکی از این دلایل را خشکی پوست و مو به شمار آورد.

رفع ریزش مو با گیاهان دارویی

خرمی زاده در ادامه بیان کرد که تقویت موها و رشد آن ها متناسب با رطوبت بدن فرد است و هرچه این رطوبت از حد نرمال خود تجاوز کند یا کاهش یابد می تواند به ریزش موهای شما منجر شود و این تغییر در میزان رطوبت حتی در مواردی می تواند موهای صاف شما را به موهایی مجعد بدل نماید.

 

درمان ریزش موها به نوع ریزش مو  وابسته است

خرمی زاده افزود که برای درمان ریزش مو باید ابتدا نوع ریزش مو تشخیص داده شود تا درمانی متناسب با انچام شود و ممکن است زمانی که موهای شما میریزد موها تنها از ساقه جدا شده باشند و این ریزش مو از ریشه اتفاق نیفتاده باشد و خشکی موها می تواند به نازکی موهای شما منجر شود که اگر این اتفاق بیفتد موهای شما مستعد شکنندگی و ریزش هستند که باید این خشکی توسط راه های مختلفی که وجود دارد درمان شود.

وی در ادامه گفت که خارش پوست سر سبب سست شدن ریشه های مو می شود که به ریزش موی سر می انجامد و پوست سر های خشک زمینه ی ایجاد خارش هستند.

 

زندگی کردن در آب و هوای خشک می تواند عامل مهمی برای از بین بدن رطوبت مورد نیاز موها محسوب شود و افرادی که در چنین شرایطی زندگی می کنند در خطر ریزش موها به دلیل خشکی پوست سر هستند.

برای رهایی از خشکی و تامین رطوبت مورد نیاز می توان از بادام خوراکی که حاوی مقدار زیادی رطوبت است استفاده نمود. وی همچنین اضافه کرد که استفاده از روغن بادام، ویتامین B1 موردنیاز موها را برای آن ها تامین کرده و ریشه و ساقه های مو را تقویت می کند.

 

از مواد مرطوب برای درمان خشكی مو و پوست استفاده نمایید

دکتر خرمی زاده بیان کرد که استفاده از غذاهای مرطوب نیز می تواند راه حل مناسبی برای رهایی از دست خشکی پوست سر و نتایج مضر حاصل از این خشکی باشد.
وی در ادامه افزود که رطوبت زیاد هم می تواند مانند خشکی به موهای افراد آسیب برساند و موجب ریزش موها شود. در  این موارد معمولا از ریشه جدا می شود و موهای افراد حالت صاف و بی حالت به خود می گیرد که ناشی از رطوبت بیش از حد موهاست.

 

وی در پاسخ به مناسب ترین روش گیاهی برای درمان افرادی که به دلیل رطوبت زیاد دچار ریزش مو شده اند استفاده از کندر و روغن سیاه را پیشنهاد کرد و گفت که کندر به دلیل خاصیت گرم و خشکی که دارد علاوه بر جلوگیری از رطوبت زیاد موی سر می تواند به تقویت حافظه ی افراد نیز کمک کند و روغن سیاه دانه هم منبع سرشاری از مواد معدنی و ویتامین هاست که در درمان دیابت، کم خونی، بیماری های قلبی و میگرن نیز می تواند به افراد کمک کند.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) یکی از دلایل دیگری که دکتر خرمی زاده برای ریزش موها بیان کرد سو تغذیه، تغذیه ضعیف و نامناسب بود که به دلیل عدم رسیدن پروتئین ها و کربوهیدرات و گوشت و مواد مغذی هم سلامت جسم شما و هم موهای شما را به خطر می اندازد و استفاده از این مواد را باید در رژیم غذایی خود لحاظ کنید.
وی افزود برای تامین ویتامین های مورد نیاز که می تواند به توقف ریزش بینجامد می توانید از انجیر، بادام و شیره انگور استفاده نمایید.

وی در انتها نیز متذکر شد که حتما تمامی این موارد زیر نظر پزشک متخصص پی گیری شود و هیچگاه بدون تجویز و مشورت پزشک آن ها را انجام ندهید زیرا درست است که این موارد گیاهی هستند و عوارض کمی را به همراه دارند اما استفاده ی بیش از حد آن ها می تواند گاهی شما را به دردسر بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =