درمان و جلوگیری از ریزش مو با موچین

درمان و جلوگیری از ریزش مو با موچین

روشی جدید برای درمان ریزش مو با موچین!!! اگر خواهان هرچه سلامت تر شدنموهای خود هستید و یا خواهان رویش مو های جدیدی هستید، ابتدا باید ویتامین و پروتئین و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را تامین کنید. به خاطر داشته باشید که اگر این مواد و عناصر در بدن تان دارای نسبت استانداردی نباشند، دچار ریزش مو می شوید و حتی از رویش مو های جدید تر هم جلوگیری می گردد.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) کاشت مو و رسیدگی به روند جلوگیری از ریزش آن، حالا دیگر تبدیل به یک صنعت چند میلیارد دلاری در سطح جهان شده است. این بدان معناست که در عصر جدید موهای بیشتر و مقاوم تر جزو زیبایی محسوب می شوند. اما بد نیست بدانید که در حال حاضر روش خاصی برای درمان ریزش مو وجود دارد. آنا خبر نگار لس آنجلس تایمز می گوید پژوهشگران آمریکایی الگوی خاصی برای درمان ریزش مو پیدا کرده اند.

طبق این الگو اگر دویست عدد تار مو را با موچین بکنند به جای آن هزار و دویست عدد دیگر جایگزین آن می شود. یک تیم تحقیقاتی با آزمایش بر روی موش ها چنین دریافته اند که با استفاده از این روش به خوبی می توان چندین برابر تعداد موهایی که کنده شده را بازیافت. آلوپسیا نام عارضه ای است که بر طبق آن نقاطی از سر دچار تاسی می شوند. با این روش به خصوص می توان حتی آلوپسیا را درمان نمود.

راه حلی برای درمان ریزش مو

محل انجام این تحقیقات جالب یک دانشکده پزشکی واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا است. آقایان چی چیانگ چن و چنگ مینگ چونگ مسئولیت نگارش این مقاله را به عهده گرفته اند. آقای چی چیانگ چن معتقد است استفاده از این روش در موش ها نشان می دهد که چطور وقتی موی ناحیه خاصی از بدن کنده می شود بلافاصله فلیکول های جدیدی شروع به فعالیت می کنند.

شاید ظاهر قضیه دردناک به نظر برسد ولی آقای چن و همکارانش بارها و بارها موهای موش ها را طبق یک الگو کنده اند تا به چنین نتیجه ای رسیده اند. او می گوید اگر فولیکول های مو را در محیطی به مقدار شش میلی متر و به تعداد دویست عدد جدا کنید چنین نتیجه ای نمی دهد.

اما اگر به صورت گرد و دایره وار و قطر سه تا پنج میلی متر کنده شوند باعث می شود چیزی بین چهار صد و پنجاه تا یک هزار و سیصد عدد موی جدید در آن ناحیه رویش کنند. برای توضیح این روش فرایندی وجود دارد به نام “احساس حد نصاب”. بر اساس این اصل سیستم به کاهش آنی اعضا واکنش نشان می دهد به منظور جایگزین نمودن هرچه سریع تر آن ها.

در این مورد هم زمانی که فلیکول ها چیده می شوند، نوعی پروتئین علائم التهاب را مخابره می کند. در این حالت سلول های ایمنی محل آسیب دیده را به سرعت ترمیم می کنند. این سیستم و فرایند به حفظ بقای جاندار و برگشتن به حالت اولیه اش کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پنج =