کاشت ریش و سبیل در آقایان

کاشت ریش و سبیل در آقایان

کاشت ریش و سبیل در آقایان: حدودا 50% مردان علاقمند به داشتن ریش و خط ریش هستند به طوری که در تمام نقاط رویش یکنواخت داشته باشند و نواحی کم پشت در آنها وجود نداشته باشند. با تغییرات مد ما شاهد این هستیم که شکل ظاهری ریش و سبیل تغییر می کند اما مردان همواره دوست دارند که ریش و خط ریش منظم داشته باشند.

تعدادی از افراد وجود دارند که با وجود داشتن رژیم غذایی سالم و خوب و اصلاح درست ریش و سبیل باز هم به ظاهر دلخواه ریش و سبیل خود دست نمی یابند. ممکن است آسیب دیدگی پوست یا ریشه مو باعث بروز این مشکل باشند. برخی اوقات نیز الگوی رویش مو در فرد به صورت ژنتیکی نامنظم است.

با انجام عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل طبیعی شما میتوانید به ریش و سبیل یکدست و منظم و خط رویش و خط ریش یکنواخت و زیبا دست یابید و ظاهر خود را به کلی تغییر دهید. شما با مراجعه به پزشکان متخصص برای کاشت ریش و سبیل و مشاوره با آنها می توانید بهترین روش را انتخاب و نتایج مطلوب دریافت کنید.

عمل کاشت ریش و سبیل

عمل کاشت ریش و سبیل چگونه انجام می شود؟

هنگام کاشت ریش و سبیل فولیکول های مو که در اصطلاح به انها گرافت یا واحد پیوندی مو گفته میشود از قسمت عقب سر که دارای موهایی است که به صورت ژنتیکی در مقابل ریش مو و نازک شدن مقاوم هستند، گرفته می شود و پس از آن این فولیکول های برداشته شده ی مو در قسمت مورد نظر شما یعنی نواحی ریش و سبیل کاشت می شود.

 

چه کسانی میتوانند کاشت ریش و سبیل انجام دهند؟

برای مردانی که در آنها ریش و سبیل به دلایل ژنتیکی رویش پیدا نمیکند و همچنین افرادی که دارای قسمت های خالی یا کم تراکم در ریش و سبیل خود می باشند بهترین گذینه ها برای انجام عمل کاشت ریش و سبیل هستند.

برای کسانی که  دلایلی مثل وجود جای زخم یا جای سوختگی ویا جای بخیه عمل جراحی در روی صورت آنها باعث شده تا در آن قسمت ها ریش و سبیل رشد نکند میتوانند از کاشت ریش و سبیل برای بهبود ظاهر خود استفاده کنند. با کاشت ریش و سبیل در این نواحی جای زخم و یا بخیه با ریش و سبیل پوشانده شده و دیگر قابل مشاهده و تشخیص نیست. بهترین پیشنهاد برای افرادی که خواستار داشتن ته ریش در قسمت چانه هستند و یا کسانی که علاقمند به داشتن خط ریش هستند ولی ریش و سبیل پراکنده دارند، کاشت ریش و سبیل است.

کاشت ریش و سبیل برای افرادی که خواستار تغییر الگوی کم پشتی یا پرپشتی مو های خود هستند نیز مناسب است.

 

آیا نتیجه کاشت ریش و سبیل طبیعی است؟

در کاشت ریش و سبیل پیوند مو در واحد های فولیکولی مختلف ( موی تکی، موی دوتایی و موی سه تایی) انجام می گیرد به دلیل آنکه این عمل و نتیجه آن طبیعی دیده شود. واحد های فولیکولی در کاشت ریش و سبیل در همان جهتی که مو های صورت رشد کرده اند کاشته می شوند و طبیعی بودن میزان پراکنده گی مو در قسمت های مختلف صورت نیز در این عمل در نظر گرفته می شود. جزئیات مهم و کوچک عمل توسط پزشک متخصص در نظر گرفته می شود تا این عمل کاملا درست و طبیعی انجام شود و به همین دلیل است که ما شاهد ظاهر کاملا طبیعی بعد از کاشت ریش و سبیل هستیم.

رسیدن به نتایج درست و طبیعی و همچنین کاهش میزان زخم در ناحیه اهدا کننده مورد نظر نیازمند داشتن تجربه و مهارت بسیار زیاد است.

 

کاشت ریش و سبیل دردناک است یا خیر؟

در هنگام کاشت ریش و سبیل ممکن است درد بسیار کمی را متحمل شویم و به همین خاطر با کمک بی حسی می توان این عمل را کاملا بدون درد برای بیمار انجام داد.

 

چقدر زمان لازم است تا بتوانیم ریش و سبیل کاشت شده را اصلاح کنیم؟

معمولا به بیمار گفته می شود که بعد از گذشت ده روز یا دو هفته از کاشت ریش و سبیل او میتواند برای اصلاح ریش و سبیل خود اقدام کند و تا قبل از این زمان باید دست نگه دارد البته این مدت زمان را پزشک جراح  تعیین می کند و برای افراد مختلف متفاوت است. برخی از افراد بعد از گذشت یک هفته میتوانند به آرامی ریش و سبیل خود را اصلاح کنند. ریش و سبیل کاشته شده تا حدودا ده روز مانند ته ریش روی صورت وجود خواهد داشت.

 

بهبود بعد از کاشت ریش و سبیل به چه صورت است؟

ممکن است پس از انجام کاشت مو روی صورت شاهد مناطق کوچک خونی نازک در محل کاشت مو روی صورت باشید. این نواحی مورد نظر بعد از مدتی سفت شده که نشان دهنده بازسازی پوست شماست. این نقاط خونی کوچک پس از گذشت یک هفته از روی پوست جدا می شوند و موهای کاشته شده در مدت یک تا دو هفته به شکل ته ریش باقی می مانند و بعد از آن مو های کاشت شده ریزش می کنند که به این حالت شوک ریزش گفته می شود و امری کاملا طبیعی است و قسمتی از مراحل بهبودی می باشد و مو های ریخته شده دوباره رشد می کنند. تمامی موهای کاشت شده در قسمت ریش و سیبل ریزش نمی کنند و این ریزش شامل ریزش 70% از موهای کاشت شده است.

کاشت ریش

نتیجه عمل کاشت ریش و سبیل ماندگار است یا خیر؟

پیوند مو برای کاشت ریش و سبیل دارای نتایج پایدار و دائمی است. موهایی که پیوند زده شده اند مانند موهای طبیعی قابلیت رشد کرده را دارند و این ویژگی همیشه وجود خواهد داشت. موهای پیوند زده شده ویژگی های قبلی خود را حفظ میکنند و ریزش ندارند و از الگوی ریزش یا کم پشتی مناطقی که در آن قرار گرفته اند پیروی نمی کنند.

 

موهای کاشته شده چگونه رشد می کنند؟

کسانی که در قسمت ریش و سبیل خود پیوند مو انجام داده اند نسبت افرادی که پیوند موی سر را انجام داده اند بیشتر شاهد رویش موهای کاشت شده ی خود هستند. اکثرا پس از گذشت دو ماه بعد از کاشت مو شاهد رشد و تغییر چشم گیری در ناحیه مورد نظر هستید و اگر خواستار بلندتر شدن ریش و سبیل خود هستید نیاز دارید 4 تا 6 ماه منتظر بمانید.

 

زمان عمل کاشت مو چقدر است؟

زمانی را که شما صرف کاشت مو میکنید بستگی به وسیع بودن منطقه مورد نظر دارد و با توجه به میزان گرافت های لازم برای انجام کاشت مو ممکن است بین دو تا چهار ساعت به طول بیانجامد.

 

 کاشت ریش و سبیل چگونه صورت می گیرد؟

از روش FUE برای کاشت موی صورت استفاده می شود. انجام کاشت موی صورت با این روش شبیه به  کاشت موی سر با کمک این روش است. از نقاطی از سر که دارای موهای پرپشت و مقاوم هستند واحدهای فولیکولی برداشته می شود و در نواحی از صورت که موهایی کم پشت و پراکند دارند کاشت می شود.

برای انجام این عمل لازم است به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه کنید زیرا این عمل بسیار ظریف و مشکل است و نیازمند مهارت زیادی است. در ناحیه ای که کاشت مو انجام شده پس از چند هفته شاهد رشد موها هستیم همچنین در محل هایی از سر که  مو برداشته شده به دلیل پرپشت بودن موها و رشد بالای آنها، شاهد رشد سریع موها و ناپدید  شدن قسمت برداشت مو هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =