معجزه آویشن در رویش مو و درمان ریزش مو

معجزه آویشن در رویش مو و درمان ریزش مو

آویشن یکی از خوش عطر و بو ترین گیاهان است که شما می توانید به طرق مختلف آن را مصرف کنید. با این کار نه تنها جلوی ریزش مو شدید خود را می گیرید بلکه به رویش مجدد آن نیز کمک می‌کنید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که آویشن تنها در درمان ریزش مو و طاسی موقت نقش دارد و در درمان ریزش مو آندروژنیک که بیشتر در آقایان دیده می‌شود و همچنین در درمان ریزش مو ناشی از یائسگی نقشی ندارد.

آویشن در درمان ریزش مو

آویشن در درمان ریزش مو :

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای درمان این معضل هم می‌توانید از آویشن به تنهایی استفاده کنید, هم می‌توانید ترکیب آویشن با گیاهان دیگر را بصورت جوشانده, کرم بدن, لوسیون, شامپو و یا روغن گیاهی استفاده کنید.

آویشن گیاهی محرک برای رشد مو و عاملی موثر در توقف ریزش مو است.

 

روش های مختلف مصرف آویشن :

۱. استفاده به صورت شامپو یا کرم

می‌توانید از آویشن به صورت شامپو یا کرم تقویت کننده مو استفاده کنید؛ بدین صورت که ۵۰۰ گرم آویشن را در ۲ لیتر آب سرد بریزید و اجازه دهید۱۵ الی ۲۰ دقیقه بجوشد و دم کشد. سپس آن را صاف کنید و بعد از اینکه با شامپو موهایتان را شستید, این محلول را روی موهایتان بریزید و کف سر و ریشه و ساقه موها را خوب ماساژ دهید و سپس آبکشی نمایید. همچنین می توانید این محلول را قبل از شامپو زدن به کف سر زده و مدت بیشتری ماساژ دهید و بعد از شامپو مخصوص موهایتان استفاده کنید.

 

۲. دمنوش آویشن:

مقداری آویشن (۲۵ گرم یا یک قاشق غذاخوری سر خالی) را در نیم لیتر آب ریخته و بگذارید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه دم بکشد. سپس بصورت خالی یا با یک قاشق عسل یا کمی نبات میل کنید. استفاده دائم از این دمنوش, بطور مثال ۳ بار در هفته, تاثیر چشمگیری در جلوگیری از ریزش مو دارد.

 

۳. جوشانده آویشن:

۳۰ گرم آویشن را در ۷۵۰ میلی لیتر آب سرد بریزید و بگذارید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بجوشد تا آب آن حدودا به نیم لیتر برسد. جوشانده را کنار بگذارید و روزی سه فنجان از آن میل کنید.

 

۴. ترکیب با شامپو:

برای توقف ریزش مو, چند قطره روغن آویشن را در شامپو مخصوصتان بریزید و هر دفعه با این ترکیب موهایتان را بشویید.  یک را دیگر این است که در یک بطری, ۱۰۰میلی لیتر روغن بادام, ۶ قطره روغن اسطوخدوس و ۶ قطره روغن آویشن بریزید و با هم مخلوط کنید و هر دفعه ۲۰ دقیقه قبل از استحمام این روغن را روی پوست سر بمالید و ماساژ دهید.

 

۵. لوسیون آویشن:

یک مشت آویشن تازه یه خشک شده را در ۱۰۰ گرم الکل ۶۰ درجه بریزید و برای ۱۵ روز جلوی نور خورشید بگذارید. برای هر بار استفاده ۴ قاشق مرباخوری از ماده بدست آمده را در مقداری آب حل کنید و به عنوان لوسیون به پوست سر و موهایتان بمالید.

 

۶. محلول آویشن:

مقداری آویشن را در کمی آب سرد ریخته, روی حرارت قرار دهید و تا وقتی که مایع غلیظ شود بجوشانید. سپس مایع بدست آمده را از صافی رد کنید و کف سرتان را در حمام با آن  مایع ماساژ داده و بشویید.

 

۷. شامپو و نرم کننده گیاهی:

برای تهیه این شامپوی گیاهی ضد ریزش مو لازم است ۴ مثقال آویشن طبیعی اصل را با ۴ مثقال آویشن شیرازی و ۴ مثقال گلپر خرد و ساییده شده مخلوط کنید و در یک قابلمه با مقداری آب بجوشانید تا کمی غلظت پیدا کند. محلول بدست آمده را از صافی رد کنید و ۲ عدد تخم مرغ درسته داخلش بشکنید و خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند. محلول را در بطری بریزید و به عنوان شامپو از آن استفاده کنید.

 

۸. نرم کننده آویشن:

برای تهیه این نرم کننده ۴ مثقال آویشن اهلی را با ۴ مثقال آویشن شیرازی و ۴ مثقال گلپر درسته و ساییده نشده در آب بریزید و بگذارید بجوشند تا کمی غلیظ شوند. مایع را از صافی رد کرده و ۲ عدد تخم مرغ به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شوند. محلول بدست آمده را به عنوان شامپو و یا نرم کننده استفاده کنید و شاهد معجزه آن در توقف ریزش مو باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =