آویشن گیاهی موثر در درمان ریزش مو

آویشن گیاهی موثر در درمان ریزش مو

خواص متعدد این گیاه عبارتند از: مصرف مداوم آویشن بیماری های اعصاب و معده را تا حدودی درمان می‌کند و بخاطر بوی مطبوعی که دارد در درمان بی اشتهایی نیز موثر است. این گیاه برای کمک به سیستم گوارش و هضم غذا نیز نفش موثری دارد. همچنین این گیاه برای مقابله با تشنج نیز مفید است و خاصیت آنتی اسپاسمودیک دارد.

 

آویشن میکروب های معده را از بین می‌برد و برای رفع نفخ و ورم روده ها بسیار مفید است. این گیاه همچنین جریان گردش خون را بهبود می‌بخشد و آن را تنظیم می‌کند.

آویشن باعث تقویت هوش و ذهن می‌شود و بیماری های مربوط به ریه, مثل برونشیت, آسم و سیاه سرفه را درمان می‌کند.

آویشن حاوی میزان قابل توجهی تیمول است. از اینرو یک ضدعفونی کننده بسیار قوی و یک ضد انگل است و می‌تواند انواع کرم روده (مثل تیرکوسفال آلکسیتم و اکسیور) را از بین ببرد.جلوگیری از ریزش مو با اویشن

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) آویشن به دلیل خاصیت ضد باکتری و ضد عفونی که دارد می‌تواند بیماری های میکروبی و عفونت های داخلی بدن را درمان کند. برای این کار کافی است مقداری از آویشن را دم کنید یا بصورت جوشانده روزانه میل کنید.

 

یرای جلوگیری از ریزش مو و محکم کردن ریشه های مو, مقداری آویشن جوشانده و غلیظ را را دم کرده و میل کنید. یا اینکه ۱۰۰ گرم آویشن را در صد گرم آب بجوشانید, آن را صاف کرده و کف سر و موهای خود را با آن ماساژ داده و بشویید. مصرف مستمر و دائم این جوشانده پیازهای مو را سفت و محکم می‌کند و در طول زمان باعث رویش موی تازه نیز می‌شود.

 

  • اگر مشکل آسم یا سرفه های دائم دارید, آویشن را با انجیر میل کنید. می‌توانید آویشن را دم کرده و همراه چند عدد انجیر بخورید.
  • اگر مشکل سنگ کلیه دارید, مقداری گیاه آویشن را در آب کرفس ریخته, هم بزنید و سر بکشید. این مایع سنگ شکن است و ادرار آور است.
  • اگر به دنبال راهی طبیعی و سالم برای چاق شدن می‌گردید, کافی است روزانه مقداری از آویشن را با پنیر صبحانه میل کنید. معجزه آن را به مرور زمان مشاهده می‌کنید.
  • اگر ماهیچه های چشم‌تان ضعیف شده یا کم‌بینا شده‌اید, روزانه مقداری برگ آویشن بجوید.
  • همچنین برای درمان سرماخوردگی و عفونت های ریوی, هر ۸ ساعت مقداری آویشن در آب ریخته و آن را به مدت ۲۰ دقیقه دم کنید و بنوشید. این گیاه برای رفع سرفه و سوزش گلو بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =