نحوه پرپشت و چند برابر کردن مژه ها و جلوگیری از ریزش

نحوه پرپشت و چند برابر کردن ابروها و جلوگیری از ریزش

چگونه مژه ها را پرپشت و چند برابر کنیم؟ اگر خواهان این هستید که در مورد تقویت مژه های خود چیزی بدانید پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را بخوانید و آن را از دست ندهید. مدتها قبل روش های مختلفی در مورد این که چگونه می توان مژه ها را پرپشت نمود داشته و استفاده می شده است.

روش هایی مانند اکستنشن کردن و یا کاشت مژه و همچنین روش هایی که مربوط به رژیم های غذایی می شد و حتی موادی که به صورت دست ساز ساخته می‌شد و به روی مژه و ابرو می مالیدند. احتمالاً شما هم زمانی از خود پرسیده اید که کاشت مژه به چه صورت انجام می پذیرد و آیا ضرری برای سلامت چشم هم دارد یا نه؟ خانم هایی که می خواهند مژه های پرپشت و بلندی داشته باشند می‌ توانند از سرم های بلند کننده و تقویت کننده مخصوص به آن استفاده نمایند.

 

همچنین مژه های مصنوعی که می توان آن ها را چندین بار مصرف نمود هم وجود دارد. در این میان از وجود اکستنشن های مخصوص بلند نشان دادن و پرپشت نشان دادن مژه ها هم نباید غافل بود. مشکل اینجاست که تمام راه حل ها فقط برای مدت کوتاهی باقی می مانند و بعد از مدتی دوباره مشکل ما سرجایش است. حج به نظر می‌رسد نکاتی وجود دارد که می بایست در مورد اکستنشن ها و مژه های مصنوعی بدانید.

ضخیم کردن ابروها

به نظرتان چند مدل مختلف از کاشت مژه وجود دارد؟

دو مدل کاشت مژه وجود دارد. یکی کاشت دائم و دیگری کاشت موقت است. زمانی که شما مژه هایتان را به صورت موقت می کارید، زیبایی آن ها تنها یک هفته دوام می اورد. دلیلش هم این است که از نوعی چسب استفاده می‌ شود که ماندگاری آن را کمتر می نماید. اما در روش جدیدی که موسوم به کاشت مژه مصنوعی است مژه های شما بلندتر و خوش حالت تر به نظر می رسد.

خواندن این مطلب هم به شما کمک می کند که تصمیم بگیرید بالآخره از این روش استفاده کنید یا کلا منصرف شوید. یادتان باشد تعداد مژه هایی که در این روش کاشته می شود کاملا بستگی به تعداد مژه های خود شما دارد. به این معنا که اگر مژه های خودتان کم است تعداد کمی هم می توانید بکارید.

ضمنا هزینه کاشت هر عدد از این مژه ها به طور متوسط بین پنج هزار تا شش هزار تومان است. خب با این حساب برای اولین بار باید چیزی در حدود دویست و پنجاه تا سیصد و پنجاه هزار تومان بپردازید. تازه بعد از هر چهارده روز یا بیست و یک روز یک بار مجددا باید برای ترمیم برگردید و مبلغی هم در حدود شصت الی هفتاد هزار تومان هم آن موقع بپردازید. چون در طول همین مدت امکان دارد مژه های شما کمی آسیب هم ببیند و بریزد.

 

مژه های یک بار مصرف چگونه اند؟

برخی معتقدند اگر فقط برای یک شب مثل عروسی بخواهند مطلوب به نظر برسند همان بهتر که از مژه های یک بار مصرف استفاده کنند. این مژه ها را در تمام فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی به راحتی می توانید پیدا کنید. قیمت آن ها هم چیزی بین شش هزار تا ده هزار تومان است.

ضمنا چون به صورت یکدست عرضه می شوند استفاده از آن ها بسیار آسان است. تنها کافی است چسب آن را بکنید و به بالای پلک خود بزنید. وقتی هم که مهمانی و مجلستان تمام شد به راحتی صورت خود را با آب گرم شستشو بدهید و مژه را هم جدا کنید. فقط یادتان باشد به دلیل این که این مژه ها به صورت یکبار مصرف ساخته می شوند، نباید بیش از یک بار استفاده شوند. زیرا موجب آلودگی چشم و پلک های شما خواهند شد.

 

چطور اکستنشن مژه استفاده کنیم؟

اکستنشن ها همان مژ های مصنوعی ای هستند که به صورت متقارن به مژ های خودتان چسبانده می شوند و به این ترتیب مژ های شما را از نظر ضخامت و بلندی و حالت زیبا تر نشان می دهند. جالب است بدانید این اکستنشن ها از موی سمور و گاها از ابریشم و یا موی خود انسان ساخته می شوند.

البته از قدیم هم استفاده از این روش بسیار رایج بوده و به پوست پلک افراد چسبانده می شده است. ولی در روش های جدید تر این اکستنشن ها به مژ های خود فرد چسبانده می شوند. به این ترتیب آلودگی کم تری بوجود می آید. همچنین زیبایی مژ ها بیشتر خواهد بود. ضمنا در ایام قدیم چسب های غیر استانداردی در این موارد به کار گرفته می شده است ولی حالا چسب هایی که استفاده می شوند مخصوص همین کار است.

 

چسب های مورد استفاده ضرر هم دارند؟

نمی توان منکر این امر شد که بعضی هم به این چسب ها حساسیت نشان می دهند. در این موارد افراد بالای پلکشان دچار نوعی عفونت هم می گردد. البته این نوع عفونت باعث نابینایی نمی شود ولی تا حدودی باعث تاری دید افراد خواهد شد. همچنین انواع مختلفی از چسب ها هم در بازار عرضه می شود که بسته به نوع آن در فواصل زمانی مختلفی خشک خواهند شد.

حالا که بحث از این چسب ها به میان آمد احتمالا می پرسید اگر روی چشم تان بریزد چه می شود؟ نگران این موضوع هم نباشید زیرا هنگامی که قصد چنین کاری را دارید باید چشمتان را ببندید. بنابر این اصلا امکان ندارد به درون چشمتان رسوخ کند مگر این که خودتان بی احتیاطی کنید.

با این حال قبل از استفاده از چسب ها مطمئن شوید که خطر آلودگی برای شما نداشته باشد. چرا این موضوع را می گوییم؟ چون باید مواظب باشید که از چسب های تاریخ دار استفاده کنید و همچنین از افراد ماهر بخواهید که برایتان چسب استفاده کنند. این چسب ها به خودی خود از مواد شیمیایی ساخته می شوند پس عجیب نیست که برخی به آن حساسیت داشته باشند. پس برای انجام این کار پیش افراد مطمئن بروید.

جلوگیری از ریزش مژه ها و ابروها

چطور بفهمیم که حساسیت داریم؟

دانستن این موضوع خیلی هم سخت نیست. کافیست اول دو عدد مژه بکارید و اگر بعد از چهل و هشت ساعت حساسیتی مشاهده نکردید بقیه را هم بکارید. و اگر متوجه حساسیتی شدید همان دو عدد را هم بردارید و دیگر ادامه ندهید.

 

به نظرتان ماندگاری اکستنشن چقدر است؟

اگر نمی خواهید از روش کاشت دائمی استفاده کنید باید بدانید که ماندگاری این روش فقط چهارده روز تا یک ماه است. تازه اگر هم مواظبت تان بسیار باشد فقط در حدود چهل و دو روز می ماند و نه بیشتر.

 

اگر مژه بکاریم مژ های خودمان می ریزد؟

خیال تان راحت باشد، مژه های خودتان را از دست نمی دهید. کاشت مژه در صورتی که خودتان هم حساسیت نداشته باشید اصلا عوارضی ندارد ولی باید یادتان باشد که تا بیست و چهار ساعت صورت خود را نشویید چون نباید با آب تماس داشته باشد. دلیلش هم این است که مژه های مصنوعی به خوبی بچسبند.

 

آیا باید بعد از کاشت مژه ریمل هم بزنیم؟

متخصصان اصرار دارند که بعد از کاشت از مداد چشم و ریمل ها استفاده نکنیم. چون اصلا نیازی به آرایش مجدد نیست. ضمنا از فر مژه هم نباید استفاده کرد زیرا ممکن است آسیب ببینید. در واقع اگر مژه های فر تری می خواهید این را باید قبل از انجام عمل کاشت به اجرا کننده آن بگویید نه این که بعد از کاشت خودتان با فر مژه انجامش دهید. مورد بعدی این است که هر زمان که خواستید مژه ها را بکنید بهتر است به همان شخصی که برای تان کاشته مراجعه نمایید. خودتان این کار را نکنید.

 

برداشتن مژ ها سخت است؟

هر نوع از چسب های استفاده شده حاوی یک محلول پاک کننده هم هست که به آن ریموور می گویند. دلیل این که می گفتیم به هنگام جداسازی مژه ها به همان شخص مراجعه کنید نیز همین است. محلول جدا کننده را او دارد. او با یک گوش پاک کن که به محلول آغشته شده است روی مژه ها می کشد و به آرامی آن را بر می دارد. با انجام این کار چسب با محلول خود حل می شود و به راحتی کنده می شود.

 

بعد از کاشت مژه چه کنیم؟

از مژه های خود مراقبت کنید. یعنی چشم ها را نمالید یا نخارانید. بعد از کاشت مژه هرگز به سونای بخار نروید. وقتی به حمام می روید اصلا به طور مستقیم آبی به چشمان خود نزنید. هرگز بعد از کاشت مژه از پماد تقویتی مانند رزماری و دیگر پماد ها استفاده نکنید.

دلیلش هم این است که با چرب شدن مژه ها امکان این که بیوفتند بیشتر می شود. شب ها روی شکم و به صورت دمر نخوابید. احتمالا عادت کردن به این کارها سخت به نظر برسد ولی پس از مدتی آسان می شود. پس ناراحت و عصبانی نشوید.

 

بهتر است چه کسانی مژه نکارند؟

اگر مشکلات چشمی دارید بهتر است چنین کاری نکنید. اگر هم مژه هایتان بلند و پر هست زیاده روی نکنید و شما هم مژه نکارید. هستند کسانی که با وجود مژه های خیلی خوب باز هم می کارند. دلیلش هم این است که نمی خواهند ریمل یا مداد چشم استفاده کنند. تنبلی نکنید. ضمنا استفاده از روش کاشت مژه را کلا پزشکان توصیه نمی کنند.

 

اگر حساسیت ندارید می توانید مژه بکارید

این که هدفتان از کاشت مژه فقط زیبایی است یا به قصد عمل جراحی چنین کاری را انجام می دهید خیلی با هم تفاوت دارند. وقتی برای زیبایی این کار را انجام می دهید که وضع معلوم است.

ولی وقتی به قصد عمل جراحی چنین کاری را انجام می دهید احتمالا در آن ناحیه دچار ضایعه یا سوختگی شده اید و قصد ترمیم آن محل را دارید. وقتی جراحی انجام می دهید ممکن است لبه های مژه دچار مشکل عفونت هم بشود. ولی زمانی که به قصد زیبایی چشمان تان چنین کاری می کنید تنها مشکل همان حساسیت به چسب است که اگر نداشته باشید می توانید به راحتی انجامش دهید.

 

آیا می توانیم بعد از کاشت مژه ها را بشوییم؟

بعد از کاشت چشمان تان را بشویید زیرا ترشحاتی که از آن بیرون می آید خوب نیست.اگر به شما گفته شده که اصلا چشمان تان را نشویید باید این را هم بدانید که احتمال آلودگی هم هست. همان طور که در بالاتر گفتیم اگر هم آب به سطح چشم برخورد می کند بهتر است مستقیم نباشد که مژه ها جدا نشود.

این کار را به آرامی انجام دهید و در آخر هم با یک دستمال مرطوب چشمان خود را پاک کنید. فقط به خاطر داشته باشید که از دستمال های چرب استفاده نکنیدزیرا همان چربی موجود در آن ها باعث شل شدن آن می شود. مژه های طبیعی خودتان به فاصله هر چهار یا پنج ماه یک بار ریزش خواهند داشت. آن هم دانه دانه و نه به صورت یک جا. وپس از آن هم مژه های جدیدی رشد خواهند کرد. بنابر این کاشت مژه مصنوعی خیلی هم بد نیست.

 

غذایتان درست شود مژه هایتان تقویت می گردد

مو ها ساخته شده از نوعی پروتئین هضم شده به نام کراتین هستند. بنابر این هر ماده غذایی که به رشد بدن تان کمک کند در رشد مژه های تان نیز تاثیر دارد. پس یک رژیم غذایی مناسب می تواند در داشتن مژه های خوب بسیار نافع باشد. بهترین کار این است که به غذاهای خود را مغذی کنید تا رشد مژه ها یتان بسیار شود.

همانند سایر ارگان های بدن مژه ها هم از یک سیکل رشدی خاص تبعیت می کنند. بنابر این مشورت گرفتن از یک متخصص پوست و مو می تواند این فرایند را تسهیل کند. اگر به دنبال یک راه طبیعی و بی دردسر برای تقویت آن ها هستید می توانید از روغن زیتون هم استفاده کنید. البته روغن کرچک هم می تواند مفید باشد. پس یکی از این دو روغن را انتخاب کنید و شب ها قبل از خواب آن را به روی مژه ها و پلک تان بکشید.

 

فقط به خاطر داشته باشید که باید قبل از آن آرایش صورت خود را به طور کامل پاک کنید و بعد از این روغن ها استفاده کنید. صبح هم وقتی از خواب بیدار شدید کافی است چشمان تان را با مقداری آب گرم بشویید و تمام. کمی توجه خود را به مژه هایتان بیشتر کنید.

به این صورت که با برس مخصوص مژه هر روز روی آن ها بکشید تا به موقع متوجه رشدشان هم بشوید. تغذیه خود را نیز به این صورت تنظیم کنید که رژیم تان شامل سویا و جگر و گوشت بدون چربی و تخم مرغ و ماهی بشود. این غذا ها پروتئین بسیار بالایی دارند و به رشد بیشتر مژه ها کمک می کنند. البته به غیر از این ها دانه های سویا و میوه آووکادو و انواع حبوبات و روغن زیتون هم بسیار مفیدند زیرا دارای مقدار زیادی اسید های چرب اشباع نشده هستند که به فرایند رشد کمک می کنند. پس می توانید آن ها را نیز در رژیم خود در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =