این کارها به موهای رنگ شده صدمه وارد می کند

این کارها به موهای رنگ شده صدمه وارد می کند

این کارها به موهای رنگ شده صدمه وارد می کند : به احتمال زیاد شما هم از این موضوع آگاهی دارید که وقتی بیش از اندازه موهای خود را رنگ می کنید ضررهایی برای مو ایجاد خواهید کرد و می تواند سلامت آن ها را به خطر بیندازد بعضی اوقات بغیر از رنگ کردن ، اشتباهاتی را انجام خواهیم داد که آسیب های وارده را بیشتر خواهد کرد . در این مطلب مواردی که لازم است برای حفاظت از موهای رنگ شده انجام دهید را برای شما آماده کرده ایم با ما همراه شوید.

 

شست و شوی موها پس از رنگ کردن

یکی از اشتباه های که خانم ها اکثراً از آن بی خبر هستند این هست که پس از آنکه موهای خود را رنگ کردن، فوراً به حمام رفته و موهای خود را با شامپو شست و شو می دهند. ولی در اصل باید پس از رنگ کردن برای مدت 72 ساعت صبر کنید و در کمتر از این مدت به موهای خود شامپو نزنید. به طور کلی سه روز زمان احتیاج خواهد بود تا رنگ به طور کامل جذب موهای شما شود و روی آن ثابت شود در صورتی که این کار را جدی نگرید رنگ موی شما زیاد دوام نخواهد آورد.

موهای رنگ شده

دوباره رنگ کردن موها

شاید از رنگ موی که آرایشگر شما انجام داده راضی نباشید و بخواهید پس از آن رنگی را خریداری کرده و اقدام به رنگ کردن مجدد موهای خود کنید. ولی از انجام این کار خود داری کنید چون این کار باعث خشک کردن و سوزاندن موهای شما می شود. چند روزی صبر کنید و پس از آن به یک آرایشگر دیگر مراجعه کرده و این موضوع را با او در میان بگذارید تا موهای شما را دوباره رنگ کند.

 

شستن زیاد موها

آب به موهای رنگ شده آسیب وارد خواهد کرد و دلیل آن مواد شیمیایی موجود در رنگ موها است که در مقابل آب آسیب پذیر هستند. البته منظور ما این نیست که حمام رفتن و شست و شوی موها صورت نگیرد ولی باید تعداد دفعات شستن موهای خود را در هفته کاهش دهید و بیشتر به آن این نکته دقت کنید که هر مقدار آب بیشتری با موهای شما تماس داشته باشد ، به موهای رنگ شده آسیب های زیادتری وارد می شود.

 

شست و شوی مو با آب داغ

دمای آبی که به وسیله آن موهای خود را شست و شو می دهید باید ولرم باشد و زیاد داغ نباشد به این دلیل که دمای زیاد آب باعث از بین بردن کوتیکول های مو می شود که این خود باعث از بین رفتن سریعتر رنگ مو ها خواهد شد.

 

استفاده نکردن از نرم کننده های مو

زمانی که موهای خود را رنگ می کنید روغن طبیعی که در موهای شما هست از بین خواهد رفت و همین باعث خشک و بی روح شدن موها خواهد شد. بنابراین لازم است که از نرم کننده ها استفاده کنید. نرم کننده ها مانند یک سد عمل خواهند کرد و از خشک شدن موها جلوگیری خواهند کرد این را فراموش نکنید که پس از شامپو زدن به موها ، حتماً به آن ها نرم کننده نیز بزنید حتی در شرایطی که موهای شما خشک هم نیست.

 

 استفاده از حوله برای خشک کردن مو

بسیاری از خانم ها این عادت را دارند که هنگامی که از حوله برای خشک کردن موهای خود استفاده می کنند به آن ها چنگ می زنند تا زودتر خشک شود. ولی این عمل باعث می شود که رنگ موهای شما تحت تاثیر قرار گرفته و سبب خشکی موهای شما هم می شود به جای این کار به موهای خود اجازه دهید که به صورت طبیعی و تدریجی و با کمک هوا خشک شوند.

 

استفاده زیاد از سشوار و اتو

موهایی که رنگ شده اند در مقابل گرما بیشتر آسیب پذیر تر خواهند بود به همین علت است که گرمای سشوار و اتو مو می تواند به موهای شما آسیب وارد کند. پس تا حد امکان استفاده از این وسایل را کاهش دهید و اگر هم مجبور به استفاده از آن ها شدید، حتما قبل آن از اسپری های محافظت کننده مو استفاده کرده تا جلوگیری از آسیب وارد کردن بیشتر به موها شود.

 

استفاده نکردن از براق کننده برای موهای رنگ شده

شاید قبل از اینکه موهای خود را رنگ کرده بودید موهای شما درخشندگی مناسبی داشتند ولی پس از آن این درخشندگی باقی نمانده است . دلیل آن از بین بردن لایه هایی است که حاوی پروتئین مو بوده و سبب کاهش زیاد درخشندگی موها خواهد شد. برای حل این مشکل می توانید از براق کننده های موجود در بازار استفاده کنید.

 

زیاد زیر نور خورشید قرار گرفتن

در صورتی که مجبور هستید که زمان زیادی زیر نور مستقیم خورشید باشید پیشنهاد می کنیم که موهای خود را با یک روسری یا کلاه بپوشانید تا گرمای نورخورشید به موهای که رنگ شده اند آسیبی وارد نکند و سبب از دست دادن رنگ و روشنی آن نشود.

 

افزایش میزان رنگ

 در صورتی که مایل هستید که موهای شما زمان بیشتری به حالت رنگ شده و مرتب بنظر رسد به جای رنگ کردن کل مو کافی است تنها ریشه موها را رنگ کنید. پس از آنکه موهای شما رنگ را بخود گرفت به زیر دوش آب بروید و اجازه دهید که آب، سبب شود رنگ ریشه مو شما پخش گردد. بعد با استفاده از دست های خود رنگ های که پخش شده اند را به نوک موها و قسمت های دیگر مو برسانید و آن را ماساژ دهید. این کار را برای مدت دو دقیقه انجام دهید و سپس موهای خود را شست و شو دهید ، بدون شک از نتیجه این کار خشنود خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 17 =