این پنج دلیل باعث چرب شدن موها می شوند

این پنج دلیل باعث چرب شدن موها می شوند

این پنج دلیل باعث چرب شدن موها می شوند: برخی از افراد به علت چرب بودن موی سرشان ممکن است هر روز مو های خود را بشورند و این شاید مشکل خیلی از ما ها می باشد در ادامه این مطلب دلایل اصلی چرب شدن موها را خواهید دانست.

 

  • تماس زیاد دست به مو

همان گونه که تماس دست ها به صورتمان باعث چرب شدن آن می شود این نوع تماس هم باعث چرب شدن موها از طریق تماس دست هایمان به مو می شود علت آن هم این هست که چربی روی انگشتان در طی تماسی که با موها دارند به مو انتقال می یابد و باعث چرب شدن موها خواهد شد. اگر چنین عادتی دارید سعی کنید دیگر این کار را ترک کنید و اگر ترک کردن یک باره آن هم سخت است به دلیل عادت کردن سعی کنید این کار را هر روز کم تر وکمتر انجام دهید تا آن را ترک می کنید.

چرب شدن موها

  • شستوشوی زیاد

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) اگر فکر می کنید شستشوی زیاد موی سر باعث از بین رفتن چربی موی سرتان می شود باید بگوییم سخت در اشتباه هستید چون این کار باعث از بین رفتن چربی نرمال و طبیعی موی سر خواهد شد و در این حالت ریشه مو هم برای جبران این کمبود، مجبور به تولید چربی بیشتری برای مو خواهد شد. پس با این اوصاف بهتر است در طول هفته 3 یا 4 بار موی سر خود را بشویید.

  • استفاده از نرم کننده نا مرغوب برای مو

در انتخاب نوع نرم کننده برای موی سرتان دقت لازم را داشته باشید و همیشه بهتر است بدانید نرم کننده متناسب با موی سرتان کدام نوع می باشد. چون ممکن است به این نکته زیاد توجه نداشته باشید و نرم کننده ای استفاده کنید که برای موی سر خیلی سنگین باشد و باعث چرب شدن موی سر شود و در موقع تمیز کردن موی سر نتوانید به خوبی و کامل این نرم کننده ها را پاک کنید و این نیز یکی دیگر از دلایل چرب شدن موی سر باشد در آخر بهتر خواهد بود که نرم کننده به ساقه مو زده شود.

  • شانه کردن خیلی زیاد

شانه کردن بیش از اندازه موی سر باعث افزایش و پخش چربی خواهد شد این کار در اوایل باعث درخشندگی مو می شود اما رفته رفته موی سر چرب نشان داده شود. موقعی که موی سرتان را شانه می کنید سعی کنید ساقه مو را شانه بزنید و تا حد امکان آن را به فرق سر و ریشه مو های تان نزدیک نکنید.

  • استفاده از شانه ی کثیف و نامناسب

شانه یکی از وسایلی می باشد که در تماس مستقیم با موی سرو محیط است اگر شانه کثیف باشد باعث انتقال آلودگی به موی سر خواهد شد و این کار در مرور زمان باعث چرب شدن موی سر خواهد شد. برای جلوگیری از آن هم هر بار قبل و بعد از استفاده از شانه خودتان آن را تمیز و کامل بشویید این کار باعث حفظ سلامتی پوست و موی سرتان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =