راز و رمز مراقبت از مو در بهار و تابستان

راز و رمز مراقبت از مو در بهار و تابستان

راز و رمز مراقبت از مو در بهار و تابستان: تعریق زیاد به علت گرمی هوا در فصل بهار و تابستان میتواند برای موهاتان مضر و زیانبار باشد. به همین دلیل لازم می باشدتا در این دو فصل بیشتر مراقب موهایتان باشید تا سلامت انها حفظ شود در این مقاله چند نکته مهم برای مراقبت از مو های تان در این دو فصل گرم سال توضیح داده می شود.

در فصل بهار و تابستان مو ها مدت زمان بیشتری در معرض گرما و نور افتاب، تعرق و گرد و خاک قرار می گیرد که منجر به اسیب دیدن موها می شود. البته باید دانست که علاوه برا گرمای افتاب اشعه ی فرابنفش می تواند باعث اسیب های جدی به مو و پوست سر شما بشود.

تعرق شدید در این فصل ها ر باعث چسبیدن گرد و خاک و آلودگی های هوا به مو می شود و اسیب رسان می باشد بنابراین در طول فصل بهار و تابستان موها نیازمند مراقبت بیشتری برای تمیز کردن ان ها از گرد و غبار و پاک کردن پوشت سر از عفونت ها و الودگی ها می باشد.

مراقبت و نگه داری از مو

اقداماتی که برای کاهش اسیب پذیری موها در فصل بهار و تابستان می توان انجام داد به شرح زیر است:

 

موی سر خو را منظم بشویید.

مو و پوست سر در فصل بهار و تابستان در معرض رطوبت، گرما، گرد و غبار و تعرق قرار میگیرد بنابراین این امر باعث آسیب پذیری در برابر عفونت های قارچی و باکتریایی می شود، به خصوص اگر زمان زیادی در بیرون از خانه سپری شود. بنابراین همه ی افراد باید برای پیشگیری از این عفونت ها موهای خمود را مرتب بشویند و از شامپوها و مواد رطوبت رسان و اب رسان استفاده کنند.

چرب کردن موها با روغن

استفاده ی مکرر از امپوها رطوبت موهای شما را از بین می برد بنابراین برا حفظ رطوبت موها لازم می باشدتا با موادی مثل روغن موهایتان را چرب کنید و رطوبت از دست رفته را بازگردانید البته باید توجه داشته باشید استفاده از روغن برای چرب کردن مو باعث می شود تا شامپو ی بیشتری هنگام استحمام مصرف شود

موهای خود را از نور آفتاب در امان نگه دارید

حرارت و اشعه ی فرابنفش ناشی از نور افتاب باعث اثرات و اسیب های جدی ب موهای شما می شود لذا باید از وسایل مراقبتی استفاده کنید یعنی بافاصله پس از خروج از منزل از کلاه یا روسری استفاده و موهای سر خود را بپوشانید هم چنین میتوانید از نرم کننده هایی ک حاوی ضد افتابند و لایه های پوششی و محافظتی برا موهای شما ایجاد می کنند استفاده کنیدد.

اجتناب از حرارت سشوار و اتو ی مو

از سشوار نباید به صورت طولانی مدت و زیاد استفاده شود چرا که حرارت فولیکول های مو را غیر فعال و در نتیجه تولید و رشد مو دچار اسیب می شود حتی در فصول سرد هم حرارت ناشی از سشوار باعث باز شدن منافذ پوست سر و ورود گرد و خاک به ان می شود.

توصیه هایی برای شنا کردن

قبل از ورود به استخر حتما برای محافظظت از موهای خود از کلاه شنا استفاده کنید و همین طور برای جلوگیری از اسیب مو ناشی از کلر موجود در اب استخر میتوانید از نرم کننده ها استفاده کنیئ. پس از خروج از اسخر هم حتما موهای خود را سریعا بشویید

نوک موها را کوتاه کنید

از شامپوهای نرم کننده و مرطوب کننده برای مراقب از موهایتان در این فصل بهره ببرید همی طور لازم می باشدتا نوک موهایتان را برای جلوگیری از اسیب پذیری بیشتر کوتاه کنید چرا ه نوک موها دچار موخوره و وز شدگی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 3 =