کرم ضد آفتاب برای مو و ضرورت آن

کرم ضد آفتاب برای مو و ضرورت آن

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید انتظار دارید تا زمانی که دوست دارید این رنگ مو روی موهای شما باقی بماند اما رنگ موهای شما زودتر از آنکه شما فکر کنید جای خود را به رنگ طبیعی خود می دهند و در برخی مواقع چند شست و شوی ساده تغییر اساسی در رنگ موهای شما ایجاد می کند و شاید بر این اساس شما تصمیم بگیرید رنگ موی دیگری را امتحان کنید یا رنگ موی قبلی خودتان را دوباره تکرار کنید.

اما از نظر هزینه شاید اصلا این کار برای شما امکان پذیر نباشد. با اینکه ثابت نگه داشتن رنگ مو عملی قطعی و صد در صد نیست به صرفه است که از روش هایی استفاده کنید که باعث شود رنگ موی شما بیشتر دوام داشته باشد. در ادامه به توضیحاتی در این زمینه می پردازیم و لزوم استفاده از ضد افتاب را نیز شرح میدهیم.

ضد افتاب مو

قبل از رنگ كردن باید این موارد را بدانید

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) موهای شما مانند بدنتان به مواد مغزی نیاز دارند. هنگامی  که شما موهایتان را رنگ کنید و پس از آن با استفاده کردن از وسایلی که تحت حرارت ( مانند اتو و سشوار ) باعث صاف کردن و حالت دادن موهایتان می شوید مقدار زیادی از این مواد مغزی لازم و موجود در موها را از بین می برید. برای این که رنگ موهای شما دوام بیشتری داشته باشد می توانید به موهایتان روغن بزنید و از انواع ماسک های مغذی مختلف استفاده کنید تا موهایتان کیفیت بیشتری داشته باشد.

نور خورشید بر رنگ موی شما تاثیرگذار است و اگر رنگ موهایی به شکل بلوند داشته باشید این تاثیر مشهود تر است و در رنگ موهای شما تاثیرات مخربی را پدید می آورد. پس هنگامی که می خواهید در زیر نور آفتاب راه بروید باید توجه داشته باشید که برای جلوگیری از کمرنگ شدن موهایتان و یا بد رنگ شدن آن در مقابله اشعه فرابنفش از محصولات و وسایل محافظ استفاده کنید.

 

نرم‌كننده‌های قوی برای رنگ موهای شما خطرناک هستند

عملکرد نرم کننده ها به این صورت است که با نفوذ به مولکول های مو رطوبت آن را افزایش میدهند و باعث نرمی و لطافت موهای شما می شوند و حتی استفاده از نرم کننده های قوی می تواند پیش از استفاده از رنگ ها مفید هم باشد اما اگر قصد دارید موهای خود را به رنگ قرمز آتشین یا خرمایی سیر در بیاورید باید با احتیاط بیشتری این کار را انجام دهید زیرا نرم کننده های قوی می تواند رنگ موهای شما را از بین ببرند.

برای این که هم رنگ موهای شما ثابت بماند و هم لطافت موهای خود را داشته باشید می توانید از نرم کننده های معمولی آن هم در مدت زمان کم استفاده کنید زیرا که اگر زمان زیادی روی سر شما قرار گیرد باز هم ممکن است نتایج بدی را در پی داشته باشد.

 

دوش آب داغ نگیرید

آب داغ مانند وسایل حرارتی باعث از بین رفتن حرارت موهای شما می شود و خشکی و شکنندگی موهای شما را به همراه می آورد و علاوه بر این در مورد رنگ مو نیز باعث کوتاهی عمر آن می شود. همیشه توسط استایلیست ها توصیه می شود که عمل آبکشی را با آب ولرم انجام دهید نه آب داغ و پس از استفاده از نرم کننده تا تا جایی که می توانید از آب سردتر استفاده کنید و در نتیجه ی این عمل موهایی با کیفیت تر، هیدراته و با ماندگاری رنگ بیشتر خواهید داشت.

 

بازه های زمانی را افزایش دهید

به طور کلی شستن موها باعث از بین رفتن رنگ موی شما می شود. شما برای اینکه عمر رنگ موی خود را طولانی تر کنید، پس از رنگ کردن، 1 تا 2 روز موهای خود را نشویید و پس از آن هم تا جایی که می توانید بازه ی زمانی استحمام خود را افزایش دهید و در هنگام استحمام از یک شامپوی بدون سولفات و به اصطلاح نرم استفاده کنید.

اگر حس میکنید باید موهای خود را بشویید می توانید از شامپوهای خشکی که در داروخانه ها وجود دارد و برای تمیزی نیاز به آبکشی ندارد استفاده کنید.

 

آمادگی موها فراموش نشود

شاید شما تصور کنید که مرحله ی مراقبت از رنگ مو تماما مربوط به بعد از رنگ کردن مو می شود اما باید بدانید که شما پیش از رنگ کردن موهایتان باید برای این کار آن ها را آماده کنید. برای هیدارته کردن موهایتان ( به منظور افزایش ثبات رنگ موها ) می توانید از ماسک های نرم کننده یک هفته پیش از گذاشتن رنگ مو استفاده کنید و شامپوهای ملایمی را یک تا دو روز پیش از عمل رنگ کردن مورد استفاده قرار دهید.

 

آفتاب گرفتن را کنار بگذارید و یا از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

شما باید بین آفتاب گرفتن و ثبات رنگ موهایتان یکی را انتخاب کنید. اگر میخواهید در استخرهای روباز یا هرجای دیگری آفتاب بگیرید باید بدانید که تابش آفتاب به موهای شما رنگ آن ها را از بین می برد. البته لازم نیست تفریح خود را به طور کلی کنار بگذارید بلکه اگر به استخر رفتید در هنگام شنا و پس از آن در هنگام آفتاب گرفتن موهای خود را از نور مستقیم آفتاب و کلر موجود در آب محافظت کنید.

محافظ مو با SPF مناسب راهی است که شما می توانید برای جلوگیری از کم رنگ شدن موهایتان در استخر مورد استفاده قرار دهید و همچنین شما می توانید یک ماسک طبیعی با استفاده از روغن هایی چون روغن آفتابگردان، روغن آرگان و … را برای محافظت از موهای خود به کار برید.

 

وسایل گرمایشی به موهای شما آسیب می رسانند

وسایلی که تحت حرارت مانند اتو یا سشوار در موهای شما تغییر ایجاد می کنند می توانند به موهای شما آسیب جدی وارد کنند اما اگر مجبور هستید گاهی اوقات از این وسایل استفاده کنید حتما توجه داشته باشید که از آن ها تا یک هفته پس از رنگ کردن موهایتان به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا باعث کاهش رنگ موی شما می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =