ماسک موی مناسب برای موهای نازک و رنگ شده

ماسک موی مناسب برای موهای نازک و رنگ شده

استفاده از ماسک هایی که از عصاره میوه تشکیل شده اند می توانند به سلامتی و تقویت موهای شما بسیار کمک کنند اما باید آن ها را متناسب با نوع موی خود، نوع کاربردی که نیاز دارید و به شیوه ی درست استفاده کنید :

انتخاب ماسک مناسب برای موهای شما

در گذشته افراد کمتر به سلامت موهای خود اهمیت می دادند و سلامت موها در داشتن تغذیه سالم و هوای سالم خلاصه می شد ولی امروزه توجه افراد به موهای خودشان بیشتر شده و وقت بیشتری برای سلامت موهایشان می گذارند. ماسک های عصاره مو یکی از روش هایی است که می توانید به وسیله ی آن سلامت موهایتان را تضمین کنید اما نوع ماسکی که استفاده می کنید باید با توجه به نوع موی شما باشد تا تاثیرگذار واقع شود.

ماسک موی مناسب برای موهای نازک و رنگ شده

ماسکی مناسب برای موهای نازک

موهای شما ممکن است نازک باشد و این را یک مشکل به حساب آورید ولی مزیتی که موهای نازک دارند نرمی آن هاست. موهای نازک با این که نرم هستند باز هم به رطوبت نیاز دارند و اگر موهای شما وز باشند این احتیاج به رطوبت بیشتر است. استفاده از ماسک ها برای موهای نرم به این صورت است که شما باید تمام طول موی خود را تا انتها به ماسک آغشته کنید و بگذارید ماسک حداکثر 2 تا 3 دقیقه روی موهای شما باقی بماند.

 

دستورالعمل استفاده از ماسک ها را مطالعه کنید

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) ماسکی که انتخاب میکنید باید با توجه به شرایط زندگی شما باشد به این دلیل که ماسک ها از نظر قدرت تاثیرگذاری و زمانی که برای تاثیرگذاری نیاز دارند با یکدیگر متفاوت می باشند. برخی را لازم است حدود نیم ساعت روی سر خود بگذارید اما برخی همانطرو که گفته شد برای موثر بودن به تنها 2 تا 3 دقیقه زمان احتیاج دارند. پس همیشه پیش از خرید یک ماسک نوع عملکرد و زمان تاثیرگذاری آن را به دقت مطالعه کنید و سپس برای خرید ماسک تصمیم بگیرید.

 

ماسک برای موهای فر

اگر موهایی فر دارید قطعا گاهی اوقات شانه کردن یا حالت دادنشان برای شما عذاب آور بوده است. استفاده از ماسک هایی چون نارگیل، آووکادو و روغن می تواند چاره ی کار شما باشد. این ماسک ها باعث می شود موهای شما نرم تر و حالت پذیر شوند و علاوه بر این باعث درخشندگی موهای شما نیز می شوند.

 

ماسک برای موهای خشک و وز

موهای خشک و وز نیاز به رطوبت بیشتری دارند پس توصیه می شود برای این نوع موها از ماسک های کراتینه استفاده کنید تا عمل ایجاد رطوبت در موهای شما را به خوبی انجام دهند. برای تاثیرگذاری این ماسک ها روی موهای خود در حدود 10 دقیقه این ماسک ها را روی موهای خود قرار دهید.

 

نوک موهای شما بسیار حساس هستند

نوک موهای شما از قسمت های دیگر آن آسیب پذیرتر می باشند و در مقایسه با قسمت های دیگر مو نیاز به مراقبت ویژه ای دارند و باید بیشتر به آن ها توجه داشته باشید. اگر نوک موهای شما با آسیب مواجه شده است، دچار خشکی شده و یا با موخوره دست و پنجه نرم می کنید می توانید از ماسک های مو به صورت روزانه استفاده کنید زیرا که با رطوبت رسانی به آن ها این مشکلات را از بین می برد. البته برای از بین بردن موخوره کوتاه کردن موها و یا شانه زدن موها با شانه ی دندانه درشت هنگامی که موهای شما خیس هستند نیز گزینه های درمانی دیگری محسوب می شوند.

 

موهای رنگ‌شده نیز می توانند از ماسک ها استفاده کنند

درخشان بودن موهای شما به سبب وجود رطوبت در موهای شماست و وقتی شما موهای خود را رنگ می کنید موهای شما بیش از پیش نیازمند به رطوبت هستند. اگر رطوبت موهای شما از بین برود موهای شما خشک و شکننده می شوند و علاوه بر این زیبایی موهای شما نیز کاهش می دهد. استفاده از ماسک ها باعث می شود رطوبت لازم به موهای شما برسد.

ماسک موی رنگ شده

 

هفته‌ای یک‌بار از ماسک ها استفاده کنید

همانطور که چندبار اشاره شد خشکی موها یک آسیب جدی محسوب می شود و هنگامی که حتی اثرات کوچکی از خشکی را در موهای خود مشاهده کرده اید سریعا برای حل مشکل اقدام کنید. عواملی که می تواند به موهای شما آسیب برسانند عبارتند از :
تغییرات آب و هوایی، نوسانات هورمونی، استرس، رژیم غذایی، مسافرت هوایی، سیستم‌های تهویه هوا، وسایل آرایشی مو و استفاده از دارو
به دلایل گفته شده شما حتما باید از ماسک استفاده کنید و در صورتی که وقت لازم برای استفاده مداوم از آن ها را ندارید پیشنهاد می کنیم حداقل یک بار در هفته این کار را انجام دهید.

 

موهای خشک به ماسک های چرب نیاز دارند

هنگامی که موهای خود را می شویید چربی آن ها را تا حد زیادی از بین می برید و در نتیجه موهای شما به چربی نیاز دارد و این چربی را باید از راه دیگری تامین کنید. استفاده از ماسک های روغنی به اندازه 20 دقیقه بر روی موهای خشک می تواند بسیار تاثیرگذار واقع شود.

 

5 ماسک مو معجزه کننده برای تقویت و زیبایی مو

ماسک های طبیعی مختلف مو برای استفاده های مختلفی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید :

ماسک تقویت کننده مو

استفاده از تخم مرغ می تواند در سلامت موهای ضعیف و آسیب دیده بسیار کارساز باشد زیرا تخم مرغ منبع سرشاری از پروتئین است.

برای ساخت یک ماسک مناسب می توانید از مخلوط زیر استفاده کنید :

• یک تخم مرغ
• یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل، روغن زیتون و عسل
• دو اونس آب
• نصف یک موز کاملا له شده

پس از مخلوط کردن این مواد آن ها را هم بزنید تا یک دست شود و در حدود 15 دقیقه روی ساقه ی موهای خود قرار دهید و سپس موها را با شامپو بشویید

بازسازی موها

ماسک موز، روغن جوجوبا و عسل می تواند در بازسازی موهایی که دوشاخه شدن آن ها به دلیل شکنندگی به وجود آمده است، بسیار تاثرگذار واقع شود.

مواد لازم برای ساخت ماسک :
• نیمی از موز
• دو اونس آب
• یک چهارم فنجان مایونز
• یک قاشق غذاخوری از روغن های نارگیل، زیتون و جوجوبا
• دو قاشق غذاخوری عسل

هنگامی که این مواد را مخلوط کردید آن را از یک صافی رد کنید تا قطعات بزرگ میوه از ماسک شما جدا شود. پس از این کار ماسک شما حاضر است و باید آن را به همه جای موهای خود ( از ریشه ی تا نوک موها ) بزنید.

♣ آبرسانی موها با ماسک مو

اگر موهای خشک دارید می توانید از ترکیبی از عسل و مایونز استفاده کنید. ماسک مورد نظر را می توانید از ترکیب مواد زیر ایجاد کنید :

• نیمی از یک آواکادو رسیده
• یک چهارم فنجان مایونز
• یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، روغن نارگیل و عسل
• دو اونس آب

پس از مخلوط کردن این مواد آن را به به تمامی قسمت های موی خود و پوست سر بزنید و باعث شوید تا خشکی موهای شما از بین برود و درخشندگی را برای موهای خود به ارمغان بیاورید.

♣ نرم کننده های طبیعی با ماسک مو

شما می توانید با آووکادو علاوه برا رساندن موادغذایی و ویتامین E به موهایتان باعث نرمی آن ها نیز شوید.

مواد زیر را با هم مخلوط کنید :

نیمی از یک آواکادو رسیده
یک تخم مرغ
یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، روغن نارگیل و عسل
یک اونس آب بریزید

این مواد را تا جایی که می توانید با هم مخلوط کنید تا به صورت کرمی شکل شود و سپس آن را به ساقه ی موهای خود بزنید و بگذارید 20 دقیقه روی موهای شما بماند و پس از آن آبکشی کنید.

♣ مراقبت از موها با ماسک مو

مواد زیر را با یکدیگر مخلوط کنید :

• یک تخم مرغ
• نصف فنجان مایونز
• دو قاشق غذاخوری عسل
• یک اونس آب

سپس این ماسک را 1 تا 2 بار در هفته و هر دفعه به مدت یک ربع روی موهای خود قرار دهید و پس از آن با آب و شامپو آبکشی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =