تقویت موها و ترمیم آن ها با روش های سنتی

تقویت موها و ترمیم آن ها با روش های سنتی

جوشانده گیاه بابونه می تواند برای افزایش در درخشندگی موهای بلوند بسیار موثر واقع شود. اگر می خواهید مقاومت تارهای موی خود را در مقابل مواد شیمایی افزایش دهید هم می توانید از این جوشانده استفاده نمایید.

در ادامه به روش هایی اشاره می کنیم که با کمک آن ها می توانید به تقویت موهای خود بپردازید و اگر موهای شما از طرق مختلف ( مانند رنگ کردن ) با آسیب مواجه شده است به ترمیم آن ها بپردازید.

 

زنان و دختران در شرق آسیا برای سلامت موهایشان هنوز که هنوز است از روش ها و ماسک های طبیعی و گیاهی استفاده می کنند که علاوه بر این که عوارض جانبی کمی دارد تاثیرگذار نیز می باشد.

راهکاری برای توقف ریزش مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) در گذشته مردم به جای استفاده از محصولات شیمایی نظیر رنگ ها، لوسیون ها و … از روش های سنتی و گیاهی برای زیبایی و  مسائل درمانی استفاده میکردند و این مواد زیبایی مواد شیمایی را در همراه با سلامتی در اختیار شما قرار می دهد.

در ادامه با معرفی برخی از این روش ها با ما همراه باشید :

 

برای جوانسازی موی خود از انگور کولی استفاده کنید

خشکی و سوختگی ساقه های مو اتفاقی است که پس از رنگ کردن موها با مواد شیمیایی اتفاق می افتد و اگر موهای خود را رنگ کرده باشید با این مورد مواجه شده اید. از انگور کولی می توان به عنوان یک رنگ موی طبیعی برای پوشاندن موهای خود بهره ببرید. این انگور علاوه بر خاصیت رنگ کنندگی باعث استحکام موهای شما شده و خشکی آن ها را از بین میبرد و  می توانید برای دستیابی به این ویژگی ها روی میوه ی انگور کولی حساب ویژه ای باز کنید.

 

از دیگر فواید انگور کولی این است که اگر به کک و یا لک مبتلا هستید نیز می توانید از آن عصاره و جوشانده آن استفاده نمایید. برای پاک کردن آرایش خود می توانید این لوسیون را به جای مواد آرایشی به کار بگیرید.

 

دستورالعمل شماره 1

ابتدا 60 گرم از برگ و میوه ی انگور کولی را در 4 لیوان آب تا زمانی که حجم آن به نصف مقدار اولیه کاهش یابد بجوشانید و پس از اینکه محلول را صاف کردید برای ماساژ موهایتان از آن استفاده نمایید. برای اینکه این محلول تاثیرگذار واقع شود باید هفته ی 2 تا 3 بار از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از این روش  موهای شما را به رنگ تیره ( سرمه ای تیره ) تبدیل می کند.

دستورالعمل شماره 2

همانطور که گفته شد برای پاک کردن آرایش خود نیز می توانید از انگور کولی استفاده نمایید. برای استفاده از این خاصیت  در دو لیوان آب نصف استکان انگور کولی بریزید و آنقدر آن را بجوشانید تا تنها یک لیوان از این محلول برجای بماند و پس از عبور از صافی و سرد شدن آن از خاصیت پاک کنندگی آن برای لوازم آرایش بهره ببرید. ضمنا اگر پوست های حساسی دارید این گزینه می تواند یک پیشنهاد مناسب برای شما باشد.

دستورالعمل شماره 3

گل های خشک شده ی انگور کلی را دم کنید و پودر باقلای خشک شده را به آن بیفزایید. این خمیر می تواند برای جوانسازی و افزایش شادابی پوست های شما بسیار موثر باشد. برای تاثیرگذاری این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود گذاشته و سپس صورت خود را بشویید.

 

پودر برگ حنا تاثیرات زیادی بر موهای شما دارد

از حنا و ماساژ خمیر بدست آمده از پودر برگ آن می توانید به دلایل زیر استفاده کنید :

 • ترمیم و بازسازی ساقه مو
 • افزایش ضخامت تارهای مو
 • درمان دو شاخه شدن موها
 • به عنوان یک رنگ موی طبیعی ( مسی، حنایی و قهوه‌ای روشن کردن موها )
 • درمان ریزش مو و پیشگیری از ریزش آن

 

دستورالعمل شماره 1

یک زرده تخم مرغ را به نصف لیوان پودر حنا افزوده و از آن به عنوان یک رنگ طبیعی و تیره با زمینه ی ای قهوه ی رنگ استفاده کنید. برای دریافت چنین نتیجه ای باید اجازه دهید این مخلوط در حدود 45 دقیقه روی موهای شما باقی بماند.

دستورالعمل شماره 2

اگر می خواهید موهای خود را به رنگ مسی تبدیل کنید می توانید از ترکیب گل ریواس، برگ حنا و گل بابونه استفاده نمایید. برای ساخت این مخلوط نسبت های مساوی از هرکدام از آن ها را در سه لیوان آب جوشانده و صبر کنید تا سرد شود و با آن موهای خود را ماساژ دهید تا به رنگ مطلوب خود دست پیدا کنید.

دستورالعمل شماره 3

برای درمان عفونت ها و زخم های ناخن، درمان خارش و قرمزی پوست سر  می توانید از برگ های له و خیس شده ی حنا و یا جوشانده برگ های آن که در طب سنتی اندونزی مورد استفاده قرار می گرفته است استفاده نمایید

 

میانسالان می توانند از ماسک ریواس و بابونه استفاده کنند

مخلوط ریواس و بابونه می تواند برای موارد زیر به کار رود :

 

 • تقویت موی سر
 • تغییر رنگ موها
 • جلوگیری از سفیدی زود رس موها
 • جلوگیری از ریزش موها در دوران مسانسالی و کهنسالی

می توانید این ترکیب را به دو صورت به کار بگیرید :

 1. به صورت استفاده موضعی
 2. استحمام در آب حاوی عصاره یا جوشانده بابونه و ریواس  ( که تقویت بدن و افزایش توان و سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد )

 

دستورالعمل شماره 1

جوشانده گیاه بابونه می تواند برای افزایش در درخشندگی موهای بلوند بسیار موثر واقع شود. اگر می خواهید مقاومت تارهای موی خود را در مقابل مواد شیمایی افزایش دهید هم می توانید از این جوشانده استفاده نمایید.

دستورالعمل شماره 2

میزان مساوی از بابونه و ریواس را در 3 لیوان آب حرارت دهید و اجازه دهید 20 دقیقه بجوشد و پس از صاف کردن، آن را در گوشه ای قرار دهید تا خنک شود و سپس به ماساژ موهای خود با این محلول بپردازید. برای طلایی شدن موهایتان می توانید این کار را تکرار نمایید.

دستورالعمل شماره 3

برای درمان خارش، قرمزی و التهاب پوست سر خود می توانید از ترکیب جوشانده گل بابونه به همراه روغن بادام برای ماساژ پوست سر خود استفاده نمایید.

 

شوره سر  خود را با ماسک روناس درمان کنید

اگر به شوره ی سر مبتلا هستید یا پوست سر شما پوسته پوسته می شود و یا حتی می خواهید از یک ماده ی طبیعی برای تیره کردن موهایتان استفاده نمایید ( قوه ای تیره، مشکی و پرکلاغی ) پیشنهاد می کنیم که ماسک روناس را امتحان کنید.

 

دستورالعمل شماره 1

برای پرکلاغی کردن موهایتان می توانید از ماسک نصف لیوان رناس در آب استفاده نمایید. کافی است این ماسک را 45 دقیقه روی موهای خود قرار داده و هر 10 دقیقه به ماساژ موهای خود با آن بپردازید تا نتیجه ی مطلوب خود را بگیرید.

دستورالعمل شماره 2

برای رفع بیماری های پوستی می توانید از جوشانده 10 گرم ریشه ی روناس در 4 لیوان آب استفاده نمایید. اجازه دهید این ترکیب 10 دقیقه بجوشد و سپس آن را در وان حمام بریزید و در آن قرار بگیرید. برای درمان شوره ی سر خود نیز می توانید از کمپرس جوشانده آن استفاده کنید.

دستورالعمل شماره 3

اگر میخواهید موهایتان به رنگ قهوه ای تیره در بیاید پوست گردو و دانه های قهوه را ( به اندازه ی برابر ) به ریشه ی روناس بیفزایید و مقداری آب به این مخلوط اضافه کنید تا حالت خمیری شکل به خود بگیرد. برای تاثیرگذاری و گرفتن نتیجه ی مطلوب اجازه دهید این ترکیب 45 دقیقه روی موهای شما باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 1 =