تقویت و رشد مو با روغن اسطوخودوس

تقویت و رشد مو با روغن اسطوخودوس

یکی از مشهورترین روغن هایی که جهت جلوگیری از ریزش مو از آن استفاده میشود روغن اسطوخودوس می باشد این  روغن بسیار مشهور است و یکی  از اصلی ترین روغن هایی می باشد که مانع ریزش مو میشود و تاثیر چشم گیری دارد.

روغن های اصلی رشد مو را زیاد میکنند و هم چنین ریزش موی سر را که به علت های مختلف ممکن است اتفاق بیافتد کنترل می کنند این روغن ها در کل به علت فایده های مختلف و حل خیلی از مشکلات پوست سر و موی سر شناخته شده هستند.

 

یکی  از موارد و دلایلی که از این روغن معجزه آسا استفاه میشود درمان یکی از مشکلات مو به نام آلوپسی می باشد به عبارتی همان طاسی سر که به معنای کاهش موی سر یا هر قسمتی از بدن به  علت هایی متتفاوتی مانند هورمونی و خود ایمنی وعوارض داروها و کم خونی و … می باشد. اگر به دنبال درمانی برای ریزش موی سر خود و تقویت  موی سر خود هستید یکی از بهترین گزینه هایی که می  توانید انتخاب کنید روغن اسطوخودوس می باشد این روغن بوی بسیار خوبی دارد وافراد زیادی به خاطر همین مورد به سمت آن میروند.

روغن اسطوخودوس و رشد مو

روغن اسوخودوس از گل های گیاه  اسطوخودوس حاصل میشود در اصل  با تقطیر با بخار به دست می آید. ترکیبات شیمیایی این اسانس  مرکب از نوعی ستن ( با بوی کامفر ونعناع ) والکل و لینالل می باشد اساسا باکتری زا هست ویک ضدعفونی کننده ی بسیار قوی می باشد از این روغن در پوست سر برای از بین بردن شپش ها و عفونت زدایی پوست سر استفاده میکنند وهمچنین خشکی پوست سر را نیز از بین می برد به طور کلی میتوان یک ضد قارچ و ویروس و میکروب بسیار خوبی هست.

 

از طرفی دیگر مانع ریزش مو می شود می تواند آلوپسی سر را پایان دهد که سبب ریزش موی سر به صورت سکه ای  می شود اگر به تجویز این روغن به طور منظم ادامه دهید می توانید از رویش  مجدد موهای سر خود درچند ماه مطمئن شوید.

همان طور که گفتیم این روغن عطر بسیار خوشبخویی دارد ودر صنعت از آن استفاده های زیادی از جمله برای تولید صابون و شامپو و خوش بو کننده ی هوا و … می شود هم چنین این گیاه درمانی طبیعی برای مشکل هایی مانند : بی خوابی و استرس و اضطراب و نگرانی وافسردگی است.

 

دیگر فواید روغن اسطوخودوس :

واما اگر می خواهید بدانید که این روغن شگفت انگیز چگونه  خواب ما را با کیفیت می کند وچگونه مانع بی خوابی می شود باید بگوییم که به راحتی با ماساژ مو و پوست سر خود با این روغن می توانید این کار را انجام دهید و خود را از تمامی مشکلاتی که ذکر شد نجات دهید وقتی این موارد رفع شد به تبیعیت از این موارد ریزش موی شما نیز بهبود خواهد یافت  بدین علت که این مشکلات خود دلیل ریزش موی شما می شوند. مطمئنا با داشتن حداقل خواب مورد نیاز بدن و دوری کردن از موارد تنش زا و داشتن آرامش ذهنی و جسمی ریزش موی خود را تحت کنترل قرار خواهید داد

از طرفی ماساژ کف سر باعث گردش خون بهتر می شود و این نیز به نوبه ی خود در  رشد موی سر بسیار موثر مفید می باشد پس فراموش نکنید در حین اینکه مانع ریزش موی سر خود می شود بلکه موهای خو را تقویت میکنید تا رشد بیشتر وبهتری داشته باشند.

در زیر ماسک های موی سر را معرفی می کنیم که می توانند در راستای درمان ریزش مو و تقویت موی سر از آن ها استفاده کرد.

 

روش های استفاده از روغن اسطوخودوس برای مو :

اگر  روغن اسطخودوس را با روغن های اصلی دیگر ترکیب نمایید می توانند برای تقویت ورشد مو موثر واقع شوند.

 

برای تقویت و رشد موها :

مخلوطی از ده قطره  روغن اسطوخودوس و ده  قطره روغن رز ماری وده  قطره روغن گیاهی ریحان و مقداری روغن جوجوبا  را درست کرده  در یک  شیشه تیره  نگه داری کنید. این مخلوط را به طور متوالی و با نظم  استفاده کنید قبل از استفاده از محلول حتما  آن را خیلی خوب تکان دهید تا محتویات ته نشین شده به خوبی بهم خورند سپس می توانید آن را به سر خود اسپری کرده و ماساژ دهید نتیجه  کار نرم شدن موها و رشد موهای شما می باشد.

 

برای خشکی پوست سر:

برای اینکار به مدت بیست دقیقه یک چهارم  فنجان بلغور جو دوسر را در آب خیس کنید مخلوطی از هفت قطره روغن اسطوخودوس و پنج قطره روغن رز ماری را به آن اضافه کنید مخلوط شما باید حالت خمیری داشته باشد حال آن را به با ماساژ دادن به پوست سر خود بمالید وبه مدت نیم ساعت استراحت دهید. بعد آن موهای خود را با آب گرم آبکشی کنید اینکار مانع خارش پوست سر میشود و همچنین جلوی خشکی پوست سر را میگیرد.

توجه فرمایید که تاثیرات روغن اسطوخودوس چند هفته الی چند ماه طول میکشید بنابراین اگر میخواهید نتیجه ی خوبی بگیرید بایستی منظم کار خود را ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =