تقویت مو با شنبلیله و ساختن ماسک مو با استفاده از آن

تقویت مو با شنبلیله و ساختن ماسک مو با استفاده از آن

تقویت مو با شنبلیله و ساختن ماسک مو با استفاده از آن: استفاده از گیاهان دارویی برای جلوگیری کردن از ریزش مو و پرپشت کردن آن از راه های بدون عوارض و باصرفه می باشد یکی از این گیاهان گیاه  شنبلیله می باشد که ساختن ماسک مو شنبلیله موجب تقویت و پرپشت کردن موهای شما می شود.

خیلی از افراد با مشکل تیرگی و کدر شدن موها روبه رو می شوند که از علت های آن به گرمای بیش از اندازه، آلودگی های محیطی، وراثت، مصرف محصولات آرایشی موها بیش از حد نرمال، مراقبت نکردن از موها و… می توان اشاره کرد. کسانی که موهای تیره و کدری دارد می خواهند موهای درخشان و سالمتری داشته باشند که با استفاده از شنبلیله و تهیه ماسک موی آن می توانند به این خواسته برسند.

قبل از اینکه به نحوه ساخت ماسک موی شنبلیله بپردازیم لازم است فواید شنبلیله برای مراقبت و تقویت مو را تشریح کنیم .

گیاه شنبلیله برای مو چه فوایدی دارد

گیاه شنبلیله برای مو چه فوایدی دارد

گیاه شنبلیله حاوی دانه های می باشد که این دانه ها سرشار از تقویت کننده هورمونی می باشد که سبب رویش موها می شود همچنین در آن نیکوتین و پروتئین موجود است که موها را تقویت و از شکنندگی موها ممانعت می کند. در گیاه شنبلیله ماده های دیگری موجود بوده که سبب درخشندگی موها می شود. در پایان باید گفت که شنبلیله یکی از مناسب ترین راه حل ها برای رفع مشکلات مو بوده و در تقویت فولیکوهای مو موثر می باشد.

 

نحوه ساخت ماسک موی شنبلیله

در مرحله اول به اندازه یک فنجان دانله شنبلیله را داخل یک ظرف ریخته و به اندازه دو فنجان آب به آن اضافه کنید و اجازه بدهید برای مدت یک شب در آب خیس بخورد.

 ساخت ماسک موی شنبلیله

در مرحله بعد دانه های شنبلیله را درون یک ماهی تابه ریخته و به اندازه نصف فنجان آب به آن اضافه کنید.

سپس روی حرارت بگذارید تا به جوش آید و بعد آن را از روی حرارت برداشته و اجازه بدهید تا خنک شود. پس از خنک شدن آن را از یک صافی عبور داده و از دانه های آن برای ماسک صورت و از آب به دست آمده بر روی موها استفاده می شود. این آب را درون یکی از بطری های که دارای اسپری هستند ریخته و بر روی موهای خود بپاشید و بگذارید 4 الی 5 ساعت روی موها باقی بماند و سپس اقدام به شستشوی موها کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که عامل اصلی کم موی و ریزش موها وراثت و سبک زندگی افراد است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =