راهکارهای طب سنتی در درمان ریزش مو

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم ریزش موهای ماست. اگر قصد دارید از از ریزش موهای خود جلوگیری نموده و به هرچه محکم تر شدن آن ها و تقویتشان کمک کنید می توانید از روش هایی که در طب سنتی به آن ها اشاره شده استفاده نمایید.

 

یک پزشک متخصص به نام سید مهدی غضنفری ( عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و مدیر گروه طب سنتی ) با بیان این که طب سنتی می تواند برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش آن ها موثر واقع شود افزود که طب سنتی همچنین باعث بهبود تغذیه ریشه های مو می شود که برای این کار باید پیاز مو از لحاظ ترکیبات مورد نیاز ارضا شود و این عمل می تواند توسط اصلاح خون شخص صورت پذیرد.

وی در ادامه اضافه کرد که با رعایت مواردی چون : تغذیه مناسب، منظم کردن ساعات خواب، پاکسازی بدن از مواد زائد، کاهش استرس ها، ورزش، تحرک و …  می توان به اصلاح سبک زندگی شخصی پرداخت و تاثیرات آن را در بهبود کیفیت موها و جلوگیری از ریزش آن ها مشاهده نمود.

درمان سنتی ریزش مو

به گفته ی این متخصص تغذیه ی مناسب می تواند جز اولین موارد لیستی قرار گیرد که می تواند به صورت بسیار موثری بر صحت موهای شما تاثیرگذار واقع شود. برای استحکام موها می توانید از موادی که حاوی کلسیم هستند چون کشک استفاده نمایید و اگر دارای مزاج سرد و ضعیفی هستید می توانید از مخلوطی از پسته ی پودر شده به همراه شکر ( یا در صورت امکان نبات ) به عنوان یک تقویت کننده ی طبیعی و موثر استفاده نموده . وی همچنین تاکید کرد که رژیم های سنگین که خارج از استانداردها و به دور از تخصص انجام شود نیز می تواند در کاهش کیفیت موها و حتی ریزش آن ها یک عامل موثر شناخته شود.

وی در ادامه اینطور بیان کرد که یک عامل مهم در رشد موهای زائد و موثر بر کاهش کیفیت موها حضور مواد زائد در بدن می باشد که برای مثال در مواردی چون یبوست، تعریق نامناسب، عدم تحرک، استرس و …  پدید می آیند و در نتیجه باید این مواد زائد را از بدن خارج نمود.

وی در انتها به تاثیر گیاهان دارویی در درمان این بیماری اشاره نمو و افزود که می توان از پوست انار کوبیده شده به تنهایی یا به همراه آب انار ( برای شست و شوی موهای چرب نیز می تواند پیشنهاد خوبی باشد ) برای استحکام موها استفاده نمود.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) همچنین اگر نیاز به رنگ مو دارید می توانید از رنگ های طبیعی چون “حنا” و “وسعه” استفاده نمایید که علاوه بر خاصیت رنگ کنندگی برای تقویت مو به خصوص برای افرادی که دارای پوست حساسی هستند انتخاب های مناسبی می باشند.

فقط به یاد داشته باشید که به دلیل اینکه این مواد طبیعی هستند نمی توانید به صورت خودسر از آن ها استفاده نمایید و بهتر است از یک پزشک متخصص در این رابطه کمک بگیرید و همچنین باید توجه داشته باشید که برخی از افراد نسبت به این مواد حساسیت دارند پس پیش از استفاده از این مواد آن ها را تست کنید.

تست این مواد به این صورت است که بخشی از آن را روی پوست و موی خود استفاده نمایید و در صورتی که بدن شما حساسیتی نسبت به این ماده نشان نداد می توانید با خیال رحت از آن ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =