چگونه از شر مو های وز خلاص شویم

چگونه از شر مو های وز خلاص شویم

چگونه از شر مو های وز خلاص شویم: هرکاری روش مخصوص به خود و همیمنطور دستور العمل هایی برای انجام دادن یا ندادن برخی اعمال دارد که با رعایت آن به نتیجه دلخواه دست خواهید یافت. امروزه با پیشرفته تر شدن علم و تکنولوژی راه های رسیدن به زیبایی بسیار بیشتر شده است. یکی از مشکلاتی که خانم ها با آن مواجه هستند وز شدن موهاست که با هیچ روشی برطرف نمی شود. اگر شما هم همین مشکل و نگرانی را دارید باید بگویم که دیگر جای هیچ نگرانی نیست. ما در اینجا راه های رسیدن به موهای ابریشمی و بدون وز را که بسیار ساده و راحت هستند برای شما بازگو میکنیم.

صاف کردن مو های وز

  1. باید: رو بالشی سیلک استفاده کنید

رو بالشی از جنس سیلک شاید کمی غیر متعارف به نظر برسد ولی اگر می خواهید بعد از بیدار شدن از خواب موهای خود را آراسته و مرتب ببینید و دیگر نیازی به استفاده سشوار برای مرتب شدن آنها نداشته باشید این کار را انجام دهند.

  1. باید: شامپوی خود را عوض کنید

اولین قدم برای خلاصی از شر موهای وز این است که شامپویی که اکنون استفاده می کنید را عوض کنید و شامپوهای حالت دهنده بهترین انتخاب هستند. شامپو های حالت دهنده علاوه بر تمیز کرده موها و دادن حالت به آنها، بعد از گذشت مدتی موهای شما را لطیف و نرم می کنند. برای از بین رفتن وز موها در اصل باید از شامپو هایی استفاده کنید که علاوه بر تمیز کردن موها روغن های طبیعی مو را نیز حفظ کنند زیرا همین روغن ها باعث جلوگیری وز شدن مو ها می شوند.

  1. نباید: از حوله های کهنه استفاده کنید

حوله های تمیز و نو را به جای حوله های قدیمی و کهنه برای پیچیده موهای خود به کار ببرید. کیفیت حوله ای که برای موهای خود استفاده می  کنید بسیار مهم است. حوله های میکروفیبری بهترین جنس حوله هستند که برای موها میتوان استفاده کرد زیرا حوله های میکروفیبری بسیار نرم هستند و باعث کاهش اصطحکاک بین موها می شوند.

  1. باید: چربی مصرف کنید

استفاده چربی به این معنا نیست که از چربی های مضر که باعث اضافه وزن در شما می شود استفاده کنید بلکه باید امگا3 وسط مصرف کنید. امگا3 را هم میتوانید از مکمل های غذایی که دارای این اسید چرب یعنی امگا3 هستند دریافت کنید و هم میتوانید با مصرف مواد غذایی مانند ماهی سالمون یا آووکادو به صورت طبیعی امگا3 را وارد بدن خود کنید. این اسید چرب با رساندن رطوبت و چربی به ساقه های مو که خشک وشکننده شده اند باعث تغذیه موها شود. با استفاده غذا های امگا3 دار شما به تقویت ناخن های خود نیز کمک کرده اید.

 

  1. باید: ماسک های هفتگی استفاده کنید

اگر موهای شما بیش از حد خشک و وز هستند استفاده از ماسک های هفتگی برای شما بسیار حائز اهمیت است. شما با رساندن رطوبت به موهای شکننده ی خود باعث درمان خشکی و وز بودن آنها می شوید. ماسک های هفتگی همان روغن هایی هستند که برای مو مفیداند و شما با گرم کردن آنها و ماساژ روی ساقه مو به تغذیه مو های خود کمک می کنید. برای اینکه این روغن ها کاملا جذب قسمت ساقه مو شوند باید چند دقیقه روی سر بمانند و با انجام این کارها بعد از مدتی وز موهای شما از بین میرود.

  1. نباید: حرارت زیاد به موها وارد شود

معمولا افرادی که موهای سالم و بدون هیچ وزی دارند برای خشک کردن موهای خود از سشوار به ندرت استفاده می کنند. شما باید به مو های خود زمان دهید تا در دمای محیط کم کم خشک شوند به همین دلیل باید انها را باز بگذارید و اجازه دهید رو به پایین خشک شوند. با این کار موها به آرامی خشک میشوند و با استفاده سشوار بیشتر صدمه نمی بینند و ور نمی شوند.

  1. باید: محصولات مناسب مراقبتی استفاده کنید

گاهی اوقات افرادی را می بینید که حتی وقتی از خواب بیدار می شوند هم موهایی براق و صاف دارند و هیچ اثر از وز شدن در آنها مشاهده نمی شود. شما برای رساندن موهای خود به این حالت باید از سرم های مخصوص مو، کرم های ضد وز شدگی و یا روغن های مناسب مو استفاده کنید. با کمک این محصولات وز موهای شما از بین می رود. برای موهای ضخیم با وز بیشتر باید حتما از چنین محصولاتی برای درمان استفاده شود. بهترین زمان استفاده از این محصولات مراقبتی وقتی است که موهای خیس هستند و زمانی که از سشوار یا اتو مو برای حالت دادن آنها استفاده می کنید کمترین صدمه را می بینند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 19 =