راهکارهایی برای از بین بردن خشکی پوست

راهکارهایی برای از بین بردن خشکی پوست

یکی از عوامل مهم پیری و چروکیده شدن پوست, خشکی آن است. برای رفع این مشکل باید از مواد غذایی سالم و مناسب استفاده و اطلاعاتی در مورد رفتار مناسب با پوست را کسب کرد.

در ابتدا باید بدانیم نوع پوست ما چیست. چرب است، خشک است یا مختلط.

 

دسته بندی انواع پوست خشک:

دسته اول افرادی هستند که غدد چربی کم کار دارند و دسته دوم افرادی هستند که پوستشان بسیار کم آب است. بر خلاف عقیده بسیاری، خشکی پوست مربوط به پیری نیست. جوانان هم ازین مشکل رنج می برند. دلایل خشکی پوست می تواند مربوط به رژیم غذایی و هورمون های بدن باشد.

انواع پوست خشک

اگر از غذاهای چرب و مضر دوری کنید و مواد غذایی سالم و تازه را جایگزین آن ها کنید, پوست تان سالم و جوان باقی می ماند. حتی به جای استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مخصوص پوست های چرب, می توانید عادات بد غذایی را کنار گذاشته و از این طریق خشکی پوست تان را برطرف کنید.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) بهتر است برای پاک کردن پوست صورت و بدن از صابون استفاده نکنید بدلیل اینکه صابون ها خاصیت اسیدی دارند و موجب خشکی پوست می شوند. برای پاک کردن پوست از محلول های شستشو و پاک کننده های ملایم استفاده کنید نه از صابون های عطری. سپس پوست تان را کامل آبکشی نمایید تا چیزی از محلول بر روی سطح پوست باقی نماند.

 

آب مناسب برای شستشوی پوست

آب شیر به دلیل داشتن مواد شیمیایی که در آن ته نشین می شوند به پوست صدمه می زند و حساسیت ایجاد میکند. بجای آب شیر که دارای کلر و دیگر مواد افزودنی است از آب تصفیه شده یا آب معدنی استفاده کنید تا پوست سالم بماند.

از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که در عین نرم و ملایم ساختن پوست, با داشتن چربی اضافی, منافذ پوست تان را مسدود نکند. زیرا مسدود شدن منافذ پوست باعث ایجاد جوش و آکنه می شود و جلوی ترشح چربی های طبیعی پوست تان را نیز می گیرد.

از بین بردن خشکی پوست

منظور از مرطوب کردن پوست این است که از کرم هایی استفاده کنیم که رطوبت را جذب کرده و در خود نگه می دارد و از این طریق باعث شادابی پوست می شود. قابل ذکر است که بهترین مرطوب کننده های جهان روغن های طبیعی از قبیل روغن پامچال, روغن بابونه و زوفای مصری هستند.

هرگز از روغن های معدنی یا کرم های چرب سنگین استفاده نکنید چون باعث بسته شدن منافذ پوست و مانع رسیدن اکسیژن به پوست می شوند.

 

یک روش قدیمی برای از بین بردن خشکی پوست

۲عدد نخود کندر را داخل ظرفی حاوی روغن بادام حرارت دهید تا کندر درون روغن بادام ذوب و حل شود. بعد مایع را کنار بگذارید تا خنک شود. از این مایع برای ماساژ پوست بدن و صورت استفاده کنید و شاهد معجزه آن در رفع خشکی پوست خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =