گل سرشور و خواص آن برای پوست و موی سر

گل سرشور و خواص آن برای پوست و موی سر

می توان برای مقابله با جوش سر، خارش و کهیر با ترکیبی از ماست، آب و گل سرشوی ماسکی ایجاد کرد. برای ساخت این ماسک ایتدا ماسک و گل سرشور را اضافه و پس از آن کم کم آب به محلوط افزوده می شود تا ترکیب حاصل شکلی خمیری و یک دست به خود بگیرد.

 

همچنین اگر با موخوره مواجه هستید نیز می توانید از ترکیب گل سرشوی و آب خیسانده گل ختمی استفاده کرد. برای ساخت این ترکیب گل ختمی را 24 ساعت در آب خیس کنید و پس از آن از یک صافی عبور کنید تا گل از آب جدا شده و سپس آب را به گل سرشور اضافه کرده و بعد از آن می توان با این مخلوط موها را شست و یا حتی می توان از آن به صورت ماسک بر روی پوست استفاده کرد.

نحوه استفاده از گل سرشور برای مو

تهیه خمیری از گل سرشوی با ماست و آب و ماسک کردن آن بر پوست به افراد مبتلا به جوش سر، خارش پوست سر و افراد مبتلا به کهیر پیشنهاد می شود. برای تهیه این خمیر گل سرشوی و ماست را ترکیب می کنند و برای آماده شدن آن به تدریج آب را اضافه می کنند تا خمیری یک دست و مناسب به دست آید.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای درمان مو همچنان می توان از خاک رس ( گل ارمنی ) که در طب سنتی به آن اشاره شده، نیز استفاده نمود. این خاک همچنین برای مواردی که با خونریزی مواجه هستید می تواند درمان مناسبی باشد. برای کسانی که به واریس مبتلا هستند نیز گل هایی چون گل ارمنی برای بهبود و کاهش دردهای آن نیز می تواند درمان مناسبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − نه =