گل سرشور و آشنایی با خاصیت های شگفت انگیز آن

گل سرشوی و آشنایی با خاصیت های شگفت انگیز آن

اگر موهای شما با آسیب دیدگی مواجه است می توانید از گل سرشوی استفاده کنید و علاوه بر آن، این گل می تواند تا تقویت موهای شما را به همراه داشته باشد و رشد آن ها را تسریع ببخشد.

 

گل سر شوی علاوه بر تاثیرات مثبتی که در تقویت موهای شما دارد در طب سنتی نیز از این گل در موارد درمانی استفاده های زیادی می شود و می توانید این گل را در متون طب سنتی با نام ” طین ” ( خاکی است که جز داروهایی با منشا معدنی قرار میگیرد ) یافت کنید.

اثرات گل سرشوی بر مو

یکی از مهم ترین خاک هایی که مورد استفاده قرار می گیرد گل سرشوی است که نمی توان از تاثیر آن در تقویت موها و همچنین پوست سر چشم پوشی کرد. پزشکان و اطبا طب سنتی بر این باورند که می توان برای بازگردانی نشاط و شادابی موها از این خاک های معدنی و یا حنا و صدر که منشا گیاهی دارند و همه جز مواد طبیعی محسوب می شوند به جای مواد شیمیایی استفاده کرد.

به اعتقاد آن ها هرچه موادی که از آن ها استفاده می کنیم طبیعی تر باشند با طبیعت انسان ها نیز سازگارتر است و علاوه بر این، این امر هم اثبات شده است که مواد طبیعی در مقابل مواد شیمیایی قطعا عوارض کم تری را به دنبال دارند و در مواردی شاید این مواد هیچ گونه عارضه ی ای نداشته باشند و همچنین تاثیرگذاری بیشتری را نسبت به مواد شیمیایی به همراه داشته باشند.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) با استفاده از این گل می توانید موهای خود را بشویید و علاوه بر تقویت آن ها کسانی که رشد موهایشان کمی دیرتر از حد معمول است با استفاده از این عمل می توانند آن را تسریع ببخشند.

این ماده برای موهای آسیب دیده یک پیشنهاد عالی محسوب می شود و اگر کمی در مورد این گیاه تحقیق کنید می توانید خاصیت های مختلف آن را ( همچون تقویت‌کنندگی مو، ترمیم‌کنندگی موها و زخم‌ها، درمان جوش‌ها و برخی از کهیرها و خاصیت ضدموخره و همچنین خاصیت ضدجوش و نرم‌کننده ) در متون طب سنتی یافت کنید.

 

فقط به یاد داشته باشید که همیشه در رعایت استفاده از همه چیز ( حتی مواد طبیعی و کم خطر ) تعادل را رعایت نمایید. در مورد استفاده از این گل هم اگر آن را بیش از حد روی موهای خود قرار دهید و موهای شما خیس باشد، گل آب را جذب کرده و سنگین می شود که این عمل باعث کشش بیش از حد موهای شما شده و می تواند علاوه بر این که باعث ضعیف شدن تارهای موی شما شود در مواقعی به ریزش موها ( بیشتر در مواقعی که موهای افراد بلند باشد ) نیز بینجامد.

پس دقت داشته باشید تا با استفاده ی نادرست از آن به جای تقویت موها نتیجه ی معکوس نگیرید. ( به صورت کلی استفاده از این گل برای کسانی که موهای بلند دارد توصیه نمی شود. )

 

در هنگام شست و شوی موهای خود با این گل صبر و حوصله ی زیادی به خرج دهید و برای نتیجه گیری هر چه بیشتر به میزان استفاده از این گل توجه ویژه ای داشته باشید و هنگامی که آن را به موهای خود زدید به آرامی شروع به شستن آن نمایید تا اتفاق ناگواری برای موهای شما رخ ندهد.

البته ممکن است شما همه ی این موارد را انجام دهید ولی بازهم با ریزش مو مواجه شوید. علت آن این است که برخی بر این باورند چون تمامی مواد طبیعی خواص زیادی دارند پس می شود از همه ی آن ها با هم استفاده نمود.

این باور حداقل در مورد گل سرشوی کاملا اشتباه است زیرا استفاده ترکیبی از این گل به همراه افزودنی هایی چون سدر، کتیرا، حنا و دیگر گیاهان دارویی می تواند ریزش موها را به دنبال داشته باشد. پس بهتر است از این گل به تنهایی استفاده نمایید و پس از این که موها را شستید حال به فکر استفاده از کتیرا، سدر و یا بقیه ی موارد برای تقویت موهای خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =