چندین ماسک موی رایج با عسل و روش ساختن آن

چندین ماسک موی رایج با عسل و روش ساختن آن

عسل یک ماده ی چسبناکی است و هم چنین خوش طعم نیز می باشد و جالب تر این که این ماده فایده های زیادی نیز برای بدن انسان دارد از جمله برای موهای شما فایده های متنوع و گسترده ای دارد چرا که هم در زمینه ی رشد مو و هم سلامت پوست و هم چنین پاک سازی پوست نقش با اهمیتی دارد. اگر می خواهید از عسل و فایده های ان بهره ببرید به راحتی می توانید در خانه ماسک های ان را تهیه نمایید و به رشد کردن موهای خودتان کمک کنید.

 

روغن زیتون با عسل ماسک موی اول ما :

  • به مقدار یک دوم پیمانه عسل را تهیه کنید.
  • یک چهارم پیمانه روغن زیتون تهیه کنید.
  • و اگر خواستید می توانید یک چهارم پیمانه کره ی اب شده تهیه کنید.

ماسک مو با عسل

روش آماده کردن و تهیه ی ماسک عسل به همراه روغن زیتون بدین صورت است:

عسل و روغن زیتون را با هم ترکیب کنید به مدت سی ثانیه این مخلوط خود را در مایکروویو قرار دهید اندکی صبر کنید تا مخلوط یک مقدار خنک شود کره ی آب شده ی خود را به آن اضافه کنید.یواش یواش شروع کنید تا مخلوط خود را به ارامی به موهای خود بمالید و بعد اینکه مخلوط تمام شده به مدت 30 دقیقه صبر کنید.در نهایت یک محلول که رقیق است و ترکیبی از عسل به مقدار چهار قاشق غذا خوری و اب است را تهیه کرده و موهای خود را با ان محلول شست و شو دهید.

 

ماسک مویی شامل عسل و موز:

مواد مورد نیاز برای تهیه ی این ماسک عبارتند از :

  • دو تکه موز که پخته شده است.
  • یک دوم پیمانه عسل
  • و یک چهار پیمانه روغن زیتون

مشکلی که در این نوع ماسک وجود دارد مربوط به موز است همان طور که همه می دانید موز یک خاصیت شیره مانند و چسبنده  دارد الخصوص وقتی که این ماده را به موهای خود می زنید موها به هم می چسبند و این وضعیت باعث می شود که شست سر مقداری سخت تر شود. راه حلی که ما برای شما توصیه می کنیم این است که از روغن زیتون استفاده کنید و به ماسک خود این ماده را اضافه کنید روغن زیتون یاعث می شود که موهای شما اندکی نرم تر شود و موز آسان تر از موهای شما پاک شود.

 

روش درست کردن ماسک موی عسل و موز :

اولین کاری که باید انجام دهید طبق معمول باید ماده ها را با هم ترکیب کنید.بهترین روش این است که با دستگاه میکسر این کار را انجام دهید. اکنون که ماسک را تهیه کرده اید روی پوست سر و موهای خود بمالید و به مدت بیست دقیقه صبر کنید تا ماده ها جذب شود. نکته ای که باید رعایت کنید استفاده از کلاه مخصوص است که اجازه ندهد مواد بریزد. بعد از مدتی که ذکر شد می توانید موهای خود را با شامپو بشوئید و در نهایت موهای خود را شانه بزنید تا مطمئن باشد هیچ ماده ای در لابه لای موهایتان نمانده باشد.

 

ماسک موی عسل و زرده ی تخم مرغ

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) اگر بخواهید موهای شما پروتئین بیشتری را جذب کند تخم مرغ گزینه ی انتخابی شما می باشد. تخم مرغ برای مو بسیار فایده  دارد و در این ترکیب نیز استفاده می شود.

موادی که لازم می باشد عبارت است از:

  • دو عدد تخم مرغ
  • و به مقدار یک پیمانه عسل

روش تهیه کردن ماسک موی عسل و تخم مرغ :

ابتدا دو عدد تخم مرغ را با هم بهم بزنید بعد این عسل را به تخم مرغ ها اضافه کنید با یک همزن مواد را با هم بهم بزنید تا به طور کامل مواد تو هم بروند و ترکیب شوند. محلول حاصل شده را به موهای خود خود بمالید و بیست دقیقه اجازه دهید همان طور بماند و بعد اتمام زمان مذکور موهای خود را با شامپو شست و شو دهید. در انتهای کار خود اگر می خواهید به موهای خود درخشندگی و براقیت را هدیه دهید می توانید یک محلول رقیقی از عسل و آب را فراهم کنید و موهای خود را با آن محلول آب کشی کنید قطعا و یقینا تاثیر های آن را خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دو =