ارتباط رنگ موها با سلامتی

ارتباط رنگ موها با سلامتی

رنگ موهای شما باعث جذابیت شما می شود. اما می توان از این رنگ موی طبیعی شما چیزهای دیگری را علاوه بر جذابیت فهمید. از آنجایی که رنگ موی طبیعی خود را از پدر و مادر و اجدادتان به ارث برده اید و از ژنتیک شما نشات گرفته است می تواند اطلاعاتی در مورد سلامتی شما را نیز بازگو کند.

در ادامه به برخی از رابطه های بین رنگ موی شما با وضع جسمی شما را بیان می کنیم.

 

پیش گویی در مورد سرطان پوست با رنگ مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) در حدود 16 درصد افرادی که به سرطان پوست وخیم مبتلا هستند موهایی به رنگ قرمز دارند. البته نمی توان قرمز بودن موها را حتما دلیلی بر سرطان پوست دانست ولی می تواند یکی از علائم آن باشد.

افرادی که ژن آن ها باعث ایجاد موهای قرمز به همراه کک در روی پوست شده است به دلیل جهش های ژنتیکی که وجود دارد تا 42 درصد میزان پیشرفت سرطان پوست را تسریع می بخشند. تابش مستقیم و زیاد نور خورشید می تواند مضر باشد. این جهش ژنتیکی مانند این است که در حدود 20 سال در معرض نور خورشید قرار گرفته باشید.

رنگ مو

رابطه ی احساس درد بیشتر  با رنگ مو

یک تحقیق دیگر در مورد رابطه ی بین دردها و رنگ موها نشان داده است که واکنش افرادی با موی قرمز نسبت به درد بیشتر است.

ژن آن ها به گونه ای است که آن ها را در مقابل برخی بی حس کننده ها که برای مثال در دندانپزشکی استفاده می شود بی حس کرده است و آن ها حتی با تزریق این بی حس کننده درد را احساس می کنند و باید مقدار بیشتری از ماده ی بی حس کننده را استفاده کنند چون که این تنوع ژنی باعث ایجاد تغییر در متابولیزه کردن دارو ها شده است.

 

رابطه ی رنگ موها با به خطر افتادن بینایی

بالا رفتن سن باعث کاهش بینایی شما می شود. اما دلیل آن چیست ؟

بینایی شما در اثر دژنراسیون ماکولا که به سن وابسته است باعث کاهش بینایی شما می شود. کشیدن سیگار بعد از سن 60 سالگی می تواند خطر تار دیدین و ابتلا به دژنراسیون ماکولا را دوبرابر کند.

افرادی که دارای رنگ موهای روشن و قرمز هستند و در سنین پایین در معرض نور خورشید به صورت مستقیم و زیاد قرار گرفته اند نسبت به بقیه احتمال بالقوه بیشتری برای مبتلا به دژنراسیون ماکولا را دارند در حالی که این احتمال برای افرادی که موهای تیره تر دارند کمتر می باشد و تا کنون افزایشی از دژنراسیون ماکولا در این افراد دیده نشده است.

 

پارکینسون و رنگ موهای شما

در این مورد هم طبق تحقیقات ثابت شده که افراد دارای موی قرمز بیشتر از افرادی که دارای موی تیره هستند به  پارکینسون مبتلا می شوند و علاوه بر افزایش احتمال ابتلا مو قرمزها ممکن است حتی پیش از 70 سالگی به این بیماری دچار شوند.

این مورد همانطور که گفته شد به صورت تحقیقی اثبات شده و دلیل واضح و دقیقی برای آن ارائه نشده ولی گمان می رود دلیل اصلی آن اتصال سموم به ملانین ( که رنگ دانه های مو هستند ) باعث ابتلای افراد مو قرمز به پارکینسون باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =