علت این که هندی ها موهای پر پشتی دارند؟

علت این که هندی ها موهای پر پشتی دارند؟

هندی ها قوم و کشوری است که همیشه موهای بلند و پر پشتی دارند و درخشش و زیبایی موهایشان بسیار مشهور و زبان زد عام و خاص است.اگر باور ندارید حتما یک فیلم از هندی ها ببینید تا پی ببرید که هندی ها چه موهای فوق العاده ای دارند و برای همیشه موهای آن ها یادتان بماند.

 

موهای هندی ها طوری است که تا جایی که می توانند در تلاش هستند که نظر شخص را در رابطه با موهای خود جلب کنندواما واقعا چه رازی پشت موهای زیبا و پرپشت و درخشان آن ها است.چرا همه آن ها بدون استثنا دارای موهایی پر پشت هستند. ما که جواب این سوال رت نمی دانستیم بنابراین تصمیم گرفتیم که به سراغ طب سنتی هندی ها برویم و دنبال جواب سوال خود در ان جا بگردیم و بدانیم در این طب برای سلامتی مو ها چه توصیه ها و پیشنهاد هایی شده است.

داشتن موهایی پر پشت

موهای خود را قبل از این که حمام بروید شانه بزنید نه بعد از ان که حمام کردید.

هندی ها به شانه کردن موهای خود بسیار توجه می کنند. در سر خط همه ی توصیه های و پیشنهاد های آن ها شانه کردن موها قرار دارد. اگر می خواهید احتمال شکنندگی موهای خود را بکاهید و کمتر شکننده باشند به طور منظم موهای خود را شانه کنید.

اما شانه کردن موها نیز اصول و روش های خود را دارد. مثلا این که هیچ وقت موهای خود را وقتی که خیس هستند به هیچ وجه شانه نکنید و این را هم در نظر بگیرید که بهترین راه خشک کردن موها همان خشک شدن طبیعی آن ها است تا آسیب کمتری ببینند.

از سشوار و یا خشک کننده ها فقط زمانی استفاده کنید که می خواهید موهای شما در مدت کوتاهی خشک شوند و یا این که می خواهید برای مراسم خاصی آماده شوید. البته نباید از ذکر این نکته هم غافل شد که بهتر است قبل از این که موهای خود را بشوئید ابتدا موهای خود را شانه کنید و گره های موهای خود را باز کنید.

 

قدیمی ترین روغن هایی که هندی ها استفاده می کنند.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) آنچه که در طب سنتی هندی ها بسیار قابل قبول است اعتقاد ان ها به قدرت روغن نارگیل در زنده کردن موها است. یکی از مشهورترین و رایج ترین روغن ها که در طب آیورودا و یا همان طب سنتی هندی همین روغن نارگیل است.علت این موضوع مغذی بودن آن است و این که یک مرطوب کننده نیز می باشد. اغلب از روغن نارگیل به عنوان یک درمان برای کمک کردن به رشد موی استفاده می شود.

 

اگر می خواهید از این روغن استفاده کنید ان را با روغن کرچک و عطر با هم مخلوط کنید و به طور منظم و متوالی این ترکیب را به پوست سر خود ماساژ دهید.خالی از لطف نیست که بدانید ماساژ دادن موها با این ترکیب شما را از شوره سر و مو خوره و ریزش مو نجان می دهد. بیشتر محصول های تجاری که مختص رشد مو هستند دارای این روغن هستند.عطری که نارگیل دارد به شما حس تازه ای می دهد و معطر است. از قدیم الایام از این روغن استفاده می شود و ان ها از این روغن برای جلوگیری کردن از پیری زود رس و رهایی از استرس و اضطراب استفاده می کنند.

 

هندی ها به روغن اهمیت فراوانی می دهند.

یکی از ترفند ها و تکنیک هایی که هندی به آن بسیار اهمیت می دهند در رابطه با مو این است که به روغن زدن به موها خیلی معتقد هستند.

مو های خود را در هر هفته دو بار حداقل روغن بمالید و بهترین حالت این است که قبل از استحمام موهای خود را روغن بمالید. روغن به طور جدی می تواند روی موهای شما معجزه کند چرا که مثل یکی لایه روی مو های شما می نشیند و درخشندگی خاصی و ویژه ای به موهای شما می دهد. البته علاوه بر این ها وقتی با روغن موهای خود را ماساژ دهید جریان خون پوست سر خود را زیاد می کنید و نتیجه این می شود که رشد موهای شما بیشتر می شود.

 

نکته این است که هنگام استفاده از این روغن ها نباید دیگر از کاندیشنر های اسیب دهنده و مضر و شامپو های صنعتی که قوی هستند استفاده کنید و موهای خود را خشک کنید.استفاده از شامپوی ضد شوره را به شما توصیه می کنیم در صورتی که موهای شما شوره داشته باشد.در حالت کلی سعی کنید که همیشه موهای خودد را تمیز نگه دارید و به هیچ عنوانی موهای خود را در معرض آلودگی ها و گرد و خاک و باد های خیلی قوی قرار ندهید.

 

هندی ها موهای خودد را روغن داغ می کنند.

اگر موهای خود را با روغن داغ ماساژ دهید خواهید دید که تا حد زیادی رطوبت موها و پوست سر را تامین خواهد کرد و هندی ها از همین روند استفاده می کنند.برای این کار از روغن هایی مانند روغن نارگیل و بادام و یا زیتون استفاده کنید کیفیت روغن برای این کار بسیار مهم است این نکته را فراموش نکنید.

 

اما تکنیک روغن داغ چیست و چگونه است؟

مقداری روغن را در یک ظرف بریزید و این ظرف را در مایکرویو قرار دهید و گرم کنید ولی گرمای این روغن نباید طوری باشد که دست شما بسوزد.بعد اطمینان از درجه ی گرمی روغن آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید تا رسوبت لازم به پوست سر شما برسد.

 

رشد موهای خود را با شیرین بیان تسهیل ببخشید

یکی از متخصص های طب سنتی به نام دکتر ورت می گوید شیرین بیان یکی از گیاهانی است که در طب هندی از آن استفاده می شود و برای درمان کردن ریزش مو بسیار تاثیر دارد.دکتر ورت می گوید:برای تحریک کردن رشد مو ریشه شیرین بیان پاسخ گو است هرچند که تا حالا شواهد علمی زیاد برای تایید کردن این ادعا وجود ندارد.

هندی ها ریشه ی این گیاه را با روغن کرچک ترکیب می کنند و از آن به عنوان یک دارویی که برای درمان رشد مو و درمان کردن ریزش مو است استفاده می کنند. روش دیگر استفاده از شیرین بیان این است که ان را با شیر مخلوط کنید و پوست سر خود را مطابق با شیوه های قبلی ماساژ دهید.اگر استفاده از طبیعی این گیاه برای شما سخت است می توانید از محصول های مراقبتی که دارای ریشه ی شیرین بیان هستند استفاده کنید.

 

از نظر هندی ها علت ریزش مو چیست؟

متخصص های و پزشکان هندی بر این باور هستند که میزان ریزش موی اشخاص با مزاج بدن هر فرد و با ساختار ذهنی فرد نیز بسیار مرتبط است و با توجه به این موردها می توان تا حدودی جلوی ریزش مو را گرفت و تحت کنترل قرار داد.

از طرف دیگر در طب سنتی هندی ها مو ها ر به عنوان یک محصول جانبی شکل گرفتن و فرم گرفتن استخوان ها می دانند یعنی به این مبنا که همان بافت هایی که استخوان های بذن را شکل می دهند در عین حال مسئول رشد موها هم هستند.

اما روش درمانی آن ها ترکیبی از چندین مورد است ترکیبی از گیاه های داروئی و رژیم غذایی خاص و روش های مدیتیشن و یوگا و عطر درمانی و ماساژ با روغن است. آن ها می کویند اگر می خواهد از ریزش موو خلاص شوید باید هر روز به مقدار یک سوم فنجان آب الوئه ورا بنوشید و یا می توانید یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا را به همراه کمی زیره به مدت دو الی سه ماه هر روز بخورید.

 

هندی ها چه می خورند که دچار ریزش مو نمی شوند؟

برای رشد مناسب و بهتر موها هر صبح به مقدار یک مشت کنجد سفید را حتما بخورید چون این ماده به مقدار زیاد منیزیم و کلسیم دارد.

مورد بعدی این که حتما ماست بخورید.

مطمئن باشید که بدن شما به طور متوسط ویتامین دریافت می کند.

انچه که نباید فراموش شود این است که مصرف غذاهایی که دارای گوگرد و روی و ویتامین ب کمپلکس و ویتامین C و اسیدهای چرب ضروری حتما در رژیم غذایی تان باشد.

در رژیم غذایی خود سبزیجات با برگ سبز، سالاد، شیر، انواع غلات، میوه‌ها وجوانه‌ها را بگنجانید به طور کلی مصرف پروتئین کافی، مخمر، جوانه گندم، دوغ، غلات سبوس‌دار، آجیل، لوبیا، سویا و… تا جایی که می توانید بگنجانید زیرا که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

 

گیاه هایی که مانع ریختن مو می شود.

در مکتب هند بر این باور هستند که برخی از گیاه هایی هستند که برای بهبود بخشیدن به جریان خون و گردش آن بسیار خوب هستند و هم چنین پوست را سر را ضد عفونی نیز می کنند و روند رشد مو ها را نیز تسریع بخشیده و بهتر می کنند. بعضی از این گیاه ها و طریقه ی مصرف آن ها عبارتند از :

به عنوان یک کمک دهنده می توانید از عصاره ی شیرین بیان برای جلوگیری از ریزش مو استفاده کنید.

بهترین منبع سیلیس گیاه دم اسب است و به همین دلیل نیز کمک می کند تا موهای شما تقویت شود وو در عین حال درخشندگی خاصی نیز به موها ارمغان می آورد.

پوست سر خود را اگر بتوانید به طور منظم و متوالی با اسانس گزنه و رزماری و گیاه دم اسب ماساژ دهید این ماساژ ها باعث خواهد شد که ریشه ی مو های شما جهت رشد تحریک شود.

 

اگر دنبال مااده دیگری برای رشد موهای خود هستید می توانید سرکه سیب و چای مریم گلی را تهیه کرده و موهای خود را با آن ها بشوئید.

ماساژ کف سر با روغن هایی که دارای ویتامین E هستند.

اگر که می خواهید جریان خون و گردش خون پوست سر خود را زیاد کرده و افزایش دهید این کار با ماساژ شدنی است و نتیجه ی آن این است که سلامت پوست سر و موی شما را تامین می کند. به طور ملایم این ماساژ را به مدت 5 الی 10 در طول روز انجام دهید.

این کار برای درمان ریزش موی شما خیلی موثر است برای ماساژ توصیه ی ما این است که از روغن نارگیل و یا روغن بادام استفاده کنید چون این روغن ها حاوی خودشان دارای این ویتامین هستند و ویتامین E مانع ریخته شدن موهای سر می شود. از طرف دیگر روغن این ویتامین که درون کپسول های این ویتامین هستند می تواند به موهای شما اگر ضعیف باشند قدرت خاصی ببخشد و هم این که جلوی خشک شدن پوست سر و یا پوسته پوسته شدن آن را می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سه =