تهیه ماسک موی گل ختمی برای براقیت و مخملی شدن مو

تهیه ماسک موی گل ختمی برای براقیت و مخملی شدن مو

دستورالعمل تهیه ی ماسک موی گل ختمی برای براقیت و مخملی شدن موها : امروزه خشکی موها یک مشکل همه گیر و همگانی شده است و همه با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. برای سلامت پوست و مو عامل های زیادی از جمله آلودگی گرفته تا عادت های بد غذایی تاثیر دارد.

یکی از علت های خشک بودن موها رنگ کردن مداوم موها می باشد و این رنگ  کردن ها سبب می شود که موها حجم زیادی از چربی های طبیعی خود و مواد مفید و مغذی خود را از دست بدهند و در نهایت به خشکی شدید موها بینجامد.

 

درست است که پیشگیری کردن بهتر از درمان است اما اگر شما قبل از پیشگیری دچار این وضعیت شدید می توانید اقدام ها و کارهای لازم برای بهبود و ترمیم موهای خشک و آسیب دیده ی خود را انجام دهید.

یکی از بهترین گزینه ها برای موهای آسیب دیده و معالجه ی موهای خشک ماسک موی گل ختمی است. این ماسک برای درخشندگی موها و همچنین سلامت موها بسیار جواب گو و عالی است.

شامپو گل خطمی برای مو

گل ختمی سرشار از ویتامین های C و A و در عین حال شامل اسید آمینه های مختلفی می باشد. وجود این مواد در این گل مانع ریزش موی شما می شود و شرایط لازم برای رشد مجدد موها را فراهم می کند و در عین حال ماهیت و ذات پوست و مویتان را نیز بهبود می کند. برای تهیه ی ماسک مو می توانید هم از گل و هم از برگ گیاه ختمی استفاده کنید.

 

نحوه ی درست کردن ماسک موی گل ختمی :

تخم شنبلیله و ماست دو نمونه از اصلی ترین مواد تهیه ی این ماسک می باشد. خاصیت مرطوب کنندگی از اصلی ترین ویژگی های تخم شنبلیله است که به ضخیم شدن موها کمک زیادی می کند و علاوه بر این این تخم با انواع مشکلات مویی از جمله شوره سر و ریزش مو مقابله می کند و اگر به دنبال  ماده ای هستید که برای موهای شما براقیت و درخشندگی را به همراه بیاورد ” ماست ” جواب ما می باشد. ماست در عین حال شوره سر را نیز درمان می کند.

در ادامه مقاله دو روش درست کردن ماسک مو با گل ختمی را به شما یاد خواهیم داد. عمده مزیت این ماسک ها این است که وضعیت موها را بهبود می بخشد و تقویت می کند و براقیت را به موهای شما ارمغان می آورد.

 

حالت اول دستورالعمل تهیه ی ماسک گل ختمی

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک :

 1.  هشت الی  ده عدد گل ختمی
 2. سه الی چهار قاشق غذاخوری ماست
 3. یک قاشق غذاخوری عسل
 4. چند قطره اسانس رز ماری ( در صورت دلخواه و در دسترس بودن )

 

مرحله های تهیه ی ماسک مو گل ختمی :

 1. از قسمت پایین گلبرگ ها ساقه و بخش سبز را جدا کنید.
 2. برگ هایی که از گل باقی مانده است را کمی بشویید سپس آن ها را خشک کنید بعد از اینکه اب برگ ها خشک شد آن ها را آسیاب کنید.
 3. سه الی چهار قاشق غذاخوری ماست ساده را به ترکیب اضافه کنید.
 4. مواد را با هم مخلوط کنید و تا زمانی که محتویات ماسک به طور کامل میکس نشده ادامه دهید تا اینکه به حالت خمیری در آید.
 5. در صورتی که خمیر شما سفت باشد می توانید مقداری آب به آن اضافه کنید.
 6. خمیری که درست کردید را به یک کاسه منتقل کنید.
 7. یک قاشق غذاخوری عسل به مخلوطتان اضافه کنید و خوب بهم بزنید.
 8. در انتهای کار اگر خواستید می توانید چند قطره اسانس رزماری به مخلوط خود اضافه کنید خاصیت رزماری این است که سبب رشد موها می شود.

 

حالت دوم دستور العمل تهیه ماسک مو گل ختمی

مواد مورد نیاز برای تهیه ی ماسک :

 1. چند عدد برگ گل ختمی
 2. یک الی دو قاشق غذاخوری تخم شنبلیله خیس خورده ( می توانید تخم شنبلیله را از قبل به مدت یک شب در یک فنجان آب قرار دهید. )

مرحله های تهیه ماسک مو به این روش :

 1. اگر می خواهید برگ ها را تمیز کنید آن ها در آب بشویید.
 2. ساقه برگ ها را بکنید
 3. بعد از خشک کردن  ساقه ی برگ ها آن ها را درآسیاب ریخته و خوب مخلوط کنید تا به حالت پوره درآیند اگر می خواهید خاصیت پوره ی خود را بالا ببرید می توانید چند عدد گلبرگ ختمی نیز به آن اضافه کنید.
 4. اگر خمیر شما یکدست نشد می توانید مقداری آب به آن اضافه نمایید.
 5. خمیر خود را به ظرف دیگری یا کاسه منتقل کنید.
 6. یک الی دو عدد قاشق غذا خوری از تخم شنبلیله ای که قبلا خیس کرده اید را خمیر کنید.
 7. اکنون خمیر تخم شنبلیله ای که درست کرده اید را به ظرف حاوی خمیر برگ ختمی خود اضافه کنید.
 8. این دو خمیر را به طور کامل باهم ترکیب نمایید.

 

نحوه ی استفاده از ماسک موی گل ختمی :

 • در مرحله ی اول ابتدا موهای خود را کامل بشویید و مقداری موهای را خشک کنید. یعنی حالت نمناک داشته باشد بهترین زمان برای استفاده از ماسک موی گل ختمی زمانی است که موها هنوز کمی حالت نمناک داشته باشند.
 • در مرحله ی دوم حال که ماده ی شما آماده است، با انگشتان دست یا برس مخصوص رنگ مو ماسک موی خود را از ریشه تا انتهای ساقه بمالید و تمام قسمت های موی خود را با این خمیر پوشش دهید عین زمانی که موهای خود را رنگ می کنید.
 • مرحله ی سوم موهای خود را با کلاه رنگ بپوشانید به مدت سی دقیقه بگذارید خمیر روی ریشه و ساقه ی موهایتان بماند وکامل نفوذ کند.
 • مرحله چهارم بعد از مدت مذکور در مرحله ی سوم موهای خود را با آب شست و شو دهید موهای خود را کامل بشویید تا از ذرات ماسک بر روی سر شما باقی نماند.
 • مرحله پنجم بعد از اینکه موهای خود را تمیز کردید موهای خود را مانند همیشه با شامپو شست و شو دهید توجه نمایید که نرم کننده را هم فراموش نکنید.

 

اگر شما از موهای خشک قبل از استفاده از این ماسک رنج می بردید بعد از استفاده از این ماسک دیگر شاهد این مسئله نخواهید بود.

 

نکته هایی بیشتر در مورد این ماسک :

– اگر مقداری گل ختمی خشک داشته باشد نیز می توانید از آن بهره ببرید. در این صورت شما می توانید آن را با مقداری آب به شکل خمیر در بیاورید و به موهای خود بمالید.

– اگر می خواهید از این گیاه استفاده کنید حتما قبل از استفاده از آن بر روی موهای خود، موها را به طور کامل شست و شو دهید تا گرد و خاک و ناخالصی نداشته باشد و سپس از این گیاه استفاده نمایید تا تاثیرگذار واقع شود.

– اگر امکانش باشد حتما از برگ های سالم و تازه ی آن برای درست کردن ماسک مو استفاده کنید. اگر روی برگ آفاتی مشاهده کردید و یا نشانه هایی از آلودگی برگ مشاهده کردید آن را دور بیندازید و به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.

– به احتمال زیادی اگر بخواهید برگ ها حالت خمیری داشته باشند مقداری آب لازم است پس در صورت نیاز آب را به آن اضافه کنید.

– اگر می خواهید خاصیت ماسک موی گل ختمی را افزایش دهید می توانید به جای استفاده از مخلوط کن از هاوون مسی استفاده نمایید.

– به جای تخم شنبلیله خیس خورده می توانید از ژل آلوئه ورایی که از برگ آلوئه تازه به دست می توانید به عنوان جای گزین استفاده نمایید.

– اگر مقداری لیمو به ماسک خود اضافه کنید می توانید شوره سر خود و هم چنین خارش سر خود را از بین ببرید.

– در نهایت اینکه اگر شرایط طوری است که امکان تهیه ی برگ های تازه و خشک  این گیاه برای شما وجود ندارد می توانید از پوره ی این گیاه که آن را به حالت خمیری در آورده اید به همین شیوه استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 14 =