تهیه ماسک مو با استفاده از تخم مرغ

تهیه ماسک مو با استفاده از تخم مرغ

تهیه ماسک مو با استفاده از تخم مرغ: تخم مرغ یکی از ماده های است که غنی از مواد مغذی مختلف است و حاوی مقدار زیادی از پروتئین ها می باشد و می تواند در تقویت و رشد موها بسیار موثر باشد.

به غیر از استفاده از تخم مرغ به عنوان ماسک مو برای حجم دادن به مو و کمک به رشد آن ، با گنجاندن آن در برنامه غذایی می تواند از ریزش موهای شما جلوگیری بعمل آورد و علت آن هم وجود تمام مواد ضروری و مغذی برای سلامت و رشد موها و پوست سر در این ماده غذایی است.

 

راه های استفاده از تخم مرغ برای ماسک مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) شاید شما دچار ریزش مو شده اید و یا بخواهید که موهای سالم و زیبا و پرپشتی داشته باشید و ماسک های زیادی را برای اینکار امتحان کرده باشید ولی ما به شما پیشنهاد خواهیم کرد که از ماسک موی تخم مرغ استفاده کنید و برای اینکه موهای سالمی داشته باشید می توانید در هفته 2-3 بار از آن استفاده کنید که این راه جز ساده ترین ماسک های است که در خانه برای رشد و سلامت موها می توانید تهیه کنید.

ماسک تخم مرغ برای مو

روش ساده تهیه ماسک تخم مرغ

شاید شما حوصله تهیه ماسک های پر دردسر و پیچیده را نداشته باشید و قصد استفاده از راه های ساده داشته باشید که برای این مورد تنها لازم است که یک عدد تخم مرغ را در داخل یک کاسه  شیشه ای شکسته و آن قدر آن را بهم بزنید تا به خوبی کف کند و بعد ماسک تهیه شده را بر روی تمام قسمت های سر و پوست سر بمالید و سپس با استفاده از یک کلاه حمام تمام موهای خود را بپوشانید و اجازه دهید این ماسک برای نیم تا یک ساعت بر روی موهای شما باقی بماند و سپس با آب و شامپو شست و شو دهید.

 

تهیه ماسک با تخم مرغ و آواکادو

در میوه آواکادو به اندازه کافی ویتامین های E و C وجود دارد و هرکدام از این ویتامین ها مناسبت برای تغذیه موها و پوست سر خواهند بود. نحوه تهیه این ماسک به این شکل خواهد بود که یک آواکادوی که خوب رسیده باشد را آورده و آن را از هسته خود جدا کرده و آن را به حالت پوره در آورید و همراه با یک تخم مرغ آن را درون دستگاه مخلوط کن قرار داده تا آن را به خوبی با هم مخلوط کند تا یک خمیر مناسب تهیه شود.

زمانی که این ماسک را تهیه کردید آن را به همه قسمت های مو و سطح پوست سر بمالید و اجازه دهید به مدت 1 ساعت روی سطح موهای شما باقی بماند تا خشک شود. برای شست و شوی آن هم می توان از یک شامپوی گیاهی و آب برای پاک کردن آن استفاده کنید.

 

تهیه ماسک تخم مرغ و ماست

یکی از لبنیات های که برای سلامت موها و پوست سر موثر بوده ماست است مصرف روزانه ماست سبب می شود که خشکی و آسیب دیدگی در موها ترمیم شود و این ماسک به راحتی می توانید در خانه تهیه کنید و ترکیبات آن در همه خانه ها یافت خواهد شد و از مزیت های آن بهره برد.

برای تهیه آن باید یک تخم مرغ را در داخل یک کاسه شیشه ای شکسته و به طور سریع بهم بزنید تا ایجاد کف کند، سپس دو قاشق غذا خوری ماست را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید ماسک تهیه شده را بر روی سطح پوست و موهای خود بمالید و بعد آن را با یک کلاه حمام پوشانده و اجازه بدهید این ماسک برای مدت یک ساعت بر روی سرتان باقی بماند و پس از سپری شدن این مدت می توانید آن را با شامپو و آب شست و شو دهید.

 

تهیه ماسک تخم مرغ و روغن زیتون

یکی از ویتامین های مغذی برای ریشه و تار مو ویتامین E است و این ویتامین در روغن زیتون به وفور وجود دارد با تهیه ماسک روغن زیتون می توان از فواید آن بهره برد برای تهیه این ماسک لازم است که 1 عدد تخم مرغ را درون یک کاسه شیشه شکسته و خوب آن را بهم زده و سپس 2 قاشق روغن زیتون به آن اضافه کرده و دوباره خوب با هم مخلوط کنید پس از آنکه برای مدت کمی آن را نگهداری کردید آن را روی سر خود بمالید و بگذارید تا 80 درصد آن روی سر خشک شود و بعد آن را با شامپو و آب شست و شو دهید.

 

تهیه ماسک تخم مرغ و شنبلیله

اگر می خواهید موهای خود را به طور موثر و سریع تقویت کنید می توانید از گیاه شنبلیله استفاده کرده و تاثیر آن را ببینید ماسکی که با استفاده از ترکیبات تخم مرغ و تخم شنبلیله تهیه شده باشد می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. برای تهیه این ماسک دو قاشق غذا خوری تخم شنبلیله را در یک فنجان آب ریخته و بگذارید برای یک شب در آب باقی بماند و فردای آن روز تخم شنبلیه ها را صاف کرده و آن را خرد کنید تا به حالت خمیری در آید سپس یک تخم مرغ به آن اضافه کنید و برای مدت 4-5 دقیقه آن را بهم بزنید تا خوب با هم ترکیب شده و یک خمیر یک دست به وجود بیاید. ماسک تهیه شده را به تمام قسمت های سر و پوست سر بمالید و اجازه بدهید برای مدت 1 ساعت روی سر باقی بماند و بعد از این یک ساعت می توانید آن را شست و شو دهید برای اینکه از آن نتیجه خوبی بگیرید پیشهناد می شود آن را در هفته 2 بار استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یک =