خواص و فواید گل ریواس برای سلامت مو

خواص و فواید گل ریواس برای سلامت مو

ریواس گیاهی خوراکی و ترش مزه است که دارای گل هایی صورتی متمایل به قرمز با ساقه هایی ایستاده دارد. این گیاه یا برگ دارد یا برگ ندارد و در نوع برگدار آن طول آن ها معمولا بین 25 الی 40 سانتی متر می باشد و عرض آن نیز 25 تا 50 سانتی متر است و استفاده ی عمده آن در ساقه هایش است.

 

شربت این گیاه خاصیت خنک کننده دارد و مسرت بخش و شاداب آور است. از کمپوت گل ریواس می توانید برای افزایش اشتهایتان و رفع مشکل های مربوط به کبد و درد معده استفاده کنید .هم چنین مخلوطی از گل ریواس و خود گیاه برای شست و شوی بدن موثر است.

ریواس و رنگ مو

اگر می خواهید ریزش موی خود را با ریواس درمان کنید باید 20 گرم گل اروانه و گل زوفا و حنا را با 40 زگرم گل ریواس و گل بابونه و شنبلیله ی خشک و پر سیاوشان را با 200 گرم آرد نخود باهم مخلوط نمایید و نرم بکوبید تا کاملا مخلوط شوند. 200گرم مغز گردو، مغز بادام، مغز پسته و مغز فندق را ( هر کدام 200 گرم ) مخلوط کنید و نرم بکوبید واین ها را نیز با مخلوط قبلی قاطی کنید.

در هفته دو شب یک استکان از داروی خود با دو عدد سفیده ی تخم مرغ و در صورتی که لازم باشد با مقداری آب به حال خمیری دربیاورید و بر روی پوست سر خود بمالید.

 

اگر دنبال راه حلی هستید که چربی پوست سر خود را نیز رفع کنید می توانید گل ریواس و مورد و گل بنفشه و شنبلیله خشک و پوست لیمو  و سدر را به اندازه های مساوی نسبت به هم مخلوط کرده و بسیار نرم بسائید سپس این ماده را با خود به حمام برده در حمام با آب گرم خمیر کنید و روی سر خود بگذارید و مدتی صبر کنید بعد یک مدت سر خود را بشوئید و دوش بگیرید.

 

و اما اینکه اگر می خواهید جوش های سر خود را از بین ببرید باید مورد و پوست لیمو ترش خشک و گل ریواس و شاه تره و گل بنفشه و نیز شنبلیله خشک را با هم خوب بسائید و به صورت پماد و موضعی روی سر خود ضماد کنید و بعد از 30 الی 40 دقیقه آن را بشویید. این ترکیب سبب می شود که پوست ملتهب تسکین پیدا کند و جوشی در سر شما باقی نماند.

این ها روش هایی از استفاده ریواس برای سلامت پوست می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 9 =