خواص و فواید گل ریواس برای سلامت مو

خواص و فواید گل ریواس برای سلامت مو

ریواس گیاهی خوراکی و ترش مزه است که دارای گل هایی صورتی متمایل به قرمز با ساقه هایی ایستاده دارد. این گیاه یا برگ دارد یا برگ ندارد و در نوع برگدار آن طول آن ها معمولا بین 25 الی 40 سانتی متر می باشد و عرض آن نیز 25 تا 50 سانتی متر است و استفاده ی عمده آن در ساقه هایش است.

 

شربت این گیاه خاصیت خنک کننده دارد و مسرت بخش و شاداب آور است. از کمپوت گل ریواس می توانید برای افزایش اشتهایتان و رفع مشکل های مربوط به کبد و درد معده استفاده کنید .هم چنین مخلوطی از گل ریواس و خود گیاه برای شست و شوی بدن موثر است.

ریواس و رنگ مو

اگر می خواهید ریزش موی خود را با ریواس درمان کنید باید 20 گرم گل اروانه و گل زوفا و حنا را با 40 زگرم گل ریواس و گل بابونه و شنبلیله ی خشک و پر سیاوشان را با 200 گرم آرد نخود باهم مخلوط نمایید و نرم بکوبید تا کاملا مخلوط شوند. 200گرم مغز گردو، مغز بادام، مغز پسته و مغز فندق را ( هر کدام 200 گرم ) مخلوط کنید و نرم بکوبید واین ها را نیز با مخلوط قبلی قاطی کنید.

در هفته دو شب یک استکان از داروی خود با دو عدد سفیده ی تخم مرغ و در صورتی که لازم باشد با مقداری آب به حال خمیری دربیاورید و بر روی پوست سر خود بمالید.

 

اگر دنبال راه حلی هستید که چربی پوست سر خود را نیز رفع کنید می توانید گل ریواس و مورد و گل بنفشه و شنبلیله خشک و پوست لیمو  و سدر را به اندازه های مساوی نسبت به هم مخلوط کرده و بسیار نرم بسائید سپس این ماده را با خود به حمام برده در حمام با آب گرم خمیر کنید و روی سر خود بگذارید و مدتی صبر کنید بعد یک مدت سر خود را بشوئید و دوش بگیرید.

 

و اما اینکه اگر می خواهید جوش های سر خود را از بین ببرید باید مورد و پوست لیمو ترش خشک و گل ریواس و شاه تره و گل بنفشه و نیز شنبلیله خشک را با هم خوب بسائید و به صورت پماد و موضعی روی سر خود ضماد کنید و بعد از 30 الی 40 دقیقه آن را بشویید. این ترکیب سبب می شود که پوست ملتهب تسکین پیدا کند و جوشی در سر شما باقی نماند.

این ها روش هایی از استفاده ریواس برای سلامت پوست می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 2 =