خواص قهوه برای پوست و مو و نحوه اثر گذاری آن

خواص قهوه برای پوست و مو و نحوه اثر گذاری آن

قهوه به خاطر طعم و خاصیت نیرو بخشی و انرژی زایی که دارد مورد دوست داشتن افراد واقع می شود اما این نوشیدنی کاربرد ها و فایده های غیر معمولی بیشتری نیز دارد.

در اینجا مجموعه ای از دستور العمل ها و روش ها برای استفاده از قهوه و حتی پس مانده ها و تفاله های قهوه به عنوان دارویی برای زیبایی و جوانی پوست که می تواند در مقابل حالت های نا خوشایند و نامناسب مختلف به شما کمک کند آماده کرده ایم. البته شایان ذکر است که بدانید قهوه برای کبد و بعضی دیگر از اعضای بدن نیز می تواند مفید و موثر واقع شود.

قهوه برای زیبایی پوست

  • برای ترمیم لب های خشک شده و لب های ترک خورده

ترکیبی از یک دوم قاشق سوپ خوری از ته مانده و تفاله ی قهوه و یک دوم قاشق سوپ خوری عسل را تهیه نمایید .

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای بهره بردن از این خاصیت می توانید به مدت سی ثانیه این محصول را روی لب خود مالش دهید و ماساژ دهید و بعد با یک پنبه ی کتانی خیس آن را تمیز و پاک کنید.

 

  • درخشندگی دادن به پوست های مات و کدر و تیره

یک ترکیب و مخلوطی از  یک قاشق سوپخوری ته مانده قهوه با یک قاشق سوپخوری سر شیر ترش شده و یک قاشق سوپخوری عسل و یک عدد تخم مرغ خام تهیه کنید. تمام این مواد را باهم میکس کرده و انقدر ورز دهید که تا حالت خمیری به خود بگیرد و خمیر مانند شود سپس این خمیر را روی پوست خود بمالید. بعد از پانزده دقیقه استراحت خمیر بر روی پوست، پوستتان را آبکشی نمایید.

این خمیر را هم در هفته بیشتر از یک الی دو با در هفته به طور منظم تکرار نمایید.

 

  • ماسکی مفید برای پوست های چرب و روغنی

تفاله و ته مانده ی قهوه را با یک قاشق سوپ خوری ماست ترکیب و مخلوط نمایید. ترکیبی که درست کرده اید را روی صورت خود بمالید به مدت یک الی دو دقیقه آن را بر روی پوست خود ماساژ داده و سپس بعد از این مدت می توانید صورت خود را با آب سرد بشویید.

 

  • نقطه های سر سیاه روی پوست

نصف قاشق سوپخوری از پس مانده خشک قهوه (و یا پس مانده نرم و ظریف قهوه) با کشک را به نسبت های مساوی ترکیب کنید.

بعد از این که ترکیب شما آماده شد این دارو را روی پوست مرطوب و نمناک خود بکار ببرید و به مدت دو دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید و اجازه دهید که به مدت ده دقیقه روی پوستتان استراحت کند بعد از اتمام این مدت، صورت خود را با آب گرم شست و شو دهید.

این ماسک را نیز به طور متوالی و منظم در هر هفته یک بار انجام داده و تکرار کنید.

 

  • برای رفع ریزش مو

برای ساخت چنین ترکیبی می توانید از دو قاشق سوپخوری از پس مانده نرم قهوه یا همان تفاله با مخلوط ۳ اونس روغن زیتون گرم استفاده نمایید.

برای تاثیرگذاری این ماسک از آن وقتی استفاده کنید که موهای شما مرطوب و نم دارد می باشند. این ماسک را در تمامی قسمت های موی خود قرار داده و سپس موهای خود را به وسیله ی فویل بپوشانید. برای تاثیرگذاری اجازه دهید حدود نیم ساعت روی موهای شما قرار داشته باشد و سپس با آب و شامپو آبکشی نمایید.

برای اینکه اثرات این درمان را ببینید باید در دود 6 هفته و هر هفته 2 بار این عمل را تکرار نمایید و توجه داشته باشید که اگر موهایی روشن دارید با تغییر تن رنگ مو که در هنگام استفاده از این محصول ممکن است اتفاق بیفتد نگران نشوید

 

  • درمان سلولیت ( چربی های زیر پوست )

برای درمان چربی های زیر پوستی از نسبت های برابر ته مانده قهوه ( و یا ته مانده خشک قهوه ) و نمک به همراه چند قطره کم روغن استفاده نمایید.

ماساژ این ترکیب بدین صورت است که باید ترکیب را روی محل موردنظر مالیده و با حرکت چرخشی به سمت بالا ماساژ داده شود. برای تاثیرگذاری نیز استفاده از یک الی دوبار در هفته از این روش لازم می باشد.

 

  • از بین بردن پف زیر چشم

برای ساخت ترکیبی که پف زیر چشم را از ببرد می توانید از نصف قاشق سوپخوری از ته مانده دانه قهوه ( و یا ته مانده قهوه تازه ) به همراه همین مقدار از روغن نارگیل با کمی فلفل سیاه و چند قطره آب استفاده نمایید.

این ترکیب ساخته شده را روی قسمت زیرین پلک پایین مورد استفاده قرار دهید و هنگامی که احساس کردید که ماسک مورد نظر خشک شده است اقدام به آبکشی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =