خواص متعدد کاکائو و روغن آن برای مو و پوست

خواص متعدد کاکائو و روغن آن برای مو و پوست

روغن کاکائو حاوی مواد مفیدی برای بدن انسان است. یکی از خواص آن, تاثیرش در براق سازی و درخشندگی موهاست. این گیاه حاوی میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان است و روغن آن برای رفع شماری از بیماری های پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

خواص روغن کاکائو:

۱. از بین برنده ترک پوست: اگر شما پوستی خشک و مستعد ترک و چین و چروک دارید, یا به تازگی زایمان کرده اید و بدنتان خط افتاده است و یا اینکه کاهش وزن یا افزایش وزن ناگهانی داشته اید و پوستتان ترک خورده است، می‌توانید مقداری روغن کاکائو را در محل مورد نظر بمالید.

این گیاه حاوی ویتامین است که به تغذیه رسانی به سلول های پوست کمک می‌کند و پوست را براق و شفاف می‌کند. این روغن همچنین پوست را قابل انعطاف می‌کند و سلول های مرده و یا بخش های آسیب دیده پوست را ترمیم یا بازسازی می‌کند.

روغن کاکائو و نحوه استفاده

۲. مرطوب کننده پوست: اگر دچار خشکی پوست هستید یا پوستتان حساس است, از روغن کاکائو استفاده کنید. امروزه از روغن کاکائو در صنایع بهداشتی و آرایشی به وفور استفاده می‌شود. اگر به دنبال راهی طبیعی برای رشد سریع موهایتان هستید، از ماسک کاکائو استفاده کنید. برای این کار کافی است مقداری شکلات مرغوب را در کاسه ای ریخته و آن را به روش بن ماری آب کنید.

سپس مقداری کنجد و بادام و اسطوخدوس به آن اضافه کنید. این یک روغن و ماسک طبیعی برای استفاده ی روزانه است. اگر به طور مرتب ازین روغن استفاده کنید, تاثیر چشمگیر آن را در طول زمان مشاهده می‌کنید.

 

۳. از بین برنده ترک و قاچ لب: اگر دچار خشکی لب هستید، روزانه مقداری روغن کاکائو را به لب هایتان بمالید تا برای مدتی لبانتان مرطوب بماند. عملکرد این روغن برای مرطوب نگاه داشتن لب همانند عملکرد وازلین لب است؛ با این تفاوت که این روغن کاملا طبیعی است.

 

۴. برنزه کننده پوست: اگر قصد دارید پوست بدنتان را برنزه کنید, به سراغ دستگاه های خطرناک سولار نروید. اگر هم بدون استفاده از محصولات مراقبت از پوست, آفتاب بگیرید ممکن است در طول زمان پوستتان لک بیفتد. بهترین کار استفاده از روغن کاکائو است.

روغن کاکائو را با کنجد و هویج ترکیب کنید و روی پوستتان بمالید یا اسپری کنید. این روغن تاثیرات منفی دریا و نمک و باد را از بین می‌برد. اگر در منطقه ای ساحلی هستید و میخواهید از کرم کاکائو استفاده کنید, توجه داشته باشید که روغن کاکائو جامد در مجاورت با دمای دریا حالت کرمی به خود می‌گیرد. کافی است مقداری از آن را برداشته و مثل کرم یا لوسیون به بدن خود بمالید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =