خواص و فواید سبوس برنج برای پوست و مو

خواص و فواید سبوس برنج برای پوست و مو

خواص سبوس برنج برای مو: امروزه اغلب افراد دچار ریزش مو می‌شوند. این ریزش مو ناشی از عوامل مختلفی از جمله عوامل ژنتیکی, استرس و اضطراب و غیره است. توجه داشته باشید که با انتخاب سبد غذایی سالم و مناسب می‌توانید این ریزش مو را به حداقل برسانید.

یکی از مواد غذایی و درمانی موثر در رفع این معضل, سبوس برنج است. این ماده نه تنها جلوی ریزش مو بی‌رویه را می‌گیرد بلکه به رشد مجدد موها نیز کمک شایانی می‌کند. سبوس برنج حاوی انواع ویتامین ها و املاح معدنی است و همین مواد ریشه موهایتان را ضخیم می‌کند و از سفیدی زودرس آنها جلوگیری می‌کند.

 

خواص سبوس برنج برای پوست:

علاوه بر سبوس برنج, عصاره آن نیز یک لایه بردار طبیعی و قوی برای پوست محسوب می‌شود. این عصاره سبب جذب رطوبت می‌شود, پوست را صاف و درخشان می‌کند و چین و چروک و شیارهای پوست را از بین می‌برد.

یکی دیگر فرآورده‌های سبوس برنج, روغن آن است. این روغن حاوی میزان زیادی اسید چرب است. این اسیدها به سلول های شاخی و از بین رفته سطح پوست می‌چسبند و آن ها را از پوست جدا می‌کنند. برای این کار کافی است چند قطره روغن سبوس برنج را روی سطح پوست صورت بریزید, آن را پخش کرده, چند دقیقه آرام ماساژ دهید. هنگام پاک کردن روغن از سطح پوست, تمام سلول های مرده به همراه مواد زائد و مضر از پوست جدا می‌شوند.

فواید سبوس برنج برای مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =