پیشگیری از ریزش مو در آقایان

پیشگیری از ریزش مو در آقایان

اقداماتی که آقایان برای جلوگیری کردن از ریزش مو انجام می دهند شامل کاهش دادن استرس ، تغییر دادن برنامه غذایی و رفتن پیش دکتر خواهد بود در صورتی که تمایل دارید با راه های بیشتری آشنا شوید با ما همراه شوید.

 

در خوردن توجه داشته باشید

با خوردن غذاهای که سالم هستند بسیار مفید برای رشد موهای ضخیم و به صورت پرتر خواهد بود مصرف مواد پروتئینی مانند سویا ، گوشت با چربی کم ، ماهی می تواند به رشد موها کمک کنند برای تامین روغنی که موها به آن ها نیاز خواهند داشت هم می توانید از دانه ها و آجیل ها که حاوی ویتامین E و چربی های که سالم هم هستند استفاده کنید.

ریزش مو در آقایان

کنترل آب بدن

یک چهارم از فولیکول های مو شامل آب هستند و زمانی که بدن شما دارای سطح کمی از آب هستند باعث ضعیف شدن فولیکول های جدید مو خواهد شد بنابر این لازم است که در طول روز به مقدار کافی آب مصرف کنید و غذاهای دارای درصد بیشتری از آب را مصرف کنید.

 

مصرف ویتامین

از مواردی که باعث ریزش مو می شود کمبود ویتامین در آقایان است برای جلوگیری از آن یک برنامه غذایی مناسب و سالم تهیه کنید که تمام ویتامین های مورد نیاز بدنتان تامین شود .

 

مشورت با متخصص

از یک دکتر متخصص موی سوال کنید که چطور می شود که از پیشرفت ریزش مو جلوگیری کنم و ایشان می توانند تشخیص بدهند که به طور دقیق علت ریزش مو شما چیست این متخصصین به احتمال زیاد در مورد داروهای که مصرف می کنید و همچنین محصولاتی که بر روی موهای خود استفاده خواهید کرد و عامل وراثت از شما سوال خواهد پرسید

 

از مدل موهای که به آن فشار وارد می کند پرهیز کنید

بعضی از مدل های مو مانند دم خرگوشی باعث کشیده شدن در موها خواهند شد و باید مواظب باشید از این قبیل مدل موها باعث ایجاد حالتی می شوند که به آن کشش آلوپسی گفته می شود موها به دلیل این که تحت فشار قرار خواهند گرفت شروع به ریزش خواهند کرد و این به خودی خود می تواند به  فولیکول های مو آسیب وارد کند شاید حالا که جوان هستید برایتان مهم نباشد اما می تواند به ظاهرتان در آینده صدمه وارد کند .

 

داروهای برای پیشگیری از ریزش مو

با پزشک پوست و موی خود می توانید مشورت کنید که از چه داروهای می توانید برای ریزش مو  می توانید استفاده کنید برخی از داروها مانند “ماینوکسیدیل” که نام آن “روگین” است می تواند از ریزش مو جلوگیری بعمل آورد و یا حتی در بعضی مواقع رشد دوباره مو را فراهم آورد طرز مصرف این قرص بدین شکل خواهد بود که باید در طول روز دو بار این قرص را به موهای دور سر خود می زنید و بیشترین تاثیر را نیز به همان قسمت خواهد گذاشت.

قرص دیگر ” فیناستراید ” یا ” پروپشیا ” می تواند باشد که باید با دستور پزشک تجویزه شده و به صورت روزانه مورد مصرف شود نکته که در استفاده از این قرص ها مهم است این خواهد بود که باید به طور منظم و پیوسته مصرف شوند تا اثر خود را بر جای بگذارند.

 

کاهش دادن استرس

استرس باعث ریزش موها خواهد شد و اگر بخاطر ریزش مو استرس داشته باشید بر مشکلتان افزوده شده و  ریزش موی شما را بیشتر خواهد کرد هنگامی که استرس بالا باشد باعث شرایطی می شود که به آن ” افلوویوم ” می گویند که باعث می شود که مو ها از سر بیرون بیایند بهترین روش برای کاهش استرس ها این است که دلایل ایجاد استرس ها را بررسی کرده و آن ها را کنترل و حل کنید برای کنترل آن هم می توانید از روش های که ضد استرس هستند مانند ورزش کردن و نفس عمیق کشیدن استفاده کنید.

 

سیگار و محصولات الکلی مصرف نکنید

بیشتر افراد با عواقب بدی که با مصرف سیگار و محصولات الکلی ایجاد میشود تا حدودی آشنایی دارند اما شاید  این را ندانند که می تواند بر مو ها هم تاثیر بگذارد تحقیقاتی در این باره صورت گرفته است که نشان می دهد که مصرف الکل و سیگار در ریزش مو موثر خواهند بود و دلیل آن این است که زمانی که سیگار می کشید روی جریان خونی که به طرف فولیکول های مو خواهند رفت تاثیر خواهد گذاشت و مصرف الکل باعث کم شدن آب بدن و کم شدن مقدار جذب مواد مغذی خواهد شد.

 

ورزش به کاهش ریزش مو کمک خواهد کرد

شاید باورش برایتان سخت باشد که ورزش کردن می تواند بر روی مو ها هم تاثیر بگذارد. زمانی که ورزش می کنید استرس شما کاهش یافته و گردش خون و سلامت بدن شما زیاد تر خواهد شد و همن عوامل می تواند به جلوگیری از کاهش ریزش مو و افزایش رشد مو کمک کند.

 

استفاده از مکمل با مشورت پزشک

مکمل های زیادی در بازار وجود دارند که برای ریزش مو و رشد دوباره مو هستند می توانید با دکتر خود مشورت کرده و نظرشان را در مورد این مکمل ها جویا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =