نکات و مراقبت های ضد پیری مو

نکات و مراقبت های ضد پیری مو

روش های خانگی از گذشته علاوه بر مطمئن بودن، پاسخگوی مناسبی نیز برای سلامتی موها می باشد. در ادامه به برخی از این روش ها اشاره می کنیم :

1- نرمی موها با استفاده از زرده تخم مرغ :

زرده تخم مرغ را در یک ظرف بریزید و خوب هم بزنید و سپس با اضافه کردن روغن زیتون به آن یک مخلوط مناسب برای نرم کردن موهای خود درست کنید. مقدار زرده ی تخم مرغی که استفاده می کنید بسته به بلندی موهای شما متفاوت است. پس از اینکه مخلوط شما حاضر شد آن را حداقل یک بار در هفته مورد استفاده قرار دهید. نحوه ی استفاده از این مخلوط بدین صورت است که آن را به موهای خود و مخصوصا ریشه آن بمالید و پس از قرار دادن یک حوله ی گرم به مدت 20 دقیقه بر روی موهای خود آن ها را بشویید.

ضد پیری مو

2- شامپو و نرم کننده هایی با کیفیت انتخاب کنید

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) موهای شما برای اینکه خوش حالت و سالم باشند به رطوبت نیاز دارند و اگر این رطوبت از بین برود با موهایی خشک و شکننده روبه رو خواهید شد. شامپوهای نرم کننده برای حل این مشکل به وجود آمده اند و باعث می شود تا رطوبت لازم برای موهای شما تامین شود. پس در هنگام انتخاب نرم کننده دقت بیشتری به خرج دهید و نرم کننده ی باکیفیتی را خریداری کنید. نرم کننده ها را پس از شستن موها با شامپو و برای بازکردن گره موهای خود مورد استفاده قرار دهید. برای مراقبت از موهای خود در برابر عوامل خارجی نیز می توانید از لوسین های تقویت کننده و نرم کننده استفاده کنید تا علاوه بر محافظت نرمی را برای موهای خود ایجاد کند.

3- موهای خود را به درستی آبکشی نمایید

اگر مواد شوینده مانند شامپوها یا نرم کننده در موهای شما باقی بماند باعث آسیب رساندن به موهای شما و پوست سرتان می شود و علاوه بر این با خشک کردن موها، زیبایی آن ها را از بین می برد. پس توجه داشته باشید که موهای خود را به درستی آبکشی نمایید و در مرحله آخر و پس از استفاده از نرم کننده، برای اینکه رطوبت در موهای شما باقی بماند هرچه می توانید از آب سردتری برای آبکشی موهای خود استفاده کنید.

4- استفاده از سرکه سفید

همچنین می توانید پیش از آبکشی موهای خود با آب سرد موهای خود را با مخلوطی از آب و سرکه سفید آبکشی نمایید.

5- آب لیمو

برای داشتن موهایی زیبا و درخشان می توانید از آب لیمو استفاده کنید. استفاده از آب لیمو برای شستشوی موها و سپس آبکشی آن با آب سرد فراوان می تواند درخشندگی و نرمی را برای موهای شما به ارمغان بیاورد.

6- روغن بادام

خشکی موها یکی از عواملی است که باعث صدمه به موهای شما می شود و بسیاری از افراد از آن رنج می برند. روغن بادام می تواند یکی از موادی باشد که باعث ایجاد رطوبت و از بین بردن خشکی در موهای شما شود. می توانیدموهای خود را با این روغن در فاصله ی یک ساعت مانده به حمام ماساژ داده و سپس آن ها را با حوله ای گرم بپوشانید و سپس به صورت معمول به شست و شوی موهای خود بپردازید.

7- تغذیه صحیح

موها هم مانند دیگر اعضای بدن شما برای سلامت نیاز به مواد مغذی دارند. برخی از این مواد مغذی به طور معمول و از طریق غذاهایی که می خورید به موهای شما می رسد. از سبریجات و میوه هایی استفاده کنید که حاوی ویتامین  B، A  و  زینک باشند.

8- ماسک‌های مو

برای رساندن سایر مواد مغزی که شاید نتوان از راه مصرف مواد مغذی خوراکی به موها رساند از ماسک های مو استفاده کنید. استفاده از این ماسک ها و آن هم حداقل یک بار در هفته می تواند باعث نرمی و درخشاندگی و سالم ماندن موهای شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نوزده =