گیاهانی که برای درمان ریزش مو می توان استفاده کرد

گیاهانی که برای درمان ریزش مو می توان استفاده کرد

ریزش موها امروزه تقریبا همه گیر شده و خیلی از مردم اطراف ما و یا حتی خود ما ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنیم و گاهی اوقات بسیار ما را آزرده خاطر می سازد. برای درمان ریزش مو راه حل های زیادی وجود دارد که ما در ادامه به برخی از روش های گیاهی حل این مشکل می پردازیم :

 

مصرف صبر زرد برای تحریک رشد مو: 

اگر با ریزش مو مواجه هستید پیشنهاد می کنیم از این گیاه استفاده کنید زیرا اکه صبر زرد خون را تصفیه کرده و با افزایش جریان گردش خون در سر سبب تحریک رشد مو شده و از ریزش موی سر شما جلوگیری می کند.

صبر زرد و غان برای مو

مصرف غان برای مقابله با کم شدن مو :

در مواردی که افراد با کم شدن مو مواجه می شوند روغن این گیاه به آن ها توصیه می شود زیرا که این روغن علاوه بر اینکه از ریزش موها جلوگیری می کند، باعث رشد موها نیز می گردد.

 

جلوگیری از ریزش موها به وسیله ی گیاه بابا آدم :

بابا آدم و عصاره ی روغن ریشه ی این گیاه به دلایل مختلفی می تواند مانع از ریزش موهای شما شود :

  • به وسیله ی سم زدایی و خروج مواد شیمیایی که موجب ریزش موها می شود
  • به وسیله ی تامین چربی لازم برای موی سر به واسطه ی حضور «phytosterols» و اسیدهای چرب موجود در آن

 

استفاده از گیاه علف گربه:

می توانید برای تقویت رشد موهایتان از گیاه علف گربه استفاده کنید. این گیاه در مواردی که با خارش نیز مواجه هستید می تواند پیشنهاد خوبی به حساب بیاید.

 

بابونه در مقابل آسیب دیدگی از موهای شما حفاظت می کند: 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای تقویت و احیای تارهای موی خود می توانید از بابونه کمک بیگرید. افرادی که پوست سر چربی دارند و به واسطه ی این چربی به شوره ی سر مبتلا شده اند می توانند بابونه را یک درمان مناسب برای از بین بردن شوره ی سر خود به حساب بیاورند. این گیاه از خشکی پوست سر به دلیل ایجاد تعادل در میزان آب نیز جلوگیری می نماید. استفاده از گیاه بابونه سبب می شود تا اگر آسیب های موی شما به دلیل بیماری های داخلی پدید آمده آن ها را به  حداقل برساند.

 

جوان سازی پیاز مو با گیاه دم اسبی :

سیلیکای موجود در گیاه دم اسبی باعث جوان سازی پیاز مو می شود. برای استفاده از این خواص گیاه دم اسبی می توانید آن را به صورت خوراکی ( کپسول ) یا موضعی ( بر روی پوست سر ) استفاده کنید. همچنین برای افرادی که رشد ناخن های آن ها به کندی صورت میگیرد نیز استفاده از این گیاه توصیه می شود.

 

برخی دیگر از گیاهان مفید برای جلوگیری از ریزش مو :

  • شیرین بیان
  • رزماری
  • مریم گلی
  • همیشه بهار
  • جعفری
  • گزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =