راه حل ها و شیوهایی برای مراقبت از موهای رنگ شده

روش های مراقبت از موهای رنگ شده

روش های مراقبت از موهای رنگ شده: یکی از دغدغه های اصلی برای خانم ها این است که پس از رنگ کردن موهایشان چطور از آن ها مراقبت نمایند. علاوه بر اهمیت هزینه ی صرف شده به هر حال وقت ارزشمند آن ها هم برای این کار صرف شده است. بنابراین ارائه روش هایی برای مراقبت از موهای رنگ شده می تواند مفید واقع شود. در ادامه با چند نمونه از این روش ها آشنا خواهیم شد.

 

1- استفاده از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) یکی از معایبی که رنگ موها دارند این است که حاوی ترکیباتی مانند آمونیاک و یا اتانولامین هستند که این مواد باعث می شوند مقداری موهای شما حالت سستی پیدا کند و آسیب پذیر شوند. بنابراین استفاده از شامپوهای حاوی ترکیبات قوی بعد از رنگ کردن موها، سبب می شود موهایتان بیشتر در معرض آسیب قرار بگیرند. شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده به دلیل ملایم بودن ترکیباتشان تا حدود زیادی مانع آسیب رسیدن به موها شوند.

راه حل ها و شیوهایی برای مراقبت از موهای رنگ شده

2- از وسایل حرارتی برای مدل دادن به موها کمتر استفاده نکنید

امروزه یکی از بهترین گزینه ها برای مدل دادن سریع و راحت به موها استفاده از وسایلی مانند سشوار و اتوی مو است. اما بهتر است بدانید که به دلیل حرارت بالای این وسایل احتمال آسیب رسیدن به موهایتان خیلی زیاد است مخصوصا برای موهای رنگ شده که سست تر نیز هستند. اگر می توانید تا حد امکان از این وسایل استفاده نکنید و اگر هم مجبور به استفاده هستید حرارت آن ها را کم کنید.

 

3- رطوبت موهایتان را حفظ کنید

داشتن موهای خوش حالت تنها با استفاده از نرم کننده های مو و امثال آنها میسر نیست. اسپری های مخصوصی برای آبرسانی به مو وجود دارند که باعث می شوند رطوبت موها مخصوصا ساقه آن حفظ شود که این مسئله موها را در مقابل آسیب محافظت می کند.

 

4- کمتر موهایتان را در معرض تابش آفتاب قرار دهید

با اینکه یکی از راه های جذب ویتامین D که برای موهایمان ضروری است نور آفتاب است اما قرار گرفتن زیر نور آفتاب بیش از حد معمول، باعث می شود مو دچار رنگ پریدگی شود. بنابراین دفعه ی بعدی که خواستید به استخر بروید یا آفتاب بگیرید حتما از کلاه استفاده نمایید.

 

5- برای رنگ کردن موهایتان برنامه داشته باشید

یکی دیگر از مسائلی که در مورد رنگ کردن موها مهم است این است که موهایتان یک دست رنگ شده باشد و میزان روشنی نقاط مختلف مو با هم یکی باشند مخصوصا هنگامی که رنگ موی روشن انتخاب می کنید. بنابراین مهم است که در زمان های مشخصی که آرایشگرتان مشخص می کند موهایتان را رنگ کنید و صبر نکنید که این یک دست بودن از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =