معجزه جو دو سر برای جلوگیری از ریزش مو

معجزه جو دو سر برای جلوگیری از ریزش مو

جو دو سر سرشار از ویتامین ها و املاحی است که در رشد و تقویت مو بسیار موثر خواهد بود که مهمترین این ویتامین ها بیوتین است این ویتامین به نام B7 یا H شناخته شده و جزء ویتامین‌های گروه B است و به خاطر تاثیر زیادی که بر روی رشد و تقویت مو و ناخن داشته آن را یک ویتامین تاثیر گذار بر مو و ناخن می شناسند. جو دو سر سرشار از ویتامین بیوتن بوده که در بین غلات از نظر داشتن این ویتامین رتبه نخست را دارد.

 

در جو دو سر املاحی دیگر همچون آهن و فسفر به مقدار زیاد وجود دارد که سبب تقویت فولیکول‌های مو خواهد شد. در افرادی که ریزش مو در آن ها خیلی بیشتر از حد معمولی است پزشکان برای این افراد آمپول بیوتین و ب- پانتین تجویز خواهند کرد.

خواص جو دو سر

خاصیت ویتامین بیوتین موجود در جو دو سر

ویتامین بیوتین به صورت طبیعی در جو دو سر در دانه کامل و سبوس آن موجود است. این ویتامین در سلامتی روده بزرگ و کلون تاثیر خیلی زیادی دارد و در صورتی که شخصی به التهاب روده دچار شود پزشک برای بیمار بیوتین تجویز خواهد کرد.

افراد مسنی که دارای پوکی استخوان هستند و همچنین در کودکان به دلیل رشد استخوان استفاده از جو دو سر تاثیر گذار خواهد بود و علت آن وجود آهن و فسفر در آن است که روند رشد استخوان را افزایش و روند پوکی استخوان را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفت =